Polska Dudy czy Komorowskiego? Porównaliśmy pomysły kandydatów w zakresie podatków, emerytur i spraw społecznych

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki19.05.2015, 07:40; Aktualizacja: 19.05.2015, 08:38
Komorowski vs. Duda

Kandydatów łączy chęć podatkowego wsparcia innowacyjnościźródło: Materiały Prasowe

Prezydent chce korekt, zwycięzca pierwszej tury – rewolucji. Tak w jednym zdaniu wygląda porównanie ich wyborczych propozycji w zakresie podatków, emerytur oraz spraw społecznych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (38)

  • ot co(2015-05-19 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    24 maja Narodowy Dzień Walki z Bulem.

    Odpowiedz
  • Dona(2015-05-19 08:45) Zgłoś naruszenie 00

    emerytury wg stażu pracy: Kobiety-35 lat stażu pracy,w tym opieka nad dzieckiem, Męczczyźni-40 lat stażu pracy, w tym słuzba wojskowa, przewrócić przepisy-Ustawa, która obowiązywała do końca 1997 rok,niech każdy przepracuję tyle lat w Polsce i będzie dobrze, trzeba zwalniać miejsca pracy dla młodych ludzi, wieżę że Pan Duda wprowadzi takie przepisy dot. przejścia na emeryturę wg stażu pracy

    Odpowiedz
  • edwin(2015-05-19 08:47) Zgłoś naruszenie 00

    Dla mnie najważniejsze to po 1/ Wiek emerytalny 65 lat dla kobiet i mężczyzn oraz dla WSZYSTKICH GRUP ZAWODOWYCH ( w tym mundurowych , sędziów prokuratorów ) oraz wszyscy płaca składki emerytalne !!! i także ci którzy przekraczają zarobki 103 tys zł
    2/ Przewalutowanie kredytów frankowych po kursie z dnia otrzymania kredytu
    3/ Likwidacja umów śmieciowych oraz zmian naw k.p. aby umowy o prace podpisywano co najmniej jeden dzień PRZED PODJĘCIEM PRACY
    4/ Całkowita zmiana ustaw podatkowych
    5/ Wyeliminowanie chamstwa i kolesiostwa z urzędów

    Odpowiedz
  • Anka(2015-05-19 09:13) Zgłoś naruszenie 00

    Duda obiecuje " gruszki na wierzbie " i kraj mlekiem i miodem plynacy ale z kad ? 29 % VAT ??? pytam ? a na stocznie to Rydzyk juz zbieral niech Dudzie odda i z Jarkiem niech leca na Hawaje albo ...w ...

    Odpowiedz
  • qwerty(2015-05-19 09:31) Zgłoś naruszenie 00

    O ile byłyby niższe emerytury kobiet w wieku 60 lat zamiast 67 lat ? Założenia.Wiek emerytalny 67 lat. Staż składkowy 48 lat, emerytura przez 16 lat. 48 dzielone przez 16 daje 3. Wiek emerytalny 60 lat, staż składkowy 41 lat, emerytura przez 23 lata. 41 dzielone przez 23 daje 1,78. Z kolei 1,78 to jest ok. 0,6. Zatem emerytura w wieku 60 lat byłaby na poziomie 60% emerytury w wieku 67 lat. Konkretnie - 900zł zamiast 1500zł.

    Odpowiedz
  • podatnik dawny wyboraca PO za co przepraszam(2015-05-19 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    Platforma Obywatelska ciągle oszukuje i dzieli Polaków. Z jednej strony mówią, że nie ma pieniędzy na podwyższenie kwoty wolnej od podatku (przypomnę tylko, że zgodnie z doktryną podatkową kwota ta powinna być na tyle duża żeby zapewnić każdemu podatnikowi minimum socjalne, czyli obecnie nie mniej niż 8000 zł a tak na prawdę powinna być równa 12-krotności najniższej krajowej), a z drugiej chcą wprowadzać kolejny nie udolny program pt. 100.000 miejsc pracy dla młodych. A ile miejsc pracy stracimy przez ten program 200 tys, czy 300 tys.? I skąd niby są pieniądze na ten program.
    Podwyższenie kwoty wolnej od podatku zwiększy dochody wszystkich polaków i trochę przybliży nas do zachodnich standardów. Wzmocnić gospodarkę i w dalszej perspektywie zwiększy wpływy do budżetu z podatków. W związku z tym jest to jedyne rozwiązanie, które nic nie będzie kosztować budżet państwa.

