Osiedle to ogrodzony i strzeżony kompleks pięciu budynków w niskiej, otoczonej zielenią zabudowie. W każdym z budynków znajdują się mieszkania od 36 do 116 mkw. Na teren osiedla można wejść przez jedną z czterech zamykanych furtek lub wjechać jedną z trzech bram - bezpośrednio do podziemnego garażu. Goście mogą zaparkować na wyznaczonych przed ogrodzeniem miejscach postojowych i wejść przez strzeżoną furtkę znajdującą się przy recepcji. Wśród zieleni wewnątrz osiedla znajduje się plac zabaw dla dzieci, łączą się z nim alejki dla pieszych. W trosce o najmłodszych ruch kołowy został wyeliminowany z terenu osiedla poprzez zbudowanie pod całym kompleksem garaży podziemnych, do których wjeżdża się bezpośrednio z ulicy dojazdowej do osiedla.

Pod budynkami na poziomie znajdują się komórki lokatorskie i garaże oraz windy, którymi można wygodnie dojechać do poziomu swojego mieszkania. Komfortową wewnętrzną komunikację tworzą przestrzenne hole z otwartymi schodami, dającymi poczucie bezpieczeństwa i luksusu.

Fort Chrzanów to historyczne miejsce stanowiące element Twierdzy Warszawa. Do dzisiaj zachowały się fragmenty fortyfikacji, które zostaną odrestaurowane, a wkomponowana zabudowa będzie swoim charakterem podkreślać piękno tego miejsca. Obok planowanego centrum turystyczno-kulturalno-rekreacyjno-biznesowego firma Mak Dom buduje osiedle mieszkaniowe zintegrowane z charakterystyczną dla tej części Bemowa architekturą osiedlowo-ogrodową. Bliskość ulic Połczyńskiej i Lazurowej oraz planowany w odległości 1,5 km przebieg obwodnicy zapewnią pełną wielkomiejską infrastrukturę. Planowana druga linia metra, będzie rozpoczynać się stacją Chrzanów w bliskim sąsiedztwie osiedla mieszkaniowego, wraz z istniejącymi połączeniami komunikacji miejskiej zapewnią alternatywną do samochodu szybką komunikację i realnie wpłyną na cenę mieszkań w tym miejscu - wiemy o tym, pamiętając 100-procentowe wzrosty cen mieszkań w okolicy budowanych stacji metra.