Polska Dudy czy Komorowskiego? Porównaliśmy pomysły kandydatów w zakresie podatków, emerytur i spraw społecznych

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki19.05.2015, 07:40; Aktualizacja: 19.05.2015, 08:38
Komorowski vs. Duda

Kandydatów łączy chęć podatkowego wsparcia innowacyjnościźródło: Materiały Prasowe

Prezydent chce korekt, zwycięzca pierwszej tury – rewolucji. Tak w jednym zdaniu wygląda porównanie ich wyborczych propozycji w zakresie podatków, emerytur oraz spraw społecznych.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (38)

  • emeryt(2015-05-20 06:42) Zgłoś naruszenie 00

    Do 24
    Nie zda egzaminu,bo do tego potrzebne jest zaufanie i WIARYGODNOŚĆ Państwa.
    Ludzie przechodzili by masowo wcześniej na emerytury,wszak "lepszy wróbel w garści niż kanarek na dachu"

    Odpowiedz
  • z.lapacz@o2.pl(2015-05-19 14:40) Zgłoś naruszenie 00

    Przez ostatnie osiem lat jak tylko Pan Donald Tusk ( z Panem Bieleckim ) doszedł do władzy zaczął spłacać nomenklaturze zaciągnięte kredyty. A spłacał prawem i stanowiskami w parlamencie.
    Reszta narodu nie miała głosu do dzisiaj. Wielki czas to zmienić.

    Odpowiedz
  • A co Szogun taki odnowiony?(2015-05-19 12:21) Zgłoś naruszenie 00

    olejną go WSI pociągnęło, a może woskowali Redd Bulla?

    Odpowiedz
  • edzio(2015-05-19 12:52) Zgłoś naruszenie 00

    Andrzej Duda smerf maruda.Może zajmie stanowisko o braku waloryzacji w 2007 roku.Tak szumnie chwaląc się wzrostem PKB Te 50 złotych dla najniższych rent szybko się rozeszło po kościach.

    Odpowiedz
  • PRAKTYK(2015-05-22 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli większych różnic po prostu BRAK. Ja czekam na likwidację NFZ, ZUS i KRUS (marnotrawstwo moich pieniędzy), przywilejów poszczególnych osób (podobno mamy równość?) i uwolnienia rynku pracy (małemu przedsiębiorcy nie opłaca się zatrudniać legalnie i 200 zł w tą czy w tamtą stronę tego nie zmieni).

    Odpowiedz
  • zib(2015-05-20 14:03) Zgłoś naruszenie 00

    Buldogi walczą o Polskę, to walka na niby między masonami zachodnimi i carami rosji. Ich nominatem jest Komór.
    Duda jak na razie reprezentuje wolnosciowe, narodowe interesy. Jeśli wygra, czy wytrzyma napór buldogow, i zachowa postawę obrony interesów narodowych?

    Odpowiedz
  • z.lapacz@o2.pl(2015-05-19 14:10) Zgłoś naruszenie 00

    Należy raz a dobrze napisać nowe prawo podatkowe, pracy , rozwoju innowcyjności i nowych technologi.
    Nasi dziadowie i ojcowie budowali Polskę po zaborach i my odbudujemy nasz kraj na nowych i dobrych
    fundamentach. Niech nomenklatura i spece od WSI będą odsunięci na zawsze. Zacznijmy pisać swoją historię sami bez Pani Merkel i Pana Putina.
    Czas zatrzymać tą lawinę miliardów naszych złotych które wyciekają z naszego kraju , przecież wiecie o tym lepiej ode mnie. Odbudujemy nasze stocznie , przemysł i naszą armię która obecnie jest mniej liczna od armii fińskiej. Narodzie mój obudź się i głosuj na Pana Dudę. Odsuńmy ludzi którzy Polskę wygaszają i chcą sprzedać nasze lasy bo jeszcze to tylko mamy.

    Odpowiedz
  • obywatel x(2015-05-19 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    do 14 obser: Chyba masz problem z rozumieniem prostych przekazów, prawo jazdy bedzie zabierane na 3 miesiące dla tych co przekroczą prędkość O 50km/h w ternie zabudowanym czyli np. będziesz Pan jechał w mieście 100km/h.. Po za terenem zabudowanym po przekroczeniu prędkości O 50km/h dalej będzie tylko mandat.. Konkluzja: Jeżeli większość obywateli wykazuje się podobnym poziomem intelektualnym to się nie dziwie że wybierają obiecanki i gruszki na wierzbie..

