2,2 zł za minutę połączenia inicjowanego i 1,1 zł za minutę połączenia odbieranego w roamingu w krajach Unii Europejskiej zapłacą w eurotaryfie klienci Polskiej Telefonii Cyfrowej korzystający z sieci Era.

PTC jest kolejnym operatorem komórkowym po Play, mBank Mobile i Polkomtelu, który ujawnił swoje swoją eurotaryfę. Choć unijne rozporządzenie o eurotaryfie mówi, że klienci powinni mieć wybór między nowymi stawkami a starymi, to klienci usług przedpłaconych Tak Tak zostaną do niej obligatoryjnie przełączeni 30 sierpnia. W przypadku krajów UE, a także niektórych innych państw, ceny spadną w porównaniu z obowiązującymi dziś. Jednak np. za rozmowy w Norwegii zapłacimy więcej. Rozmowa odbierana zdrożeje z 4,26 zł za minutę do 6 zł, a inicjowana do Polski z 5,48 zł do 6 zł. Z 6,82 zł do 6 zł za minutę stanieje rozmowa prowadzona w Norwegii.

Stawki dla abonentów w eurotaryfie w krajach UE są takie jak w Tak Tak. W przypadku pozostałych krajów klient będzie mógł wybrać albo taryfę ze stałymi cenami w tzw. strefach obejmujących grupę państw, albo z tzw. cenami operatorów w tych państwach. W eurotaryfie połączonej ze strefami w niektórych krajach spoza UE ceny spadną, ale np. w Tunezji będą wyższe niż dziś. Minuta rozmowy odbieranej zdrożeje z 2,43 zł do 9,9 zł, a inicjowanej z 3,46 zł w sieci Tunesian Telecom do 9,9 zł.

Przypomnijmy, że w sieci Play eurotaryfa już obowiązuje (1,99 za minutę rozmowy inicjowanej i 1 zł za minutę rozmowy odebranej w krajach UE), a mBank Mobile i Polkomtel dla klientów pre-paid wprowadzi ją obligatoryjnie 31 lipca (odpowiednio 2,24 zł i 1,1 zł; w Polkomtelu te ceny będą obowiązywać abonentów). mBank Mobile obniży ceny także do innych państw. W Polkomtelu inne stawki pozostają bez zmian.

TOMASZ ŚWIDEREK

tomasz.swiderek@infor.pl