statystyki

KantorOnline.pl pierwszym kantorem internetowym na New Connect

autor: T.B.13.03.2012, 12:07; Aktualizacja: 30.03.2012, 11:14

Firma TNN Finance, właściciel jednego z pierwszych kantorów internetowych w Polsce, KantorOnline.pl, planuje wejść na rynek New Connect w drugim kwartale 2012 roku. Będzie to pierwszy typowy kantor internetowy, który zadebiutuje na polskim rynku publicznym – podaje biuro prasowe firmy.

Reklama


Reklama


Wielkość oferty wyniesie 700 tys. złotych, a debiut giełdowy będzie miał formę oferty prywatnej. Celem wejścia TNN Finance na alternatywny rynek akcji jest przede wszystkim pozyskanie kapitału inwestycyjnego na dalszy rozwój projektu KantorOnline.pl. „Chcemy rozbudować serwis, wprowadzić dodatkowe produkty, rozwinąć automatyzację procesów informatycznych i infrastrukturę informatyczno-techniczną” – mówi Arkadiusz Kondek, prezes zarządu TNN Finance. 

„Chcemy również kontynuować budowanie większej wiarygodności firmy wobec naszych kontrahentów. W przypadku kantorów działających w sieci zaufanie klientów jest niezwykle ważne, dlatego część zebranych z emisji akcji środków będziemy chcieli przeznaczyć na wielopłaszczyznową reklamę budującą wizerunek marki i promującą nasze usługi” – dodaje. Właściciel serwisu zamierza również rozbudować system CRM (Customer Relationship Management), który pozwala usprawnić relacje z klientami i zadbać o zaspokajanie ich potrzeb.

Potrojenie zysków

Według prognoz zarządu emitenta, wysokość przychodów ze sprzedaży ma wzrosnąć z 1,01 mln zł w roku 2012 do 2,73 mln zł w roku 2014. Jeszcze szybszy wzrost prognozowany jest w rubryce „zysk”. W 2012 szacuje się dodatni wynik finansowy na poziomie 620 tys. zł. Pod koniec 2014 roku bilans ma wykazać 2 050 tys. zł zysku. „ Nasz rozwój chcemy oprzeć nie tylko na poprawie jakości usług, ale również poprzez dotarcie do nowych klientów. Planujemy wprowadzić do naszej oferty m.in. waluty skandynawskie. Myślimy również nad innymi działaniami, nie związanymi stricte z wymianą walut” – zapowiada Arkadiusz Kondek.

Pierwszy milion 

KantorOnline.pl powstał w 2011 roku i pod koniec lutego obchodził swoją pierwszą rocznicę działalności. W tym czasie odnotowywał stały, ok. 40-procentowy przyrost liczby klientów, których większość stanowiły osoby spłacające kredyt walutowy oraz firmy działające w handlu międzynarodowym. Od początku działalności do końca stycznia całkowita wielkość obrotów walutami wyniosła 137,5 mln złotych. „ Już po kilku miesiącach obecności na rynku udało się nam doprowadzić do sytuacji, w której w ciągu jednego dnia wymienialiśmy walutę o łącznej wartości miliona złotych” – mówi Arkadiusz Kondek. 

Aktualnie KantorOnline.pl współpracuje z 9 bankami – Alior Bank, BZ WBK, Millennium Bank, Kredyt Bank, BRE Bank, Multi Bank, mBank, PKO BP i Polbank EFG. TNN Finance planuje rozszerzyć tę grupę i zapewnić większą szybkość realizacji transakcji, w bankach które nie oferują automatycznych platform wymiany walut.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

  • Jarek(2012-09-19 20:48) Odpowiedz 00

    Igoria Trade S.A. (IGT) z platformą Trejdoo.com jest pierwszym kantorem internetowym na rynku NewConnect. Spółka jest notowana od grudnia 2011 roku, to już blisko rok!!!

    Panie Redaktorze - warto wiedzieć takie fakty a nie pisać nieprawdę i lepiej to sprostować bo artykuł wygląda śmiesznie.

    Wiem, bo korzystam z Trejdoo.com i jestem zadowolony.

  • magdalena(2013-03-14 22:05) Odpowiedz 00

    Dokładnie sie z Wami zgadzam.Ja teraz też w sumie nie wyobrażam sobie nie korzystac z kantora internetowego. To wielka wygoda i oszczędność czasu- a to jak wiaodmo w dzisiejszych czasach jest niesłychanie ważne. I tez własnie korzystam ze wspomnianego kantoronline.pl

  • Janicki(2013-04-05 14:01) Odpowiedz 00

    Jestem jednym z pierwszych klientów Kantoru Online i przez cały czas utrzymuje wysoki poziom transakcji. Rzetelna, solidna firma.

    o cudach w regulaminie nic nie wiem, widocznie szybko usuneli kontrowersyjne zapisy.

