statystyki

Tłuste lata producentów gier. Nudzą się na New Connect, zmierzają na GPW

autor: Krzysztof Majdan25.08.2015, 07:14; Aktualizacja: 25.08.2015, 07:35
Trzech producentów gier nudzi się na rynku NewConnect i zmierza na główny parkiet.

Trzech producentów gier nudzi się na rynku NewConnect i zmierza na główny parkiet.źródło: ShutterStock

Ostatni rok był dla branży nadzwyczaj udany. Na głównym parkiecie warszawskiej giełdy reprezentują ją CD Projekt i CI Games. W tym roku dołączą do nich mniejsi, ale równie obiecujący koledzy po fachu

Trzech producentów gier nudzi się na rynku NewConnect i zmierza na główny parkiet.

Szacunkowe przychody rynku gier mobilnych

Szacunkowe przychody rynku gier mobilnych

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Zielone światło od akcjonariuszy do wejścia na giełdę dostał Vivid Games. Firma skorzystała na tłustych latach w branży. W 2014 r. jej przychód wyniósł 14,9 mln zł, o 85 proc. więcej niż rok wcześniej. Zysk na czysto zamknął się w kwocie 3,9 mln zł, wzrost o 268 proc. Spółka jest autorem symulatora boksu na smartfony „Real Boxing”, a to jedna z wizytówek polskiej branży gier mobilnych. Trafiła do 25 mln graczy na świecie. W tym roku doczeka się kontynuacji.

– Jeśli będzie to możliwe, chcielibyśmy zadebiutować na GPW jeszcze w tym roku – mówi prezes Vivid Games Remigiusz Kościelny. – Ze względu na regulacje część dużych inwestorów nie może inwestować w spółki z parkietu alternatywnego – mówi. Stąd plany wobec głównego parkietu.

Przeniesienie notowań na główny parkiet marzy się też innemu prezesowi – Piotrowi Babieno z Bloober Team. W zeszłym roku spółka miała 6,13 mln zł przychodu i niemal 1,5 mln zł zysku netto, do czego wydatnie przyczyniło się rozpoczęcie sprzedaży gier w Chinach. – Premiery nowych gier sprawiły, że proces (wejścia na GPW – red.) przesunie się o kilka miesięcy i spółka powinna się wyrobić na początku 2016 r. – mówi Babieno.


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane