Dobra wiadomość: w gospodarce będzie teraz lepiej

autor: Łukasz Wilkowicz02.04.2013, 07:31; Aktualizacja: 02.04.2013, 11:32
Gdy trzy miesiące temu, pytaliśmy ekonomistów o prognozy, pewności, że recesja nam nie grozi, nie było.

Gdy trzy miesiące temu, pytaliśmy ekonomistów o prognozy, pewności, że recesja nam nie grozi, nie było.źródło: ShutterStock

Nawet najwięksi obecnie pesymiści – Maja Goettig z KBC Securities oraz ekonomiści Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych – są zdania, że w pierwszych trzech miesiącach tego roku nie było spadku PKB. Ich prognoza wynosi 0,1 proc. Średnio, zdaniem analityków, w I kw. 2013 r. wzrost gospodarczy wyniósł 0,6 proc., w kolejnym przyspieszymy już do 1,1 proc. Oznacza to, że – podobnie jak w czasie pierwszej fali kryzysu, w latach 2008–2009 – nasza gospodarka uniknie recesji. W kolejnych kwartałach gospodarka ma się dynamicznie piąć w górę.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (11)

  • Olek(2013-04-03 07:16) Zgłoś naruszenie 00

    Komu będzie lepiej?

    Odpowiedz
  • lisowczyk(2013-04-02 15:18) Zgłoś naruszenie 00

    Już za komuny słyszałem:
    - Będzie lepiej, ale do tego czasu będzie gorzej.

    Poprawę Tusk i Rostowski obiecywali w drugim kwartale, teraz obiecują w trzecim. Ciekawe kiedy ostatni naiwniacy przejrzą w końcu na oczy???

    Odpowiedz
  • Będzie dynamiczny wzrost(2013-04-02 15:03) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie zaczna kupować nowe auta w Salonach, nowe mieszkania i wille pod miastem, a wielu wymieni meble i wyposażenia mieszkań.

    bezrobocia nie będzie, a Pracodawcy będą biegac po mieści i błagac byś poszedł do niego do pracy albowiem daje Ci 2 razy tyle co masz obecnie...

    Tia... Bajanie...

    Odpowiedz
  • g(2013-04-02 13:48) Zgłoś naruszenie 00

    tak tak w polsce teraz będzie raj! zniknie 75% niedożywionych dzieci, 60% społeczeństwa zagrożonego skrajnym ubóstwem, będzie praca dla wszystkich, odkryjemy nowe złoża drogocennych minerałów i wykorzystamy ogromny potencjał intelektualny polaków, którzy najmądrzejsi z narodów.

    Odpowiedz
  • Zgadzam się z 5 /doc/(2013-04-02 11:13) Zgłoś naruszenie 00

    Na razie wszystko wskazuje na to, że przyszłość jest mniej optymistyczna.

    Odpowiedz
  • Kuba(2013-04-02 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    Będzie lepiej bo gorzej to już tylko ..rewolucja.Na dnie trudno znaleźć drugie dno, wyskoczy jakiś PR z GUS-u i już będzie lepiej.

    Odpowiedz
  • doc.(2013-04-02 10:09) Zgłoś naruszenie 00

    U indian takich ludzi nazywano szamanami,Polska jest opanowana przez szamanów.

    Odpowiedz
  • Boletus edulis(2013-04-02 09:24) Zgłoś naruszenie 00

    Propaganda sukcesu.

    Odpowiedz
  • jerzy7731(2013-04-02 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    Niby nagła kontrola NFZ w zakresie poprawności działania służby zdrowia w zakresie pomocy wieczorowej i świątecznej wykazała generalnie, że:
    - urzędnicy fałszują powszechnie dokumenty przetargowe ( praktycznie wszyscy na 12lat za kratki ),
    - doknonują powszecjhnego zaniechywania wykonywania zakontraktowanych obowiązków służbowych ( praktycznie wszyscy na 5lat za kratki ).
    - powszechny brak nadzoru ( korupcja ) ( praktycznie wszyscy nadzorcy na 12lat za kratki za korupcję z powodu przymyjkania oczu ).

    Te powyższe cechy są charakterystyczne dla gospodarki socjalistycznej ( znanej z kąd innąd ) opartej o centralnie planowane i kontraktowanie!? Bezpośrednią z premedytacją winę za taki stan rzeczy ponosi obecnie banda trojga: ( TUSK< KOPACZ< ARŁUKOWICZ )!?

    Nie lepiej, raczej podobnie, jak powyżej jest w pozostałych sektorach funkcjonowania służby zdrowia: przychodnie, szpitale specjaliści, etc.

    RECEPTA:
    Wprowadzenie rynkowego systemu motywowania i rozliczania pracowników służby zdrowia:
    Poprzez:
    Wystawianie przez placówki medyczne faktury VAT bezpośrednio leczonemu za faktycznie wykonane usługi w systemie kon kurencji rynkowej.
    Refundowanie kosztów leczenia ( faktur VAT ) pacjentowi przez ubezpieczyciela NFZ wg rynkowych zasad samoregulacyjnych.
    Wprowadzenie powszechnego liniowego ubezpieczenias zdrowotnego NFZ obejmującego wszelkie przypadki medyczne opłacanego wg zasad ryczałtowych!?

    Praktycznie takie rozwiązania posiada cały cywilizowany świat ( wystarczy tylko skopiować )!?

    OBECNIE CAŁY ŚWIAT ŚMIEJE SIĘ Z GENIALNOŚCI umysółowej za krajowe wybitne osiągnięcia bandy trojga oraz śmierci i ciepienia wielu poloczków!?

    Odpowiedz
  • lol(2013-04-02 08:48) Zgłoś naruszenie 00

    prima aprilis już było

    Odpowiedz
  • Moja analiza(2013-04-02 08:43) Zgłoś naruszenie 00

    W gospodarce będzie teraz lepiej niż w przyszłym roku.

    Odpowiedz