Mamy prawdziwy wysyp informacji o bonusach do polis. Commercial Union i Allianz Direct postawiły na bony zakupowe, które dostają kupujący za ubezpieczenie mieszkania lub samochodu.

- Są to kupony premiowe Sodexho o wartości 50 zł, akceptowane w ponad 50 tys. punktów handlowych i usługowych w Polsce - mówi Bohdan Białorucki z biura prasowego CU.

W Allianz, kupując samo OC, dostaniemy bon firmy Accor na 20 zł, za polisę AC drugi. Obie promocje trwają do końca listopada.

W tym czasie kończy się też urodzinowy konkurs AXA, która w listopadzie codziennie losuje trzy darmowe polisy (łącznie 90). Nagrodą główną jest Peugeot 207 z pełnym pakietem, który zostanie wylosowany 19 grudnia.

Do końca stycznia klienci, którzy kupią w Uniqa polisę Dom plus i wymyślą hasło reklamowe, mogą wygrać 10 tys. zł na aranżację mieszkania lub jeden z dziesięciu zestawów kina domowego.

Z kolei Generali porozumiało się w bankiem Millennium i z początkiem listopada wypuściły cobrandową kartę kredytową Generali Millennium Visa. Jej posiadacze mogą liczyć na zniżki na zakupy w 1,4 tys. punktach handlowo-usługowych. Płacąc kartą, można też liczyć na 20-proc. zniżki na polisy w Generali (niestety, z wyjątkiem samochodowych). Klienci Generali mogą dostać kartę bez konieczności dokumentowania dochodów.

Od ponad roku Link4 prowadzi program Razem taniej, który podobnie jak w przypadku Allianz czy CU ma przyciągnąć nowych klientów. Z tą różnicą, że tu bony dostają obecni klienci Link4, którzy polecą usługi firmy znajomym i ci powołają się na rekomendację przy zawieraniu umowy. Mogą liczyć na bon Sodexho za 20 zł (przy zakupie samego OC) lub 50 zł (przy pakiecie OC+AC) za każdego namówionego, a może być ich pięciu w ciągu roku. Ci przekonani dostają za to 3 proc. zniżki za polisę. Posiadacze polis Link4 dostają też broszurę z informacjami o dodatkowych możliwych zniżkach, m.in. 10 proc. na niektóre naprawy w sieciach Q-Service i AutoCrew.

- W obliczu rosnącej konkurencji można się spodziewać, że nowych ofert z bonusami będzie więcej - mówi Sława Cwalińska-Weychert, wiceprezes Link4.

Oferowanie bonusów nie budzi zastrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego.

- Tylko w przypadku Otwartych Funduszy Emerytalnych nie można oferować dodatkowych korzyści za przystąpienie do funduszu - mówi Łukasz Dajnowicz z KNF.

1500  kosztuje przeciętnie pakiet ubezpieczenia samochodu

MARCIN JAWORSKI

marcin.jaworski@infor.pl