    Odpowiedz
  • Jaromir(2015-05-19 09:41) Zgłoś naruszenie 00

    Życzenia urodzinowe dla A. Dudy były JEDYNYM plusem Bredzisława Komorowskiego w całej debacie!
    Z wypowiedzi Komorowskiego wynikało (podkreślał swoje doświadczenie), że urodził się już jako prezydent i w pieluchy też sr..ł, przepraszam, pakował jako prezydent, a nie Bronek. Zauważyliście, że Komorowski tak się zgrzał na tej debacie (naćpał się?), że wyżłopał całą szklenicę wody, a Duda jedynie jakieś 1/5 jej pojemności. Komorowski zachowywał się po chamsku, co jest u niego normą, przerywał wypowiedzi kontrkandydata i odpowiadał nie na temat. Bredzisław porównywał efekty rządów PiS - 2 lata i "efekty" rządów PełO - 8 lat! Jak można porównywać te dwa okresy czasu, z których jeden jest dłuższy 4 razy od drugiego! Przy każdej okazji Bredzisław straszył PiS-em, którego nie boją się uczciwi obywatele, za to strasznie boją się złodzieje, bandziory, krętacze lodziarze i kombinatorzy! Dewiza Komorowskiego „Ile razy mam powtarzać, że TYLKO JA jezdę najleprzy!” Afera aferę aferą pogania. Dziesiątki przykrytych afer to mało, a oto tylko kilka z nich... afera "marszałkowska”, afera "offsetowa", afera "gruntowa", afera "uczelniana", że o jego ANAFABETYŹMIE i braku ZASAD WYCHOWANIA i ZACHOWANIA się już nie wspomnę!
    Przed I turą PełOwce dmuchali w balon, że Brunek Analfabeta wygra z poparciem 70%. Przegrał i uzyskał MNIEJ NIŻ POŁOWĘ, tego co miał przeca zapewnione! Teraz przed II turą znowu zaczynają dymać w pęknięty balon, mając nadzieję że wydmuchają ze 120%. Dmuchajta, dmuchajta, aż usłyszyta PełOwskie tumany wielgi huk gdy na ryj padnie wasz Bronek przed wyjazdem do Wronek!
    Przy okazji – kadencja urzędującego Prezydenta kandydującego na drugą kadencję powinna kończyć się w przeddzień rozpoczęcia kampanii wyborczej (rozpoczęcia zbierania podpisów poparcia), aby DOTYCHCZASOWY Prezydent nie był w lepszej sytuacji wyborczej niż jego konkurenci i żeby nie mógł korzystać w tym czasie z machiny państwowej opłacanej przez PODATNIKÓW! Obecne zasady są NIESPRAWIEDLIWE i KRZYWDZĄCE innych kandydatów.

    Odpowiedz
  • AAAAA(2015-05-19 09:49) Zgłoś naruszenie 00

    DLACZEGO TO CO OBIECUJE TERAZ PAN PREZYDENT KOMOROWSKI NIE ZROBIŁ DO TEJ PORY ???

    Odpowiedz
  • Michał(2015-05-19 09:50) Zgłoś naruszenie 00

    Opodatkować hipermarkety? Niby super, tylko wiecie co będzie wtedy - żegnajcie tanie zakupy i promocje. W żaden sposób nie przyczyni się to do podniesienia zadowolenia obywateli. No chyba, ze tych nielicznych prowadzących sklepy osiedlowe.

