Według firmy Cushman & Wakefield aż 19 proc. wszystkich biur w stolicy znajduje się na Górnym Mokotowie. Współczynnik pustostanów wynosi 3,75 proc. Nowoczesne budynki oddane do użytku na przełomie 2006/2007 roku są już wynajęte w 100 proc. Popyt na nowe biurowce jest duży - nawet 60 proc. budynków będących jeszcze w budowie jest już wynajętych. Jednocześnie właściciele budynków kuszą firmy coraz wyższym standardem. Adgar Plaza to dwa dziesięciopiętrowe budynki biurowe klasy A, oferujące łącznie ponad 27 000 mkw. powierzchni biurowych i 630 podziemnych miejsc parkingowych. Koszt realizacji pierwszego biurowca, którego ukończenie przewidziane jest na sierpień 2008 r., wyniesie około 30 mln euro. W tym samym roku rozpocznie się budowa drugiego budynku. Cały kompleks spełnia najwyższe standardy. Adgar Plaza to jedyny w Warszawie kompleks biurowców, w którym zaplanowano odrębną, liczącą 1500 mkw. część przeznaczoną do odpoczynku. Zlokalizowany na wewnętrznym dziedzińcu, w otoczeniu zadbanej zieleni, będzie współtworzył swoistą enklawę. Według Hanny Piskorek, dyrektora Adgar w Polsce, inwestor oprócz dwóch biurowców zbuduje tu budynek, w którym będzie basen z sauną i zapleczem do masażu, sala do fitness, a także SPA. Zainteresowanie najemców korzystaniem z basenu jest tak duże, że w porównaniu z pierwotnym projektem architekci planują powiększenie długości basenu o 4 metry; dzięki wymiarom 20 x 8 metrów można już go zaliczyć do dużych obiektów, satysfakcjonujących nawet doświadczonych pływaków. Dodatkowo osoby pracujące w tym budynku będą mogły korzystać z bogato wyposażonej siłowni, trzech pełnowymiarowych kortów do gry w squasha, sali do aerobiku i spinningu. Zabiegi odnowy biologicznej uzupełnią ofertę Centrum Rekreacyjnego.

- Przyszłość biurowców to kompleksowe, inteligentne rozwiązania. Nie wystarczy postawić budynek, trzeba zapewnić komfort pracy - dodaje Hanna Piskorek.

Z tego też powodu w obiekcie znajdzie się restauracja z kafeterią. Biurowiec będzie także posiadać nowoczesny garaż komercyjny na 237 dodatkowych miejsc parkingowych.