statystyki

Dwaj kolejni wierzyciele Polimeksu złożyli wnioski o upadłość spółki

12.02.2014, 09:37; Aktualizacja: 12.02.2014, 09:37

Dwaj kolejni wierzyciele Polimeksu-Mostostalu, Ergon Poland i Montin Korizola, złożyli w sądach wnioski o ogłoszeniu upadłości spółki – w obu  przypadkach zgłoszono wniosek ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku dłużnika, podał Polimex.

Reklama


Reklama


Pierwszym wierzycielem jest Ergon Poland z siedzibą w Badowie Mściskach.

"Spółka podjęła działania prawne zmierzające w szczególności do umorzenia postępowania o ogłoszenie upadłości" - komentuje Polimex.

Drugi wierzyciel to Montin Korizola  z siedzibą w Krakowie.

„Zgodnie z wiedzą spółki, zgłoszona we wniosku o upadłość wierzytelność nie została stwierdzona żadnym tytułem egzekucyjnym. Spółka podjęła działania prawne zmierzające w szczególności do umorzenia postępowania o ogłoszenie upadłości", czytamy w drugim komunikacie.

W połowie października Polimex-Mostostal podpisał z Bankiem Pekao, PKO BP, Bankiem Ochrony Środowiska, BZ WBK i Bankiem Millennium oraz obligatariuszami posiadającymi wierzytelności z tytułu obligacji o łącznej wartości nominalnej ok. 144 mln zł wstępne, wiążące porozumienie określające warunki drugiego etapu restrukturyzacji finansowej spółki, w tym w sprawie zmian do Umowy ZOZF niezbędnych do wdrożenia drugiego etapu restrukturyzacji.

Polimex-Mostostal to czołowa grupa budowlana na polskim rynku. W 2012 r. przychody spółki wyniosły 4,1 mld zł.

Reklama


Źródło:ISBnews

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama