statystyki

Ile za abonament RTV w 2013 r. Ogłoszono nowe opłaty

autor: oprac. J.K.17.09.2012, 15:31; Aktualizacja: 17.09.2012, 16:04
  • Wyślij
  • Drukuj
KRRiT informuje o stawkach opłat za używanie radioodbiornika i telewizora w 2013 r.

KRRiT informuje o stawkach opłat za używanie radioodbiornika i telewizora w 2013 r.źródło: ShutterStock

KRRiT informuje o stawkach opłat za abonament RTV w 2013 r.

reklama



reklama


Od dnia 1 stycznia 2013 roku  opłata za używanie odbiornika radiofonicznego wynosi:

a) 5,65 zł za jeden miesiąc,

b) 11,00 zł za dwa miesiące,

c) 16,30 zł za trzy miesiące,

d) 32,20 zł za sześć miesięcy,

e) 61,00 zł za rok,

- opłata za używanie odbiornika telewizyjnego lub telewizyjnego i radiofonicznego wynosi:

a) 18,65 zł za jeden miesiąc,

b) 36,20 zł za dwa miesiące,

c) 53,70 zł za trzy miesiące,

d) 106,30 zł zł za sześć miesięcy,

e) 201,40 za rok.

Użytkownik odbiornika zobowiązany jest do wniesienia opłaty do 25. dnia pierwszego miesiąca okresu rozliczeniowego. Opłaty na poczet 2013 roku można wnieść już w bieżącym roku, według stawek obowiązujących do dnia 1 stycznia 2013 roku.

Wnoszenie opłat abonamentowych za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych jest obowiązkiem ustawowym, z którego nie zwalnia opłacanie rachunków za korzystanie z telewizji kablowej, czy z satelitarnych platform cyfrowych - przypomina KRRiT w komunikacie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję


reklama


  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:gazetaprawna.pl

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 45

  • 1: teresa z IP: 195.116.187.* (2013-12-12 19:41)

    jestem zA TYM BY osoby zalegające z abonamentem znalazły się w więzieniu miałabym problem z jedzeniem załatwiony i oszczędziłabym na czesnym

  • 2: teresa z IP: 195.116.187.* (2013-12-12 19:33)

    złodzieje chcą dla siebie kasy rząd pozwala nas okradać z Tuskiem na czele to jest wielikji złodziej polskiego narodu ale to nie powinno dziwić gdy ma się dziadka z wermachtu

  • 3: SZOGUN z IP: 77.253.151.* (2013-10-26 20:00)

    to nie abonament a haracz - za posiadanie telewizora ,na który nikt nam grosza nie dołożył. Ciekawe kiedy wprowadzą abonament od lodówki , butów,prezerwatyw, i innych zajefajnych rzeczy. Ja na programy Pana Lisa nie doloże zlotówki, a to że płacę Solorzowi za odbiór programów to nic nie znaczy??? niech on się za mnie rozlicza

  • 4: krys z IP: 178.42.204.* (2013-10-25 11:30)

    nie mieszkalem w mieszkaniu 6 lat i zaplacilem 1600zl a co mowil kaszub z warszawy ?/?

  • 5: naiwna z IP: 89.25.246.* (2013-09-27 18:09)

    ja też uwarzam że powinnosię wyrzucić połowę tych którzy udają że coś potrafią w tej telewizjj a co do abonamentu to ciekawa jestem czy coś zmieni się na lepsze bo jak narazie to tylko rozpacz ludzka i przekleństwo życia w takim kraju gdzie rządzi komuna chciwość i draństwo w polityce i mediach komuchy rządzą i dlatego jest bezprawie a ty polaaku płacz i płać a za twoje ciężko zarobione pieniądze inni będą pławić się w luksusach !!!

  • 6: nader z IP: 31.182.88.* (2013-05-16 21:42)

    Prawda że nasz premier nie kłamał i nie kłamie? Oczywiście tylko w kwestii abonamentu RTV.

  • 7: meksyk z IP: 31.175.175.* (2013-04-23 14:57)

    Dzisiaj zlodzieje zajeli mnie konto . Mysla ze bede placil tym nierobom z telewizji. Suma jaka obliczyli to 1650 zl.

  • 8: wefwe z IP: 176.115.80.* (2013-02-14 12:08)

    Przyszło mi z US 1700 zł do zapłacenia... ciekawe z czego im zapłace.. pozostaje czekać na komornika bo jestem na bezrobociu :/

  • 9: xd z IP: 31.174.205.* (2013-02-05 06:38)

    może aktorzy będą płacić a nie szary człowiek oni mają wysokie wynagrodzenia tylko kto takie stawki im wymyśla

  • 10: skromny biedak z IP: 37.31.18.* (2013-02-02 21:59)

    Nie dość że człowiek sam kupił telewizor to teraz musi płacić abonament za niego śmiech na sali normalnie. W tym rządzie to już wogóle się poprzewracało w głowie. Dać im nasze miesięczne pieniądze ok 1200 to ciekawe co by z nimi zrobili bo my musimy tam rozporządzić żeby nam na życie do nastęopnego miesiąca starczyło.