Dostawa samolotów firmy Boeing typu B-787 Dreamliner dla LOT-u znowu opóźni się. Pierwsze maszyny polski przewoźnik może otrzymać dopiero pod koniec 2010 roku - wynika z informacji PLL LOT.

Początkowo zakładano, że Dreamlinery LOT otrzyma w 2008 roku. Termin ten kilkakrotnie jednak przesuwano.

"Informacja o kolejnym opóźnieniu wykonania pierwszego rejsu najnowszego samolotu B-787 Dreamliner oznacza również dalsze opóźnienie w dostawach zamówionych przez LOT ośmiu egzemplarzy" - podał LOT.

"Dostawa pierwszych czterech egzemplarzy samolotu dla LOT planowana była pierwotnie na czwarty kwartał 2008 roku. Obecna, trzecia już informacja o opóźnieniu rejsu pierwszego samolotu może oznaczać dla LOT-u opóźnienie w dostawach sięgające czwartego kwartału 2010" - poinformował w komunikacie LOT.

To dla spółki "bardzo zła wiadomość"

LOT ocenia, że jest to dla spółki "bardzo zła wiadomość". "Opóźnienie o prawie dwa lata w dostawie tych najnowocześniejszych maszyn oznacza zawieszenie wszelkich planów rozwoju i polepszenia oferty w rejsach dalekiego zasięgu" - podano w komunikacie.

W najbliższym czasie LOT ma otrzymać od Boeinga wyjaśnienie i nowy harmonogram dostaw samolotów.

Jak przypomniał LOT, firma zdecydowała się na wybór B-787 Dreamliner jako podstawowego samolotu długodystansowego. "O wyborze tego modelu zdecydowały korzyści zarówno ekonomiczne, jak i szansa zaoferowania pasażerom najwyższego komfortu podróżowania" - podkreślono.