Jak informuje Polskie Radio nadajnik długofalowy w Raszynie pracował codziennie od godz. 8.00 do 18.00 na fali długiej 198 kHz (emitując Radio Parlament lub Polskie Radio dla Zagranicy) oraz całodobowo na fali 225 kHz emitując Program 1 Polskiego Radia w sytuacjach, gdy nadajnik długofalowy 225 kHz w Solcu Kujawskim nie mógł być czasowo wykorzystywany (konserwacja, uszkodzenie itp.).

Radio informuje, że umowę o korzystanie z nadajnika wypowiedziało TP Emitel w styczniu, a w czwartek upływa półroczny okres jej wypowiedzenia.

Po wyłączeniu nadajnika z eteru zniknie zupełnie Radio Parlament - specjalistyczny program poświęcony tematyce parlamentarnej. Na jego antenie Polskie Radio transmitowało obrady Sejmu, Senatu oraz prace komisji śledczych. Ponadto program uzupełniały rozmowy z parlamentarzystami i ekspertami. Radio zapewnia, że Radio Parlament ma być w najbliższym czasie reaktywowane w internecie.

Także już tylko w internecie lub za pośrednictwem satelity polscy słuchacze będą mogli odbierać Polskie Radio dla Zagranicy.

Za granicą - tam, gdzie docierały dotąd fale długie z Raszyna, Polskie Radio dla Zagranicy będzie można odbierać: na Ukrainie - w największych ukraińskich miastach, na falach lokalnych rozgłośni, na UKF-ie. Na Białorusi - głównie na falach średnich, a na UKF-ie tylko przy granicy Z Ukrainą. Na Litwie - na falach polskiej radiostacji "Znad Wilii".