    Odpowiedz
  • aliconica@gmail.com(2015-05-19 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem polka zamieszkujaca we wloszech . To wszystko to sa parole, parole. nasz premier Renzi rowniez mial zrobic bardzo duzo w czasie kampanii , ale jak doszedl do wladzy nic nie moze zrobic , bo opozycje mu nie daja i taksamo dojdzie do tego w Polsce. Lepiej sie prezentuje B. Komorowski a przy tym juz ma praktyke , wie wiecej , jest w tajemniczony we wszystkie sprawy , a Duda wejdzie i bedzie zmienial co , jak POLSKA w swiecie juz ladnie swieci, Lepiej dodac wiecej uwag , spostrzezen i bledow temu juz ktorzadzi , Lepiej popchnac tego na przodzie niz tego kto goni. Z pozadrowieniami Alicja

    Odpowiedz
  • samo życie(2015-05-19 09:59) Zgłoś naruszenie 00

    bez woli politycznej aby wdrożyć restrukturyzacje jakościową i ilościową szeroko rozumianej administracji publicznej z różnymi agencjami, aby przy podniesieniu sprawności tego sektora zmniejszyć obciążenie budżetu wynikające z utrzymania tego sektora nie będzie żadnej perspektywy rozwoju Polski. Po prostu nie będzie na to pieniędzy.

    Odpowiedz
  • Jaromir(2015-05-19 10:01) Zgłoś naruszenie 00

    Panie BUL, WUJU narodu, oto Pana „dokonania”. Ciekawy jestem który z BULOWYCH POstępaków temu zaprzeczy:
    - nie wyróżniasz się niczym pozytywnym, oprócz gaf.
    - nie umiesz się zachować – podczas wznoszenia toastu chwyciłeś kieliszek królowej zamiast swojego,
    - podczas oficjalnego powitania zagranicznej głowy państwa nie zapewniłeś parasola dla tego gościa – sam schowałeś się pod parasol, a gość starczał na deszczu
    - rozsiadasz się w fotelu jak basza, podczas gdy twój gość i do tego kobieta jeszcze stoi – tak zachowuje się CHAM!
    - w obcym parlamencie zachowałeś się jak w burd..u o trzeciej nad ranem (shgun ho no tu)
    A oto niektóre twoje „złote” myśli:
    - konkurs PALEM wielkanocnych
    - sprawowanie nad harcerstwem PROTEKTORATU, zamiast patronatu! Nie ma różnicy?
    - „Dzieła Chopina to armaty ukryte w KRZAKACH” A czy czasem nie w kwiatach?
    - Konstytucja 3 Maja z 1794 r. była DRUGĄ naświecie! W Europie Polska Konstytucja była PIERWSZĄ, a na świecie drugą po amerykańskiej!
    - perorowałeś także o Janie Pawle Trzecim i Światowidzie "o pięciu twarzach jednocześnie", że o innych aferach z litości już nie wspomnę.
    już PO BULU!

    Odpowiedz
  • gokaz(2015-05-19 10:06) Zgłoś naruszenie 00

    Te wszystkie pomysły i obiecanki, jak pokazuje praktyka, nigdy nie są realizowane. Wszystko to "pod publiczkę". Czyżby kandydaci sądzili, że Polacy są tak naiwni. Wybór dokonywany jest nie na podstawie ich "obiecanek cacanek", tylko sympatii politycznych bądź zasady mniejszego zła, gdy brak jest świeżej alternatywy. Więc szanowni kandydaci- nie prześcigajcie się w swoich obiecankach, nie to decyduje o waszym wyborze.

    Odpowiedz
  • obser(2015-05-19 10:28) Zgłoś naruszenie 00

    Czy przyjdzie refleksja
    .Jestem bardzo ciekawa jak zagłosują kierowcy po wdrożeniu drakońskich przepisów i odbieraniu praw jazdy od 18 maja br ( przed wyborami) za przekroczenie 50 km i pozbawiania ludzi pracy . To Unia wymyśliła , czy wzorujemy się na państwach III świata i BANGLADESZ.

    Odpowiedz
  • BulJaponji(2015-05-19 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    Pierwszym niedotrzymanym słowem pana Bronisława Komorowskiego była zgoda pana prezydenta na podwyższenie wieku emerytalnego do 67. roku życia. Przypominam, że pan prezydent Komorowski w debacie prezydenckiej 30 czerwca 2010 roku twierdził, że nie będzie obowiązkowego podwyższenia wieku emerytalnego tylko da się obywatelom wybór.

    Odpowiedz
  • Kim naprawde jest BRONISLAW kOMOROWSKI z WSI ?(2015-05-19 12:00) Zgłoś naruszenie 00

    EMPiK blokuje sprzedaz ksiazki Wojciecha Sumlinskiego “NIEBEZPIECZNE ZWIAZKI BRONISLAWA KOMOROWSKIEGO” ,wznowienie dopiero po wyborach.
    Gdyby ludzie przeczytali o Komorowskim,kim naprawde jest ten antynarodowy lajdak,nikt by na niego nie zaglosowal,dlatego byli agenci WSI blokuja i rezimowe media zaciekle atakuja Andrzeja Dude.Lajdaki widza entuzjazm narodu do Andrzeja Dudy,a Bronislaw Komrowski POwiazany z agantura jest wszedzie wygwizdany,mlodzi nienawidza Komorowskiego,bo siegaja do zrodel niezaleznych w internecie i ne dadza sie zmylic falszywym sondazom ani propagandzie czerwonych i PObarwionych przestepcow !

    Odpowiedz
  • A co Szogun taki odnowiony?(2015-05-19 12:21) Zgłoś naruszenie 00

    olejną go WSI pociągnęło, a może woskowali Redd Bulla?

    Odpowiedz
  • edzio(2015-05-19 12:52) Zgłoś naruszenie 00

    Andrzej Duda smerf maruda.Może zajmie stanowisko o braku waloryzacji w 2007 roku.Tak szumnie chwaląc się wzrostem PKB Te 50 złotych dla najniższych rent szybko się rozeszło po kościach.

    Odpowiedz
  • z.lapacz@o2.pl(2015-05-19 14:10) Zgłoś naruszenie 00

    Należy raz a dobrze napisać nowe prawo podatkowe, pracy , rozwoju innowcyjności i nowych technologi.
    Nasi dziadowie i ojcowie budowali Polskę po zaborach i my odbudujemy nasz kraj na nowych i dobrych
    fundamentach. Niech nomenklatura i spece od WSI będą odsunięci na zawsze. Zacznijmy pisać swoją historię sami bez Pani Merkel i Pana Putina.
    Czas zatrzymać tą lawinę miliardów naszych złotych które wyciekają z naszego kraju , przecież wiecie o tym lepiej ode mnie. Odbudujemy nasze stocznie , przemysł i naszą armię która obecnie jest mniej liczna od armii fińskiej. Narodzie mój obudź się i głosuj na Pana Dudę. Odsuńmy ludzi którzy Polskę wygaszają i chcą sprzedać nasze lasy bo jeszcze to tylko mamy.

    Odpowiedz
  • obywatel x(2015-05-19 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    do 14 obser: Chyba masz problem z rozumieniem prostych przekazów, prawo jazdy bedzie zabierane na 3 miesiące dla tych co przekroczą prędkość O 50km/h w ternie zabudowanym czyli np. będziesz Pan jechał w mieście 100km/h.. Po za terenem zabudowanym po przekroczeniu prędkości O 50km/h dalej będzie tylko mandat.. Konkluzja: Jeżeli większość obywateli wykazuje się podobnym poziomem intelektualnym to się nie dziwie że wybierają obiecanki i gruszki na wierzbie..

    Odpowiedz