Na warszawskim Torwarze w najbliższą sobotę i niedzielę (27-28 października) odbędą się IX Targi Budowlane Murator EXPO. Targom, podobnie jak poprzednim edycjom, przyświeca idea prezentacji kompletnej oferty dla planujących budowę własnego domu. Wystawcami będą producenci i dystrybutorzy wyrobów budowlanych i instalacyjnych, chemii budowlanej, materiałów wykończeniowych i wyposażenia wnętrz. Osoby zainteresowane posiadaniem własnego lokum będą mieć możliwość zapoznania się z ofertami pracowni projektowych, firm zajmujących się wykonawstwem i doradztwem budowlanym. Przedstawiane zostaną dostępne na rynku produkty i rozwiązania z zakresu instalacji sanitarnych, wentylacyjnych i grzewczych, które w znaczący sposób warunkują jakość i prawidłowe funkcjonowanie nowoczesnych domów.

Targom towarzyszy bogaty program edukacyjny. Zainteresowani mają możliwość uczestniczyć w cyklu prelekcji poświęconych m.in.: problemom akustycznym domów i mieszkań, ulgom podatkowym (VAT w budownictwie), etapom prac wykończeniowych wewnątrz domu czy aspektom prawnym zakupu działki. Odbywają się także wykłady pod wspólnym tytułem: Jak zdobyć pieniądze na budowę domu, remont lub jego urządzenie.

Znani architekci wnętrz przedstawią funkcjonalne rozwiązania i interesujące pomysły aranżacji i modernizacji pomieszczeń, tak aby wnętrze było funkcjonalne, nie tracąc przy tym indywidualnego charakteru. Niezależni konsultanci pomogą w wyborze najbardziej odpowiedniego projektu domu jednorodzinnego, doradzą w zakresie adaptacji i zmian w projektach domów. Eksperci podpowiedzą, w jaki sposób uniknąć dodatkowych kosztów oraz na jakich technologiach bądź materiałach nie należy oszczędzać. Doradcy udzielą wskazówek, jak przewidzieć wszystkie koszty i uzyskać kredyt, jak wybudować dom zgodnie z prawem i sztuką, jakich użyć materiałów i technologii, jak uniknąć błędów przy odbiorze domu i mieszkania.

Więcej: www.targibudowlane.pl