Za trzy miesiące będzie wiadomo, kto został oficjalnym inwestorem hotelu, który powstanie na miejscu Starego Browaru w Toruniu. Nieoficjalnie mówi się, że w walce o zabytkowy obiekt położony w samym sercu miasta udział biorą największe międzynarodowe sieci hotelowe, w tym Radisson i Hilton. Dowiedzieliśmy się jednak, że rozmowy z siecią Radisson, która była wskazywana jako faworyt przez analityków, są najmniej zaawansowane.

Potwierdza to Jacek Milewski ze spółki Polskie Pierze i Puch, która w 2006 roku została właścicielem Starego Browaru w Toruniu.

– Nie mogę jednak ujawnić, które z sieci hotelowych mają największe szanse na to, by otworzyć swój hotel w obiekcie. Zostanie to ogłoszone dopiero po zakończeniu rozmów, jakie obecnie prowadzimy – mówi.

Jak dodaje Jacek Piasta, ekspert hotelarski i doradca inwestycyjny, sieć Hilton z kolei rozwija się w kraju wyłącznie na zasadzie franczyzy.

Niewykluczone więc, że inwestorem w Starym Browarze może zostać zupełnie inna sieć.

Na pewno taka, która rozwija się na rynku luksusowych obiektów.

W Starym Browarze ma bowiem powstać czteroipółgwiazdkowy hotel ze 105 pokojami, restauracjami oraz SPA. Koszt inwestycji jest szacowany na 40 mln zł. Prace remontowe w obiekcie prowadzone na podstawie pozwoleń na budowę już się rozpoczęły.

– Zostały już wyburzone ściany wewnątrz budynku. Obecnie trwa remont elewacji – wyjaśnia Jacek Milewski.