"Jesteśmy na etapie budowania zespołu operacyjnego. Jeszcze nie wiadomo, jak projekt będzie definitywnie wyglądał, jak będzie wyglądała kwestia kosztów. Prowadzimy rozmowy" - powiedział dyrektor departamentu systemów płatniczych i bankowości elektronicznej Związku Banków Polskich (ZBP).

Kaszubski dodał, że wkrótce zostanie powołany zespół roboczy, który będzie pracował nad projektem. "To będzie coś takiego, jak rodzaj bezpłatnego numeru telefonu" - zaznaczył. Wyjaśnił, że w planach jest, iż osoba, która będzie chciała zablokować kartę, będzie dzwoniła pod określony numer, a następnie zostanie przekierowana do banku, w którym ma kartę płatniczą, gdzie będzie mogła zablokować kartę. Dodał, że prawdopodobnie będzie to automatyczne przekierowanie.

"Żadne decyzje jednak jeszcze nie zapadły. Dlatego za wcześnie jest mówić o jakichkolwiek szczegółach"

"O szczegółach technicznych nie chcę rozmawiać. Raczej będzie to szybka wyszukiwarka telefoniczna" - powiedział Kaszubski. Dodał, że prawdopodobnie za pomocą numeru będzie można też połączyć się z konsultantem.

Rozmowy na temat projektu potwierdził PAP rzecznik prasowy Grupy TP Wojciech Jabczyński. "Rozmawialiśmy na temat tej koncepcji ze Związkiem Banków Polskich. Żadne decyzje jednak jeszcze nie zapadły. Dlatego za wcześnie jest mówić o jakichkolwiek szczegółach" - powiedział.