  • jurek(2012-03-13 15:34) Odpowiedz 00

    Kantory internetowe rządzą! nie ma tańszej formy wymiany. Ja korzystam z fritz exchange - tanio, szybko - wszystko git

  • Piotr(2012-03-14 09:38) Odpowiedz 00

    Ja nie korzystam z kanotoronline z bardzo ważnego dla mnie powodu:
    https://kantoronline.pl/polity...
    "Użytkownik akceptując zapisy niniejszego Regulaminu wyraża zgodę na zbycie danych osobowych gromadzonych przez Operatora ..."
    "Sprzedaży przetwarzanych danych osobowych innemu administratorowi ..."Dla mnie to jest nieakceptowalne, później nie opędzę się od tlefonów.
    Ciekawe na czym więcej zarabiają na wymianie walut czy handlu danymi osobywmi klientów.

    Jako zupełnie inne podejście polecam portal z którego osobiście korzystam i jestem zadowolony:

    https://www.inkantor.pl/index.php/regulamin#politykaPrywatnosci

  • Obserwator(2012-03-14 10:07) Odpowiedz 00

    Obserwuję trochę fora dotyczące kantorów. Zadziwia mnie duża aktywność Fritza. Myślę, że źle się z tą firmą dzieje. Chyba nie mają co robić i szukając pracy są HIPERaktywni na forach - mnóstwo bezkrytycznych, naiwnych wpisów. A może mają konkus jak się podlizać (to najdelikatniejsze co mi przyszło do głowy) szefowi?
    Szanowny Panie "jurek" - do roboty!
    @Piotr - dzięki za cenną uwagę. Nie skorzystam. To chyba jednak nie kantor, tylko handlarz danymi osobowymi.

  • karol(2012-03-15 16:04) Odpowiedz 00

    mam podobne spstzrezenia co obserwator tylko do tych nadaktywnych na forach doliczam jeszcze właśnie inkantor, który zawsze popiera swoje zaufanie do inkantoru tymi samymi argumentami.

  • Adrian(2012-03-15 20:14) Odpowiedz 00

    Równiez korzystam z kantoronline.pl. W tej chwili wybór kantorów jest większy, ale ten najbardziej przypadł mi do gustu.

    Nie miałem żadnych maili reklamowych, ani telefonów więc wątpię, aby ten zapis służył właśnie sprzedaży Twoich danych.

  • Fryderyk(2012-03-16 14:24) Odpowiedz 00

    @Adrian - no to może jeszcze nie udało im się zebrać wystarczającej liczby klientów? czy naiwnych? Pewnie w interesie wszystkich, także klienów, byłoby, żeby się zajęli deklarowanym biznesem. No chyba, że są tacy słabi, że musza ratować się handlem danymi osobowymi.
    Ja takim nie ufam

  • MW(2012-03-17 23:12) Odpowiedz 00

    Negatyw za handel danymi.
    Jakby był to serwis rozrywkowy z jakimiś konkursami to bym rozumiał ale finansowy, wybierający się na małą giełdę.
    To nie poważne, WIELKI NEGATYW!

  • Arek(2012-03-19 13:13) Odpowiedz 00

    Witam
    Zapis dotyczący zbycia danych osobowych w regulaminie KantorOnline.pl brzmiący : "Użytkownik akceptując zapisy niniejszego Regulaminu wyraża zgodę na zbycie danych osobowych gromadzonych przez Operatora ..." "Sprzedaży przetwarzanych danych osobowych innemu administratorowi ... jest wprowadzony w związku z faktem, że spółka planowała dalszy rozwój i przekształcenie na Spółkę Akcyjną. Zmiana taka spowoduje przeniesienie bazy danych klientów ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością do spółki akcyjnej. Jesteśmy bliscy finalizacji tego przekształcenia i wycofania kontrowersyjnego zapisy z regulaminu.

  • Adam12(2012-03-20 00:32) Odpowiedz 00

    Fritz różne rzeczy na forach wypisuje, ostatnio zaczęli się chwalić że niby jest możliwość lewarowania transakcji na ich platformie ale tutaj jeden gość im to zdementował: http://forum.e-kantory.pl/viewtopic.php?f=47&t=36&start=10