Zarządzający flotami samochodowymi powinni znacząco wzbogacić swój zasób wiedzy dzięki wizycie na Fleet Market 2010. Tematem głównym tegorocznej edycji targów jest „Auto firmowe w świetle podatków i prawa”. Wśród tematów wykładów m.in. użytkowanie samochodu służbowego do celów prywatnych i prywatnego do celów służbowych. Będzie mowa o udziale własnym w szkodzie. Ciekawie zapowiadają się także wykłady nt. samochodów benefisowych, ryczałtu zamiast samochodu czy też możliwości odsprzedaży pracownikom samochodów niebędących własnością firmy a wynajmowanych. Będzie również mowa o zasadach wprowadzania car policy w firmie.

Wykłady uzupełnione zostaną wspomnianymi dyskusjami panelowymi. Wśród prelegentów są m.in. Andrzej Dębiec, radca prawny z międzynarodowej kancelarii Hogan Lovells czy kierujący Polskim Związkiem Przemysłu Motoryzacyjnego Jakub Faryś. Swój wykład przygotuje również Wojciech Pasieczny z Komendy Stołecznej Policji.
Fleet Market 2010 to jednak nie tylko wykłady i dyskusje, to również prezentacje na stoiskach ponad 50. wystawców. Zarówno tych związanych z finansowaniem flot, zarządzaniem nimi czy usługami serwisowymi. Nie zabraknie koncernów paliwowych, firm teleinformatycznych czy wreszcie koncernów samochodowych.

I tu wielka niespodzianka. Otóż w Ożarowie odbędzie się kilka polskich premier samochodowych. Wśród nich popularnych w wielu flotach pojazdów jak Citroen C4, Hyundai ix20 czy Opla Astry Kombi. Ale też ciekawostek rynkowych, jak np. długo oczekiwanego pikapa z rodziny Volkswagena, czyli modelu Amarok.

Jeśli ktoś jeszcze nie jest przekonany, dodajmy że dla gości targów przewidziano atrakcyjne nagrody, takie jak weekendy w SPA, do którego zwycięzcy wybiorą się nowym Citroenem C4, czy też laptopy.

Partnerzy merytoryczni spotkania w Ożarowie Mazowieckim to: Polskie Stowarzyszenie Motorowe, Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych, Keralla Research Instytut Badań i Rozwiązań B2B, Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów, Związek Polskiego Leasingu, międzynarodowa kancelaria Hogan Lovells.

Impreza, zaplanowana na wtorek 23 listopada, odbędzie się w hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim (ul. Poznańska 177). Targi odbywać się będą w godzinach 9:00 – 16:00. Wstęp jest bezpłatny.

JK