zaloguj się do e-DGP
FAKTORING - serwis GazetaPrawna.pl
statystyki

Monti: Włochy mogą wiele nauczyć się od Hiszpanii w kwestii reform

skomentuj

Premier Włoch Mario Monti powiedział w czwartek po spotkaniu z szefem rządu Hiszpanii Mariano Rajoyem, że władze w Rzymie "mogą wiele nauczyć się" od Madrytu w kwestii reform rynku pracy i systemu bankowego.

Publikacja: 23 lutego 2012, 19:13 Aktualizacja: 23 lutego 2012, 19:34

Monti, którego gabinet zapowiedział wielkie zmiany, by stworzyć miejsca pracy przede wszystkim dla młodych ludzi, podkreślił, że reformy w tym sektorze są konieczne jako niezbędny element działań na rzecz wzrostu gospodarczego. Włoski premier zapewnił, że jest "pod wrażeniem" reform w Hiszpanii. Dodał, że mogą być one wzorem dla Włoch.

Szefowie obu rządów poinformowali, że Włochy i Hiszpania będą utrzymywać stałe kontakty, by dyskutować o krokach, których celem jest przezwyciężanie kryzysu w strefie euro i wyjście z recesji.

Poważne rządy nie mogą pracować myśląc tylko w krótkiej perspektywie

Monti wyraził przekonanie, że nie wystarczą działania w poszczególnych krajach. Potrzebne jest także jego zdaniem większe zaangażowanie całej Unii Europejskiej. Przypominając ogłoszony w poniedziałek list 12 szefów rządów UE, znany jako "Plan na rzecz wzrostu gospodarczego w Europie", pod którym widnieje też podpis premiera Rajoya, Monti wskazał: "Jest to baza mająca nadać kierunek naszym działaniom".

"Pokładamy też coraz większe nadzieje w działaniach Komisji Europejskiej i Rady UE na rzecz wzrostu, rozwoju i zatrudnienia, przede wszystkim wśród młodych ludzi" - oświadczył Monti.

"Poważne rządy nie mogą pracować myśląc tylko w krótkiej perspektywie" - ocenił Rajoy. Dodał, że Hiszpania jest w trudnej sytuacji, do której jego zdaniem należy podchodzić w sposób "realistyczny".

Bezrobocie w Hiszpanii sięga 23 procent, a wśród osób poniżej 25. roku życia - ok. 50 procent, i jest największe w całej Unii Europejskiej.

Twój komentarz
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Samolot

Euro 2012: Samoloty pełne, pociągi oblężone

PKP IC, OLT Express, Eurolot i PolskiBus.com walczą o kibiców. Już brakuje najtańszych biletów lotniczych. Lada dzień zacznie się szturm na kolej.

zobacz więcej artykułów

Najnowsze wiadomości z Forsal.pl

Zapisz się na bezpłatny newsletter Gazety Prawnej
Wyszukiwarka Nieruchomości
Wyszukaj w Encyklopedii

Galerie zdjęć

Twarze Biznesu

Zapisz się na bezpłatny newsletter

porównywarka finansowa TotalMoney.pl: kredyty gotówkowekredyty hipotecznekredyty samochodowelokatyenergiakonta osobiste