Koncern, do którego należy Kompania Piwowarska, lider tej branży w Polsce, zapłaci 5,10 australijskich dolarów w gotówce za każdą akcję spółki z siedzibą w Melbourne. Poprzednio nabywca oferował 4,9 australijskich dolarów minus wielkość dywidendy.

To największe w historii przejęcie SABMillera, spółki notowanej na giełdach w Londynie i Johannesburgu, które zapewni jej kontrolę nad przeszło połową rynku piwnego w Australii. Pierwsze próby przejęcia Foster’s były odrzucane przez kierownictwo tej firmy z powodu zbyt niskiej wyceny. Foster’s Group należy do najbardziej rentownych na świecie producentów piwa.

“Transakcja jest dla SAB uzasadniona ze względów strategicznych i finansowych. Zostanie przyjęta dobrze, chociaż ostateczna cena jest nieco wyższa niż początkowo zakładaliśmy” – twierdzi Simon Hales, analityk banku inwestycyjnego Barclays Capital w Londynie. Informację o fuzji podano po zamknięciu australijskiego rynku.
Według zrewidowanej oferty wartość rynkowa australijskiego producenta piwa wynosi 11,5 mld australijskich dolarów. Zgodnie z notowaniami SABMillera wartośc rynkowa koncernu – jeszcze przed przejęciem – wynosiła 35 mld funtów.

SABMiller produkuje lub dystrybuuje piwo na sześciu kontynentach, a jego ogólnoświatowy portfel obejmuje międzynarodowe piwa premium, takie jak Grolsch, Miller Genuine Draft, Peroni Nastro Azzurro czy Pilsner Urquell oraz czołowe marki lokalne, takie jak Aquila, Castle, Miller Lite, Snow czy Tyskie.
W roku finansowym zakończonym 31 marca 2011 SABMiller osiągnął przychody w wysokości 28,3 mld dolarow oraz wypracował zysk brutto (EBITA) w wysokości 5 mld dolarów.