Najwięcej nowych modeli w tym roku wprowadzi na rynek Fiat Auto Poland. Obok fiatów: sedici, bravo, linea i „500”, pojawią się jednak także m.in. nowa fabia, nowa corolla, peugeot 308 (następca 307), czy wreszcie trzecia generacja forda mondeo.
Stać nas na coraz droższe auta
– W tym roku będziemy mieli do czynienia w dalszym ciągu z migracją między segmentami, tzn. klienci niższych segmentów będą przechodzić do wyższych. Największe wzrosty sprzedaży zanotują samochody z segmentów van, minivan i suv – uważa Jerzy Krężlewski, dyrektor marketingu Volkswagena w Kulczyk Tradex. Nie zmienia to faktu, że w Polsce wciąż sprzedaje się najwięcej aut miejskich i kompaktowych. To koncerny, które mają szeroką gamę takich modeli, są liderami na rynku.
Branża liczy na wzrost
Końcówka ubiegłego roku i pierwsze dni tego roku spowodowały, że przedstawiciele przemysłu motoryzacyjnego myślą już nie o spadkach, ale 3–10-proc. wzroście rynku w tym roku. Zdaniem Wojciecha Drzewieckiego z Instytutu Badania Rynku Motoryzacyjnego Samar o prymat na krajowym rynku walczyć na pewno będą Skoda, Toyota, Opel i Fiat. Dopuszcza on jednak możliwość pewnych przetasowań w czołówce. Jego zdaniem, najciekawiej zapowiada się rywalizacja pomiędzy liderami rynku, czyli Skodą i Toyotą. Obydwa koncerny wprowadzą w tym roku do sprzedaży nowe modele najchętniej dotąd kupowanych przez Polaków fabii i corolli. Druga generacja fabii trafi na polski rynek początkowo tylko w wersji hatchback. Dopiero pod koniec roku dołączy do niego kombi. Z kolei Toyota wprowadzi do sprzedaży zaprezentowanego niedawno następcę corolli: nowy hatchback auris oraz dziesiątą generację corolli w wersji sedan.
SAMOCHÓD ZA 30 TYS. ZŁ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:GP
Więcej na ten temat

Reklama