"Jeżeli jest mecz piłkarski, to można z dużą dozą prawdopodobieństwa powiedzieć, że obu stronom zależy na uczciwej wygranej i w tym przypadku zakładanie się opiera się na analizie siły zespołów i to jest zupełnie inny typ rozrywki. Także zachowajmy zdrowy rozsądek w tej sprawie" - powiedział Pawlak po spotkaniu z szefem rządu.

Tusk przyniósł w piątek do Sejmu dwie wariantowe wersje projektu ustawy ws. ograniczenia hazardu w naszym kraju. Podkreślał, że będzie pytał przedstawicieli klubów parlamentarnych o ocenę dotyczącą zakładów bukmacherskich w internecie: "czy je delegalizować, czy nie".

Pawlak zdementował doniesienia "Dziennika Gazety Prawnej" na temat pomysłów blokowania niektórych witryn internetowych. Gazeta podała, że przy okazji zdelegalizowania e-hazardu, rząd chce stworzyć czarną listę domen, które będą musieli blokować dostawcy internetu. "Informacje te są - powiedziałbym łagodnie - dalekie od prawdy" - oświadczył wicepremier. Zaznaczył, że w założeniach do ustawy hazardowej nie ma takich rozstrzygnięć.

"Inną sprawą jest zakaz hazardu i legalizowanie dochodów, to jest sprawa odrębna. Jeżeli ktoś przyjdzie do urzędu skarbowego z wagonikiem pieniędzy i powie, że to wygrał na jakimś internetowym forum, to nie może tych pieniędzy zalegalizować, a urząd skarbowy podziękuje mu, że właśnie dostarczył dodatkowe dochody do budżetu" - powiedział Pawlak.

Jak oświadczył, PSL nie jest zainteresowane kierowaniem "hazardową" komisją śledczą.

Po porannych głosowaniach w Sejmie premier spotkał się z szefami klubów parlamentarnych. Rozmowa, podobnie jak z szefami klubów koalicyjnych, ma dotyczyć ustawy ograniczającej hazard w Polsce.

W przyszłym tygodniu rząd ma przyjąć projekt ustawy o grach liczbowych i hazardowych, tydzień temu Rada Ministrów przyjęła założenia do tego projektu.

Według tych założeń nowa ustawa hazardowa ma doprowadzić do delegalizacji gier na automatach poza kasynami i ma wprowadzić zakaz urządzania wideoloterii. Założenia zakładają także walkę z hazardem wśród osób poniżej 18. roku życia i wyższe podatki dla branży hazardowej. Rząd chce też zaostrzenia zakazu reklam hazardu i podmiotów organizujących gry hazardowe.