Dotychczasowe widełki cenowe w tej transzy wynosiły (według agencji) 36-43 zł. 

Ceny dla inwestorów samorządowych pozostają bez zmian

Z kolei maksymalny poziom cenowy w transzy inwestorów indywidualnych pozostaje bez zmian i wynosi 43 zł.

Oferta publiczna na 26,78 mln akcji (63,8% kapitału) rozpoczęła się 15 października. Zapisy na akcje od inwestorów indywidualnych będą przyjmowane do 27 października. Na 28 października zaplanowano zakończenie budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych (do godziny 17:00), ustalenie ostatecznej liczby akcji sprzedawanych oferowanych w ramach oferty, podziału akcji na transze oraz ceny sprzedaży. Ustalenie ceny emisyjnej zaplanowano na 29 października.

Pierwszym dniem notowania akcji ma być 9 listopada.

Zapisy dla indywidualnych inwestorów do środy do północy

Inwestorzy indywidualni mogą do środy do północy zapisywać się na akcje Giełdy Papierów Wartościowych. W ofercie spółki pula akcji dla tych inwestorów ma wynieść 30 proc. z ok. 64 proc. sprzedawanych walorów.

Zapisy na akcje GPW dla inwestorów indywidualnych są przyjmowane od 18 października w biurach maklerskich na terenie całej Polski. Można je składać osobiście, telefonicznie lub przez internet.

Każdy chętny może złożyć tylko jeden zapis na minimum 10 akcji i nie więcej niż 100. Zapis na więcej niż 100 walorów będzie traktowany jako zamówienie maksymalnego pakietu. Inwestor, który zapisze się na mniej niż 10 akcji, nie dostanie nic.

Cena maksymalna akcji w ofercie GPW wynosi 43 zł. Chętni na pakiet 100 akcji muszą przygotować 4 tys. 300 zł. Cena sprzedaży zostanie ustalona po zakończeniu procesu budowy księgi popytu dla inwestorów instytucjonalnych. Jeżeli okaże się, że cena dla inwestorów indywidualnych będzie niższa od maksymalnej, nadwyżka zostanie im zwrócona na konta.