Wyniki Tele2 Polska podało w środę Tele2, publikując raport kwartalny. Polska spółka miała w III kwartale 30 mln koron zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację (EBITDA). Rok wcześniej EBITDA była zerowa.

Tele2 nie ujawniło, ilu klientów ma w Polsce. Poinformowało jedynie, że w III kwartale ich liczba spadła o 38 tys. (rok wcześniej Tele2 straciło 8 tys. klientów). Ujawniło jedynie, że już ponad 50 proc. klientów korzysta z usługi WLR, czyli płaci abonament telefoniczny Tele2, a nie Telekomunikacji Polskiej. Przypomnijmy, że w poniedziałek informowaliśmy, że Tele2 ma 400 tys. użytkowników WLR, a to oznacza, że łączona liczba klientów spółki wynosi ok. 800 tys.

Tele2 jest nadal największym alternatywnym operatorem świadczącym usługi klientom TP, ale liczba jego klientów spada. Z danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej wynika, że w końcu 2006 roku firma miała 960 tys. klientów, o ok. 270 tys. mniej niż rok wcześniej.

Mimo spadku liczby klientów Tele2 szacuje, że w tym roku osiągnie przychody podobne jak w 2006 roku, gdy wyniosły one 393 mln zł. Z wyliczeń GP wynika, że po trzech kwartałach firma miała ok. 266 mln zł przychodów. Firma szacuje, że ma ok. 10 proc. rynku połączeń telefonicznych w Polsce.

TOMASZ ŚWIDEREK

tomasz.swiderek@infor.pl