statystyki

Kapitał z Bliskiego Wschodu chce wydać na hotele nawet 1 mld zł

autor: Małgorzata Kwiatkowska, Patrycja Otto20.09.2016, 07:56; Aktualizacja: 20.09.2016, 08:05
W grę wchodzi budowa dwóch sieci, każda liczyłaby po osiem hoteli z przynajmniej 100 pokojami każdy, w standardzie czterech gwiazdek. Oznacza to nakłady na poziomie ok. 800 mln – 1 mld zł – wyjaśnia Jacek Piasta.

W grę wchodzi budowa dwóch sieci, każda liczyłaby po osiem hoteli z przynajmniej 100 pokojami każdy, w standardzie czterech gwiazdek. Oznacza to nakłady na poziomie ok. 800 mln – 1 mld zł – wyjaśnia Jacek Piasta.źródło: ShutterStock

W branży hotelarskiej zaczyna się hossa podobna do tej, jaka miała miejsce przed Euro 2012. W pierwszym półroczu z noclegów w hotelach, motelach i pensjonatach skorzystało 13,4 mln polskich i zagranicznych turystów, o 11,3 proc. więcej niż przed rokiem.

Trzy gwiazdki rosną najmocniej

Trzy gwiazdki rosną najmocniej

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

W ścisłym sezonie, według wstępnych wyliczeń ekspertów, dynamika ta była jeszcze większa i sięgnęła przynajmniej 15 proc. Oznaczałoby to, że w samym lipcu i sierpniu z krajowej bazy noclegowej skorzystało ok. 7,5 mln osób.

Lepsza koniunktura znajduje odzwierciedlenie w wynikach firm działających w tym sektorze. Orbis informował niedawno, że w pierwszym półroczu jego hotele w Polsce osiągnęły przychody ze sprzedaży na poziomie 404,8 mln zł, o 6,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Zysk firmy wzrósł z 53,3 mln zł do 71,4 mln zł. J.W. Construction, deweloper, który działa również w branży hotelarskiej, pochwalił się ograniczeniem w tym okresie strat na tej działalności do 0,6 mln zł, z 1,75 mln zł rok wcześniej.

Poprawa nie umknęła uwadze inwestorów, którzy wracają na ten rynek.


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane