statystyki

LOT wciąż na minusie. Strata na działalności podstawowej za 2015 rok może wynieść nawet 25 mln zł

14.01.2016, 12:54; Aktualizacja: 14.01.2016, 12:54
LOT-Boeing-Dreamliner-2

Strata na działalności podstawowej LOT za 2015 rok może wynieść nawet 25 mln złźródło: Materiały Prasowe

"Aktualna prognoza przewiduje zamknięcie 2015 roku z ujemnym wynikiem na działalności podstawowej. Ze wstępnych szacunków spółki ten wynik wyniesie około minus 25 mln zł. To wynik szacunkowy, przed zbadaniem przez biegłego rewidenta"- powiedział w czwartek w Sejmie Grzegorczyk.

Reklama


Reklama


Wiceminister poinformował, że zaktualizowany budżet na 2015 rok zakładał wypracowanie zysku na działalności podstawowej na poziomie 3 mln zł.

Według wstępnych danych strata netto LOT w 2015 roku wynieść może 250 mln zł.

Poinformował, że resort skarbu będzie chciał przeprowadzić w LOT audyt, który wykaże, czy konieczna będzie aktualizacja strategii spółki.

"Widzimy potrzebę, by przeprowadzić w spółce audyt. Audyt będzie zlecony bardzo szybko i da nam odpowiedź, czy będziemy aktualizować strategię spółki" - powiedział Grzegorczyk.

Reklama


Źródło:PAP
Tagi:LOT, strata

Polecane

  • jakiś_zdziwak(2016-01-14 18:56) Odpowiedz 10

    Mam pytanie. Co takiego robi linia lotnicza, co kosztuje 250 mln, a nie jest dzialalnością podstawową? Po co LOT robi coś poza dzialalnością podstawowoą, czyli lataniem co kosztuje go 250 mln zł? - Wszystko co robi linia lotnicza, by wykonywać operacje lotnicze oraz je wspomagać jest dzialalnością podstawową. Nie ma sensu wyciągać tych kosztow poza podstawową dzialalność, chyba że są rzeczywiście dzialalnością dodatkową. A wtedy recepta jest prosta: zamknąć tę działalność dodatkową.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama