Projekt Angel Wings wpisuje się w szeroko zakrojone plany samorządowców rewitalizacji i przebudowy południowo-wschodniej części miasta. Oferta przewiduje powstanie około 128 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni apartamentowej i komercyjnej, oferowanej nabywcom w stanie developerskim, a także trzech specjalnych standardach wykończenia (silver, gold, platinum). Inwestor liczy na to, że atrakcyjna lokalizacja, malownicze nadbrzeże Oławy, w połączeniu z nowoczesną zabudową - przyciągną uwagę nie tylko wrocławskich nabywców. Koszt inwestycji wyniesie ponad miliard złotych.

Na dziewięciu kondygnacjach znajdzie się około 1,2 tys. mieszkań o powierzchni od 26 mkw. do 151 mkw, biura i sklepy oraz 1,7 tys. miejsc na wielopoziomowym parkingu podziemnym. Do dyspozycji mieszkańców będzie basen, salony SPA i fitness. Ceny powierzchni będą wahać się od 8,5 do 21 tys. zł brutto za mkw. Termin realizacji I etapu wyznaczony został na IV kwartał 2009 r.

Według koncepcji architektów, Angel Wings przekroczy bariery zwartej zabudowy centrum, jak to ma miejsce w większości miast. Jedyne ograniczenia, jakie napotyka, to rzeka Oława i tafla nieba. Te naturalne ramy wypełnią budynki Angel Wings, pasaże, tereny zielone.

- Angel Wings to jedyne takie miejsce we Wrocławiu, gdzie wychodząc z pracy lub mieszkania, schodzimy wprost nad rzekę i to w samym centrum miasta - dodaje Marcin Trzciński z Wings Development.

Fasady budynków zostaną wykończone w innym stylu od ulicy Traugutta, a inaczej od rzeki oraz ulicy Walońskiej. Kompleks zabudowań będzie obniżał się kaskadowo w kierunku nabrzeża - Zależy nam aby nawiązać do klimatu sąsiadujących z Angel Wings XI-X-wiecznych kamienic z jednej strony, z drugiej zaakcentować nowoczesność i dynamizm - tłumaczy Trzciński.

Przy zachowaniu zasady - jak najwięcej przestrzeni - atrakcją dla przyszłych mieszkańców będą ogromne, dochodzące nawet do 200 mkw. tarasy, loggie, balkony i przeszklone wykusze. To, co w większości developerskich ofert jest specjalną atrakcją, w Angel Wings przemyślane jest jako standard. Same cichobieżne windy, monitoring i antywłamaniowe drzwi nie zadowolą wymagających klientów. Wszystkie mieszkania zaopatrzone zostaną w klimatyzację, która będzie sterowana indywidualnie dla każdego pokoju.