Polska Dudy czy Komorowskiego? Porównaliśmy pomysły kandydatów w zakresie podatków, emerytur i spraw społecznych

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki19.05.2015, 07:40; Aktualizacja: 19.05.2015, 08:38
Komorowski vs. Duda

Kandydatów łączy chęć podatkowego wsparcia innowacyjnościźródło: Materiały Prasowe

Prezydent chce korekt, zwycięzca pierwszej tury – rewolucji. Tak w jednym zdaniu wygląda porównanie ich wyborczych propozycji w zakresie podatków, emerytur oraz spraw społecznych.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (38)

  • PRAKTYK(2015-05-22 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli większych różnic po prostu BRAK. Ja czekam na likwidację NFZ, ZUS i KRUS (marnotrawstwo moich pieniędzy), przywilejów poszczególnych osób (podobno mamy równość?) i uwolnienia rynku pracy (małemu przedsiębiorcy nie opłaca się zatrudniać legalnie i 200 zł w tą czy w tamtą stronę tego nie zmieni).

    Odpowiedz
  • ja(2015-05-21 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    Nie znam Rycha, Zdzicha, Bronka , Donka i Beatki. Nie kolekcjonuję zegareczków, nie popijam ośmiorniczek winkiem, nie mam kumpli z WSI, nie kradnę, nie biorę łapówek, nie robię ciemnych interesów nocą na cmentarzu, nie załatwiam sobie na lewo pistolecika. Nie boję się , że o 6 rano wejdzie do mnie ABW, CBŚ, ABA czy inne ABC. Jak ktoś puka to do mnie, a nie po mnie. Dlatego zagłosuję na Andrzeja Dudę a jesienią oddam głos na Kukiza. Stop Przestępczej Organizacji.

    Odpowiedz
  • zib(2015-05-20 14:03) Zgłoś naruszenie 00

    Buldogi walczą o Polskę, to walka na niby między masonami zachodnimi i carami rosji. Ich nominatem jest Komór.
    Duda jak na razie reprezentuje wolnosciowe, narodowe interesy. Jeśli wygra, czy wytrzyma napór buldogow, i zachowa postawę obrony interesów narodowych?

    Odpowiedz
  • senior(2015-05-20 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    słaba gospodarka z rozbudowanym nadmiernie i tym samym drogim w utrzymaniu sektorze administracji publicznej z różnego rodzaju agencjami to brak pieniędzy i tym samym nie ma na sprawne wojsko.
    Lekarz wycinający zdrową nerkę to efekt polityki najniższej ceny, która obniża standardy zawodowe, bo aby było jak najtaniej to musi być szybko. Stąd ludzie nie mają czasu na przygotowanie się do wykonywania swoich zadań, które robią szybko i byle jak, bo aby wyjść na swoje za niską cenę to trzeba zasuwać po 300% normy.
    Walka z bezrobociem jest prosta - wystarczy wprowadzić politykę jakości, gdzie mamy wymagający nadzór, który pilnuje na co dzień, aby dane zamówienie było wykonywane zgodnie ze standardami. Taka presja spowoduje, że trzeba rozbudować nadzór o dobrze przygotowanych wykształconych ludzi i w firmach trzeba postawić na zespół, który potrafi dobrze wykonać zamówienia zgodnie ze standardami. To powoduje, że jedna firma nie opędzluje kilkakrotnie więcej zamówień, bo dobry nadzór inwestorski będzie patrzył im na ręce i wymagał wykonania zgodnie z standardami. Dzięki temu na powrót oferty cenowe będą zbliżone do kosztorysu inwestorskiego. Za razem to spowoduje, że dla utrzymania dobrego zespołu w firmach zacznie się więcej zatrudniać na etat, aby dobry pracownik nie odszedł do konkurencji oraz od wyższych kwot będą wyższe dochody z podatków i wyższe składki do ZUS. To przy okazji spowoduje, że ludzie zaczną się uczyć zawodu a nie prześlizgiwać się przez szkoły aby dostać dyplom. Jeżeli nadal będzie to samo to co raz więcej będzie przypadków analogicznych do wycięcia zdrowej nerki i co raz bardziej będzie obniżał się poziom zawodowy. Stąd zapomnijmy o rozwoju i innowacyjności na dużą skalę i zostanie nam tylko zachwycanie się jedną grą komputerową na skalę światową.

    Odpowiedz
  • obywatelka(2015-05-20 08:21) Zgłoś naruszenie 00

    w wyborach ... każdy obiecuje, na każdym szczeblu władzy. Pytanie tylko dlaczego ktoś kto już był u władzy nie potrafi odnaleźć się w temacie? Projekt zmian tzw polityki prorodzinnej wg. obecnego prezydenta nie zachwyca niczym, jak ktoś się zagłębi w temat stwierdzić może nawet że niektóre pomysły działają na niekorzyść obywatela. Podatki? temat rzeka, który funkcjonuje w tym kraju od 25 lat, gdzie każdy logicznie myślący potrafiłby wytknąć większość głupstw i parodii ustawowych wśród których największą jest brak jednej linii orzecznictwa, nadinterpretacja przepisów i do że każdy US sobie ( takie małe acz istotne rzeczy których żaden minister finansów nie widzi). Wiek emerytalny czy cały system emerytalny ... patrząc z punktu widzenia czasu, wieku, narodowości, kontynentu czy kraju w jakim się mieszka należałoby spojrzeć na to też z innego punktu: są kraje na tym świecie gdzie ludzie pracują całe życie i nie mają żadnego systemu emerytalnego. Niestety rozwój ma to do siebie, że człowiek staje się mądrzejszy. Pytanie tylko w jakiej kwestii? Logika zawsze towarzyszyła nam, ludziom ale patrząc dookoła zastanawiające jest gdzie się ona podziała? Zyjemy w kraju gdzie buble prawne rodzą inne buble prawne, gdzie prawo jest bezprawiem bez powiązań logicznych, bez rozumowania krok po kroku, no ale to właśnie wymyśliła demokracja i dalej ciągną prawnicy i poszczególne ministerstwa. Wysokość podatków - w tym kraju podatek płaci się od wszystkiego, często nawet podwójnie choć TK twierdzi że to jest zgodne z konstytucją, ale patrząc na wiek osób w TK ( nie ubliżając im) stwierdzić można że wyroki są takie jak wiatr zawieje ...! Każdy ekonomista - porządny i rozumujący logicznie - wie że gospodarkę napędza pieniądz, jego siła nabywcza jest ogromna. Ludzie mając pieniądze kupują, sprzedają, mamy podaż i popyt. Jakby nie było : rodzice oddając dziecko do przedszkola czy żłobka płacą za nie, dzięki temu że zarabiają. Pozwalają tym samym zarobić innym, wydają swoje zarobione pieniądze na różne cele, przede wszystkim na rzeczy podstawowe i na inne tzw "dobra luksusowe" na które bez pracy nie dali by ani grosza. Tym samym nie obciążają budżetu państwa bo nie są na bezrobotnym , sami dokładają to budżetu. Fakt faktem obciążają pracodawcę bo pracują a pracodawca obciążony jest masą wysokich składek nałożonych przez rząd który za "coś" musi wyżyć i się utrzymać , oczywiście nie za pensję tego przeciętnego rodzica. Sorry Panowie ( przepraszam za wyrażenie "sorry" ale ostatnio jest ono modne w polskim języku) ale nic dziwnego że ludzie mają dość i nagle ponad 20% głosów poparcia dostał Kukiz a cała reszta jest zszokowana "jak to się stało?". Otóż stało się i dziać się będzie dalej. Polakom przestaje się podobać to że w polityce ciągle są te same twarze od dobrych 20 lat, które zamiast kształtować Polskę ściągają ją na dno, dzieląc obywateli, wprowadzając zamęt , ustalając przepisy pod siebie a potem będąc u władzy bliższej czy dalszej , za przeproszeniem, żrą ze sobą koty i wytykając jeden drugiemu. jak widać polityka to jedna wielka "dama dość niskich obyczajów" i jest to jeden z najstarszych zawodów świata. Demokracja rządzi się swoimi prawami ale należałoby spojrzeć w przeszłość jak ta demokracja kończyła i zaczynała od nowa w niektórych państwach tego świata, niektóre z nich mają inną nazwę. Może czasem rzeczywiście najlepiej jest wszystko zrównać z ziemią i zacząć od nowa? Tylko jakim kosztem? Niestety w Polsce nie ma dialogu, nie ma porozumienia jest tylko jeden wielki burdel.

    Odpowiedz
  • Uwaga !(2015-05-20 07:20) Zgłoś naruszenie 00

    Solidarność chciałaby, by było to 25 lat dla kobiet i 40 dla mężczyzn,
    Te 25 lat to pomyłka specjalna czy pisał to bul !!!

    Odpowiedz
  • zasiłkowicze po 45 latach pracy(2015-05-20 07:08) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam sie i czekam az w końcu ktos wprowadzi wiek emerytalny zależny od stażu pracy.Mężczyżni po 45 latach pracy sa wyczerpani zawodowo,kobiety 35-38 tez maja juz dość.Ci ludzie sa normalnie zmęczeni bo przecież nie każdy z nich był dyrektorem,kierownikiem czy majstrem,tzn.tylko niektórzy byli na etatach kierowniczych i ci nie moga narzekac ale cała reszta milionowej rzeszy ludzi była zwykłymi pracownikami umysłowymi i fizycznymi i to oni najbardziej ucierpieli przy wydłużeniu wieku emerytalnego.Maja ponad 60 lat i nie maja juz siły ani umysłowej ani fizycznej,niestety nie czarujmy sie umysł w tym wieku nie jest juz tak sprawny żeby pojąć produkty jakimi dzisiaj sie posługuje.Korekta jest niezbedna i to od zaraz.A wielu z nich jest na zasiłkach,bo pracodawcy likwiduja etaty dla tych ludzi.

    Odpowiedz
  • emeryt(2015-05-20 06:42) Zgłoś naruszenie 00

    Do 24
    Nie zda egzaminu,bo do tego potrzebne jest zaufanie i WIARYGODNOŚĆ Państwa.
    Ludzie przechodzili by masowo wcześniej na emerytury,wszak "lepszy wróbel w garści niż kanarek na dachu"

    Odpowiedz
  • na wybór zasługuje DUDA!!!!komorowski nie.........(2015-05-19 20:59) Zgłoś naruszenie 00

    spełnił się,więc potrzebna Swierza Krew.Komorowskiemu nie wierzę,bo jakby chciał to by przepchnął projekt obywatelski OPZZ 35/40=emerytura do trzeciego czytania nie przemęczając się,prjekt leży 5 lat i olewa go a jednocześnie i obywateli,więc głupiec zagłosuje na sprawdzonego lenia...

    Odpowiedz
  • na wybór zasługuje DUDA!!!!komorowski nie.........(2015-05-19 20:59) Zgłoś naruszenie 00

    spełnił się,więc potrzebna Swierza Krew.Komorowskiemu nie wierzę,bo jakby chciał to by przepchnął projekt obywatelski OPZZ 35/40=emerytura do trzeciego czytania nie przemęczając się,prjekt leży 5 lat i olewa go a jednocześnie i obywateli,więc głupiec zagłosuje na sprawdzonego lenia...

    Odpowiedz
  • Emeryt(2015-05-19 20:21) Zgłoś naruszenie 00

    Najciekawsze jest to, że żaden z kandydatów nie próbował naprawić państwa poprzez likwidację uprzywielejowania niektórych grup społecznych. Znalazłyby się brakujące miliardy na ich pomysły.
    Jak ognia unikają tego tematu więc jeśli chcą kontynuacji państwa niesprawiedliwości społecznej, żaden nie zasługuje na głosy i wybór.

    Odpowiedz
  • ^65latek(2015-05-19 19:12) Zgłoś naruszenie 00

    Jak mozna wierzyć kłamioncemu Burakowi Duda nie robi takich chwytów Jak widze tego kłamce 67 dziadziu zasuwaj a dzieci siedzą w domu bez pracy to tylko Komorowski moze podpisać

    Odpowiedz
  • avvocate(2015-05-19 18:48) Zgłoś naruszenie 00

    Ja sobie nie wyobrażam,zeby Polacy nadal musieli wyjeżdżać za granicę by uzyskać tytuł zawodowy prawniczy (adwokacki,radcowski etc) w wieku max 25 lat,a nie 32-35 jak w Polsce.Mam nadzieję,że moje dziecko, (o ile je będę miała),nie spotka taki los, jaki mnie w tym głupim kraju spotkał.Mam także nadzieję,że wraz ze zmieniającą się władzą polscy prawnicy wreszcie w pełni zrealizują swoje konstytucyjne,obywatelskie prawa w czasie i w wieku identycznym jak koledzy z innych krajów na świecie,a ci którym się udało nie będą obiektem ataków tych,którzy się tu zwyczajnie marnują bądź zmarnowali.

    Odpowiedz
  • Jaromir(2015-05-19 18:33) Zgłoś naruszenie 00

    Do: 14: obser z IP: 81.219.5.*
    Nie jestem zadowolony w pełni z nowych przepisów dotyczący odbierania praw jazdy. Dlaczego?
    Bandytom drogowym ODBIERAĆ SAMOCHODY, a nie prawa jazdy! ZERO TOLERANCJI dla drogowych bandziorów, a szczególnie dla szczylów i tzw. TIR-owców! Odstrzeliwać na miejscu wszystkich powodujących wypadki oraz złodziei samochodów, pijanych i naćpanych! Konfiskować pojazdy ich WŁAŚCICIELOM, gdy prowadzący ten pojazd nie przestrzega przepisów ruchu drogowego! Zabieranie praw jazdy nic nie daje – będą jeździć i zabijać bez praw jazdy! Kamerek boją się BANDYCI, ZŁODZIEJE oraz chamy, którzy gdzieś mają wszelkie normy obowiązujące w cywilizowanym społeczeństwie. Sam ŻADNEJ KAMERKI SIĘ NIE BOJĘ, mandatów nie płacę i mam głęboko wszystkie radary, patrole, fotoradary, a także działania „prospołeczne” pana Emila! Zgadnijta dlaczego. A co do głosowania, to już wyraźnie się zadeklarowałem - nie głosuję na: analfabetę bez zasad wychowania i zachowania. To chyba w zupełności wyjaśnia kto nie może liczyć na mój głos.

    Odpowiedz
  • byłoby sprawiedliwie(2015-05-19 16:00) Zgłoś naruszenie 00

    a może tak emerytury wg własnych potrzeb. Np.wystarczy mi 500 zł emerytury i przechodzę na nią po 20 latach pracy w wieku 50 lat.Chcę wiecej to pracuje 70-ki.

    Odpowiedz
  • Komorowski to agent WSI,gra dla zmylenia wujka(2015-05-19 15:35) Zgłoś naruszenie 00

    Na Youtube wpiszcie "Bronislaw Komorowski wygwizdany",a zobaczycie prawdziwe PO.parcie.
    Przestaniecie wierzyc w sondazowe brednie I propaganda >Zaczniecie uzywac wlasciwue swojego rozumu !

    Odpowiedz
  • kung-fu(2015-05-19 14:41) Zgłoś naruszenie 00

    trwa bardzo nieładna walka kandydatów. Ten ,kto myśli ,ze chamstwo , natręctwo i bełkot jest prawomyślne i właściwe , to się grubo myli.
    Dlaczego Polakom od wielu lat wmawia sie ,że na nic u nas nie ma pieniędzy . A może tak puścić wreszcie na zasłużony odpoczynek kobiety od co najmniej 60-tki , facetow - 63 lata , a mlodzi będą mieli miejsca pracy , pieniadze i coś ruszy w gospodarce, markety powinny być opodatkowane już 10 lat temu a banki w szczególności.

    Odpowiedz
  • z.lapacz@o2.pl(2015-05-19 14:40) Zgłoś naruszenie 00

    Przez ostatnie osiem lat jak tylko Pan Donald Tusk ( z Panem Bieleckim ) doszedł do władzy zaczął spłacać nomenklaturze zaciągnięte kredyty. A spłacał prawem i stanowiskami w parlamencie.
    Reszta narodu nie miała głosu do dzisiaj. Wielki czas to zmienić.

    Odpowiedz
  • obywatel x(2015-05-19 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    do 14 obser: Chyba masz problem z rozumieniem prostych przekazów, prawo jazdy bedzie zabierane na 3 miesiące dla tych co przekroczą prędkość O 50km/h w ternie zabudowanym czyli np. będziesz Pan jechał w mieście 100km/h.. Po za terenem zabudowanym po przekroczeniu prędkości O 50km/h dalej będzie tylko mandat.. Konkluzja: Jeżeli większość obywateli wykazuje się podobnym poziomem intelektualnym to się nie dziwie że wybierają obiecanki i gruszki na wierzbie..

    Odpowiedz
  • z.lapacz@o2.pl(2015-05-19 14:10) Zgłoś naruszenie 00

    Należy raz a dobrze napisać nowe prawo podatkowe, pracy , rozwoju innowcyjności i nowych technologi.
    Nasi dziadowie i ojcowie budowali Polskę po zaborach i my odbudujemy nasz kraj na nowych i dobrych
    fundamentach. Niech nomenklatura i spece od WSI będą odsunięci na zawsze. Zacznijmy pisać swoją historię sami bez Pani Merkel i Pana Putina.
    Czas zatrzymać tą lawinę miliardów naszych złotych które wyciekają z naszego kraju , przecież wiecie o tym lepiej ode mnie. Odbudujemy nasze stocznie , przemysł i naszą armię która obecnie jest mniej liczna od armii fińskiej. Narodzie mój obudź się i głosuj na Pana Dudę. Odsuńmy ludzi którzy Polskę wygaszają i chcą sprzedać nasze lasy bo jeszcze to tylko mamy.

    Odpowiedz