statystyki

Reakcje na obniżenie ratingu Polski. Reuters cytuje posła PiS: "To zemsta lobby lichwiarsko-bankowego"

16.01.2016, 13:55; Aktualizacja: 16.01.2016, 14:41
standards & poor's

standards & poor'sźródło: Bloomberg

Po obniżeniu Polsce ratingu kredytowego przez agencję Standard & Poor’s, dziennik londyńskiej finansjery „Financial Times” donosi o natychmiastowym zachwianiu się kursu złotego, który spadł do najniższego poziomu od 4 lat. Decyzja Standard & Poor’s zaskoczyła rynki - stwierdza dziennik.

Reklama


Reklama


„Financial Times” dostrzega też zbieżność ocen agencji ratingowej i Komisji Europejskiej. Zauważa jednak równie, że Standard & Poor’s zaskoczył rynki, które oczekiwały co najwyżej zmiany prognozy dla Polski z „pozytywnej” na „neutralną”. Prognoza „negatywna” oznacza 30-procentowe prawdopodobieństwo, że w ciągu najbliższych dwóch lat dojdzie do kolejnej obniżki ratingu Polski. Z kolei agencja Reutera przytacza reakcje polskiego ministerstwa finansów, że decyzja Standard & Poor’s jest „niezrozumiała” i podkreśla, że inne agencje ratingowe, Fitch i Moody’s, utrzymały dotychczasowe oceny Polski.

Reuters cytuje też posła PiS Janusza Szewczyka, że jest to „zemsta lobby lichwiarsko-bankowego”.

Nawet po obniżeniu ratingu Polski przez londyńska agencję, jej pozycja jest i tak o 3 punkty powyżej ratingu „śmieciowego”, którym Standard & Poor’s obłożył Węgry już w 2011 roku, oceniając rządy premiera Viktora Orbana jako „nieprzewidywalne”.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

  • dziadek Franek(2016-01-16 15:51) Odpowiedz 318

    Te agencje sa gorsze od agencji towarzyskich. Sku....wienie do szescianu. Dobrze to zostało ukazane w filmie big short. Mam nadzieje, a nawet sie modle, chociaz jestem niewierzacy, ze to wszystko runie. Marzy mi sie armageddon finansowy ktory zmiecie z powierzchni ziemi to smierdzace łajno. Wojna i tak bedzie. Wojny byly zawsze. Trzeba tylko wyngiel kupic na zapas i posprzątać w schronie

  • ~64~(2016-01-16 16:33) Odpowiedz 236

    Komuniści mieli stonkę, a ci agencje ratingowe?

  • kozak(2016-01-16 15:58) Odpowiedz 2025

    to prawdopodobnie początek ponieważ PIS dąży do katastrofy gospodarczej i rządów autorytarnych

  • wreszcie PIS po 26 latach dokonał cudu nad Wisłą..(2016-01-16 16:26) Odpowiedz 1714

    aby geszewt był troszkę zmniejszony na korzyść państwa polskiego i jego obywateli.Gewałt-to niePOrozumienie,niema sensu,nikt banków w Polsce na siłę nie trzyma,więc likwidacja jest wskazana,bo nikt nie będzie brał POdwyższonych kredytów akurat w Polsce.....Więc petru.kody i cała ferajna na bezrobocie z godnie wypracowanym zasiłkiem 600 złociszy Was wyciszy ,,na zawsze !!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • jhd(2016-01-17 08:41) Odpowiedz 57

    niedlugo przyglupy pisowskie zostana zagonieni do chlewow ,bo tam ich miejsce

  • Salomon(2016-01-17 07:49) Odpowiedz 54

    ...bo Europą rządzą Liberałowie którzy podobnie jak kiedyś Rody KUrewskie nie POzwoją sobie odjąć od koryta. Tak więc teraz widać wyraźnie Lenin mial racje tylko realizacja i konkury innych bolszewikow nie były OK.

  • korina(2016-01-17 13:56) Odpowiedz 34

    To wszystko, ta cała nagonka na Polskę ma na celu osłabienie naszego kraju, m. in. przed zbliżającym się szczytem NATO. Osłabiona, szkalowana Polska tylko dlatego, że Polacy wybrali w demokratycznych wyborach rząd propolski, a nie proniemiecki, to zasługa Judaszy m.in. z KOD, POpaprańców i Nowoczesnej, którzy jeżdżą po świecie i opluwają własny kraj. To im trzeba zawdzięczać obniżenie ratingu i te wszystkie ohydne słowa ze strony Niemców. Niech nie pieprzą głupot, że krytykują rząd PiS, a nie Polskę. Tak się składa, że to jest rząd polski, a nie chiński. A w czyjej obronie występują, to każdy widzi. Niestety nie wrócą do koryta nawet za 100 lat, bo Polacy nie wybiorą zdrajców.