W skład grupy Optimus (który zmieni niedługo nazwę na CD Projekt), wchodzi producent gier CD Projekt RED oraz spółka dystrybucyjna CD Projekt, a także platforma cyfrowej dystrybucji gier w internecie gog.com. Kiciński nie wyklucza, że spółka podniesie założenia dotyczące sprzedaży "Wiedźmina 2". "W ciągu pierwszych trzech dni sprzedaliśmy w Polsce ponad 56 tys. egzemplarzy drugiej części Wiedźmina. To wynik znacznie lepszy od zakładanego. Dotychczas komunikowaliśmy, że chcemy aby sprzedaż Wiedźmina 2 PC była minimum 30% wyższa od sprzedaży 'Wiedźmina jeden'. W ciągu pierwszych trzech dni sprzedaży w Polsce jest ona o 60% wyższa" - powiedział ISB Kiciński.

Podkreślił, że tytuł odnosi też sukcesy na rynkach zagranicznych. Gra zajmuje m.in. drugie miejsce, a przez kilka ostatnich dni zajmowała pierwsze, na liście bestsellerów największej światowej platformy cyfrowej dystrybucji - Steam oraz czołowe miejsca w sklepach Amazon w kategorii PC Games, gdzie w wielu krajach jest najlepiej sprzedającym się tytułem.

W przedsprzedaży złożono globalnie zamówienia na 150 tys. sztuk gry. "To lepszy wynik od oczekiwanego, zakładany wewnętrznie cel na poziomie 100 tys. egzemplarzy uznawaliśmy pierwotnie za bardzo ambitny " - podkreślił Kiciński. Nie wykluczył, że spółka może podnieść cel dotyczący całorocznych wyników sprzedaży.

"Informowaliśmy, że chcemy sprzedać milion egzemplarzy gry do końca roku, finalnie taki też był jej premierowy nakład. Będziemy monitorować wyniki sprzedaży i po otrzymaniu ostatecznych danych za drugi kwartał, co nastąpi na koniec lipca, możemy poinformować o ewentualnym podwyższeniu naszych założeń" - powiedział szef Optimusa. Gry są oparte o bestsellerową serię opowiadań i powieści Andrzeja Sapkowskiego. Pierwsza część serii została sprzedana w ponad 1,7 mln egzemplarzy. Optimus miał 4,13 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2011 roku . Skonsolidowane przychody wyniosły 15,76 mln zł wobec 0,23 mln zł rok wcześniej.