statystyki

Debiut Notusa na GPW może się opóźnić

autor: Piotr Rosik26.09.2011, 03:00; Aktualizacja: 26.09.2011, 09:58

Dom Kredytowy Notus od maja pracuje nad prospektem emisyjnym. Prezes spółki przyznaje, że sytuacja na rynkach nie sprzyja debiutom giełdowym.

Reklama


Reklama


Firma jest jednym z trzech największych pośredników finansowych w naszym kraju – obok Open Finance i Expandera – pod względem wartości udzielanych kredytów. W maju ogłosiła początek prac nad prospektem emisyjnym i chęć debiutu na warszawskim parkiecie. Plan zakładał złożenie go w Komisji Nadzoru Finansowego do końca czerwca. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że nadzór miał dużo pytań do wstępnej wersji dokumentu. Co mówi spółka? – Procedura zatwierdzenia prospektu w KNF jest w toku. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku uda nam się przeprowadzić ofertę publiczną – twierdzi Robert Pepłoński, prezes DK Notus.

Pepłoński przyznaje jednak, że w tej chwili sytuacja na rynkach nie sprzyja debiutom. – Zarząd spółki wraz z doradcami na bieżąco analizuje sytuację rynkową – mówi prezes DK Notus.

Notus pieniądze pozyskane od inwestorów chciałby przeznaczyć głównie na zwiększenie liczby placówek. Teraz ma ich 31 (i nieco ponad 300 doradców). Innych szczegółów planowanej oferty spółka nie podaje.

Firma istnieje od początku 2004 r. Należy do kilku osób fizycznych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama