statystyki

Jak legalnie założyć ogródek piwny i prowadzić go latem

autor: Adam Makosz14.07.2011, 03:00

Osoba, która zamierza prowadzić plenerową sprzedaż piwa, musi założyć firmę i uzyskać zezwolenia na sprzedaż alkoholu. Właściciel takiego punktu powinien zapewnić klientom dostęp do toalety i pilnować, by nie zakłócali ciszy nocnej.

Reklama


Reklama


Założenie ogródka piwnego to dobry pomysł na letni biznes pod warunkiem, że będzie on zlokalizowany w dobrym miejscu i zachęci klientów atrakcyjną cenowo ofertą. Zanim jednak zaczniemy liczyć zyski związane z uruchomieniem takiego punktu usługowego, trzeba dopełnić kilku urzędowych formalności i zorganizować ogródek pod kątem technicznym.

Konieczne założenie firmy

Uruchomienie plenerowego ogródka z piwem to interes sezonowy, który można prowadzić co najwyżej przez 4 – 5 miesięcy w roku. Jest to jednak zarobkowa działalność usługowa, która jest wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły. Dlatego do jego prowadzenia konieczne jest założenie działalności gospodarczej.

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak szybko i zgodnie z prawem założyć letni ogródek piwny.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na pytania:
- Czy trzeba zapłacić za założenie działalności gospodarczej
- Czy mogę stracić zezwolenie na podawanie piwa w plenerze
- Czy potrzebna jest zgoda okolicznych mieszkańców

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama