Jeśli dojdzie do debiutu, wówczas OSG będzie pierwszą rosyjską spółką na GPW. W lipcu z pierwotnej oferty publicznej w Warszawie wycofał się rosyjski producent artykułów rolnych, Valinor Public.

Aurora prowadzi rozmowy w sprawie oferty OSG Record Management, która oferuje swoje usługi w Polsce, Bułgarii, Rosji, Ukrainie, Kazachstanie, a także w Chinach, Turcji i Arabii Saudyjskiej. Jak poinformował Bloomberga anonimowy przedstawiciel służb prasowych Aurory pod koniec marca do firmy tej należało 95 proc. udziałów OSG i na warszawskim parkiecie będzie ona chciała pozyskać więcej niż wynosi obecna wartość księgowa spółki usługowej, czyli ponad 28,8 mln funtów.

Bloomberg przypomina, że rosyjskie firmy zdobyły w tym roku w trakcie giełdowych debiutów 3,2 mld dolarów wobec 5 mld dolarów w zeszłym roku. W związku z pogorszeniem się warunków rynkowych kilka dużych firm, w tym Nord Gold należące do rosyjskiego stalowego potentata, koncernu Severstal albo zrezygnowało z IPO, albo przełożyło je na późniejszy termin. 

Aurora przewiduje debiuty dwóch innych swoich firm w okresie najbliższych dwóch lat. Firma szuka również sposobów na wycofanie się z inwestycji w bank detaliczny Flexinvest i dom maklerski Kreditmart mające siedziby w Moskwie – wynika z komunikatu Aurora Russia.