    Odpowiedz
  • kung-fu(2015-05-19 14:41) Zgłoś naruszenie 00

    trwa bardzo nieładna walka kandydatów. Ten ,kto myśli ,ze chamstwo , natręctwo i bełkot jest prawomyślne i właściwe , to się grubo myli.
    Dlaczego Polakom od wielu lat wmawia sie ,że na nic u nas nie ma pieniędzy . A może tak puścić wreszcie na zasłużony odpoczynek kobiety od co najmniej 60-tki , facetow - 63 lata , a mlodzi będą mieli miejsca pracy , pieniadze i coś ruszy w gospodarce, markety powinny być opodatkowane już 10 lat temu a banki w szczególności.

    Odpowiedz
  • ja(2015-05-21 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    Nie znam Rycha, Zdzicha, Bronka , Donka i Beatki. Nie kolekcjonuję zegareczków, nie popijam ośmiorniczek winkiem, nie mam kumpli z WSI, nie kradnę, nie biorę łapówek, nie robię ciemnych interesów nocą na cmentarzu, nie załatwiam sobie na lewo pistolecika. Nie boję się , że o 6 rano wejdzie do mnie ABW, CBŚ, ABA czy inne ABC. Jak ktoś puka to do mnie, a nie po mnie. Dlatego zagłosuję na Andrzeja Dudę a jesienią oddam głos na Kukiza. Stop Przestępczej Organizacji.

    Odpowiedz
  • Komorowski to agent WSI,gra dla zmylenia wujka(2015-05-19 15:35) Zgłoś naruszenie 00

    Na Youtube wpiszcie "Bronislaw Komorowski wygwizdany",a zobaczycie prawdziwe PO.parcie.
    Przestaniecie wierzyc w sondazowe brednie I propaganda >Zaczniecie uzywac wlasciwue swojego rozumu !

    Odpowiedz
  • byłoby sprawiedliwie(2015-05-19 16:00) Zgłoś naruszenie 00

    a może tak emerytury wg własnych potrzeb. Np.wystarczy mi 500 zł emerytury i przechodzę na nią po 20 latach pracy w wieku 50 lat.Chcę wiecej to pracuje 70-ki.

    Odpowiedz
  • Jaromir(2015-05-19 18:33) Zgłoś naruszenie 00

    Do: 14: obser z IP: 81.219.5.*
    Nie jestem zadowolony w pełni z nowych przepisów dotyczący odbierania praw jazdy. Dlaczego?
    Bandytom drogowym ODBIERAĆ SAMOCHODY, a nie prawa jazdy! ZERO TOLERANCJI dla drogowych bandziorów, a szczególnie dla szczylów i tzw. TIR-owców! Odstrzeliwać na miejscu wszystkich powodujących wypadki oraz złodziei samochodów, pijanych i naćpanych! Konfiskować pojazdy ich WŁAŚCICIELOM, gdy prowadzący ten pojazd nie przestrzega przepisów ruchu drogowego! Zabieranie praw jazdy nic nie daje – będą jeździć i zabijać bez praw jazdy! Kamerek boją się BANDYCI, ZŁODZIEJE oraz chamy, którzy gdzieś mają wszelkie normy obowiązujące w cywilizowanym społeczeństwie. Sam ŻADNEJ KAMERKI SIĘ NIE BOJĘ, mandatów nie płacę i mam głęboko wszystkie radary, patrole, fotoradary, a także działania „prospołeczne” pana Emila! Zgadnijta dlaczego. A co do głosowania, to już wyraźnie się zadeklarowałem - nie głosuję na: analfabetę bez zasad wychowania i zachowania. To chyba w zupełności wyjaśnia kto nie może liczyć na mój głos.

    Odpowiedz
  • avvocate(2015-05-19 18:48) Zgłoś naruszenie 00

    Ja sobie nie wyobrażam,zeby Polacy nadal musieli wyjeżdżać za granicę by uzyskać tytuł zawodowy prawniczy (adwokacki,radcowski etc) w wieku max 25 lat,a nie 32-35 jak w Polsce.Mam nadzieję,że moje dziecko, (o ile je będę miała),nie spotka taki los, jaki mnie w tym głupim kraju spotkał.Mam także nadzieję,że wraz ze zmieniającą się władzą polscy prawnicy wreszcie w pełni zrealizują swoje konstytucyjne,obywatelskie prawa w czasie i w wieku identycznym jak koledzy z innych krajów na świecie,a ci którym się udało nie będą obiektem ataków tych,którzy się tu zwyczajnie marnują bądź zmarnowali.

    Odpowiedz
  • ^65latek(2015-05-19 19:12) Zgłoś naruszenie 00

    Jak mozna wierzyć kłamioncemu Burakowi Duda nie robi takich chwytów Jak widze tego kłamce 67 dziadziu zasuwaj a dzieci siedzą w domu bez pracy to tylko Komorowski moze podpisać

    Odpowiedz
  • Emeryt(2015-05-19 20:21) Zgłoś naruszenie 00

    Najciekawsze jest to, że żaden z kandydatów nie próbował naprawić państwa poprzez likwidację uprzywielejowania niektórych grup społecznych. Znalazłyby się brakujące miliardy na ich pomysły.
    Jak ognia unikają tego tematu więc jeśli chcą kontynuacji państwa niesprawiedliwości społecznej, żaden nie zasługuje na głosy i wybór.

    Odpowiedz
  • na wybór zasługuje DUDA!!!!komorowski nie.........(2015-05-19 20:59) Zgłoś naruszenie 00

    spełnił się,więc potrzebna Swierza Krew.Komorowskiemu nie wierzę,bo jakby chciał to by przepchnął projekt obywatelski OPZZ 35/40=emerytura do trzeciego czytania nie przemęczając się,prjekt leży 5 lat i olewa go a jednocześnie i obywateli,więc głupiec zagłosuje na sprawdzonego lenia...

    Odpowiedz
  • Kim naprawde jest BRONISLAW kOMOROWSKI z WSI ?(2015-05-19 12:00) Zgłoś naruszenie 00

    EMPiK blokuje sprzedaz ksiazki Wojciecha Sumlinskiego “NIEBEZPIECZNE ZWIAZKI BRONISLAWA KOMOROWSKIEGO” ,wznowienie dopiero po wyborach.
    Gdyby ludzie przeczytali o Komorowskim,kim naprawde jest ten antynarodowy lajdak,nikt by na niego nie zaglosowal,dlatego byli agenci WSI blokuja i rezimowe media zaciekle atakuja Andrzeja Dude.Lajdaki widza entuzjazm narodu do Andrzeja Dudy,a Bronislaw Komrowski POwiazany z agantura jest wszedzie wygwizdany,mlodzi nienawidza Komorowskiego,bo siegaja do zrodel niezaleznych w internecie i ne dadza sie zmylic falszywym sondazom ani propagandzie czerwonych i PObarwionych przestepcow !

    Odpowiedz
  • BulJaponji(2015-05-19 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    Pierwszym niedotrzymanym słowem pana Bronisława Komorowskiego była zgoda pana prezydenta na podwyższenie wieku emerytalnego do 67. roku życia. Przypominam, że pan prezydent Komorowski w debacie prezydenckiej 30 czerwca 2010 roku twierdził, że nie będzie obowiązkowego podwyższenia wieku emerytalnego tylko da się obywatelom wybór.

    Odpowiedz
  • zasiłkowicze po 45 latach pracy(2015-05-20 07:08) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam sie i czekam az w końcu ktos wprowadzi wiek emerytalny zależny od stażu pracy.Mężczyżni po 45 latach pracy sa wyczerpani zawodowo,kobiety 35-38 tez maja juz dość.Ci ludzie sa normalnie zmęczeni bo przecież nie każdy z nich był dyrektorem,kierownikiem czy majstrem,tzn.tylko niektórzy byli na etatach kierowniczych i ci nie moga narzekac ale cała reszta milionowej rzeszy ludzi była zwykłymi pracownikami umysłowymi i fizycznymi i to oni najbardziej ucierpieli przy wydłużeniu wieku emerytalnego.Maja ponad 60 lat i nie maja juz siły ani umysłowej ani fizycznej,niestety nie czarujmy sie umysł w tym wieku nie jest juz tak sprawny żeby pojąć produkty jakimi dzisiaj sie posługuje.Korekta jest niezbedna i to od zaraz.A wielu z nich jest na zasiłkach,bo pracodawcy likwiduja etaty dla tych ludzi.

    Odpowiedz