"Polacy zasługują na więcej, na więcej zasługują też mali i średni przedsiębiorcy" - oświadczył Kaczyński na konferencji prasowej zorganizowanej w piekarni w Tursku.

Według niego, z powodu sytuacji gospodarczej w Polsce sytuacja osób zajmujących się małym i średnim biznesem jest obecnie "bardzo trudna". "Potrzebne są (...) odważne decyzje, których niestety - jak to zwykle przy tym rządzie - nie ma" - dodał.

Zdaniem prezesa PiS, mali i średni przedsiębiorcy borykają się m.in. z nieuczciwą konkurencją ze strony wielkich przedsiębiorstw, także międzynarodowych.

W tym kontekście wspomniał o wprowadzonym na Węgrzech podatku obrotowym od supermarketów i zahamowaniu operacji wyprowadzania pieniędzy.

"Te sprawy muszą być unormowane" - mówił. Dodał, iż rząd nie może mówić, że nic w tej sprawie nie może zrobić. "Nie może być białej flagi (...) nie ma innego wyjścia, my musimy bronić naszego interesu narodowego" - podkreślił.

"My jesteśmy do tych odważnych decyzji zdolni" - zapewnił Kaczyński.

Jak dodał, PiS chce też m.in. zmniejszyć liczbę instytucji mogących przeprowadzać inspekcje, będących - jak mówił "utrapieniem" przedsiębiorców.