Ile nie ma ojciec Rydzyk. W sprawozdaniach można znaleźć ciekawe liczby

autor: Łukasz Wilkowicz09.08.2018, 20:00; Aktualizacja: 10.08.2018, 08:20
Ojciec Tadeusz Rydzyk

Ojciec Tadeusz Rydzykźródło: PAP Archiwum
autor zdjęcia: Tytus Żmijewski

O. Tadeusz Rydzyk zaczynał praktycznie od zera. Dziś 10 podmiotów związanych z Radiem Maryja dysponuje kapitałem, który zbliża się do 200 mln zł. „Imperium medialne”? Wyniki finansowe raczej na to nie wskazują. W sprawozdaniach można za to znaleźć ciekawe liczby.

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (63)

  • vex(2018-08-09 20:25) Zgłoś naruszenie 04

    tel. 71 306 78 86

    Odpowiedz
  • Kpiny(2018-08-09 20:27) Zgłoś naruszenie 397

    .... w żywe oczy !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marlenaa(2018-08-09 20:53) Zgłoś naruszenie 2444

    no i gdzie te wielkie sumy o których wiecznie trąbią w mediach? Bardzo ciekawy artykuł, warto przejrzeć

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Magda(2018-08-09 21:19) Zgłoś naruszenie 1329

    Obroty w fundacjach to chleb powszedni. To że dostaje pieniądze na inwestycje związane z projektami to nic nadzwyczajnego.

    Odpowiedz
  • Mieszkaniec(2018-08-09 21:53) Zgłoś naruszenie 2057

    Cała prawda o finansach Fundacji Lux Veritatis. Tekst ten pokazuje ewidentnie że wszelkie pogłoski o wielkich kokosach fundacji i zyskach z dotacji państwa to nieprawda !!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • le-vy(2018-08-09 22:14) Zgłoś naruszenie 1523

    Panie Ł Wilkowicz zaczynasz tekst od słów "Ja nie wierzę w ...." mam nadzieję że napisał Pan o faktach a nie o tym w co Pan wierzy lub nie. Aktualnie większość skrobipiórków pisze o swojej wierze przedstawiając je jako fakty - to jest nieładnie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Alek(2018-08-10 08:20) Zgłoś naruszenie 5013

    ale dlaczego zwolniono od oplat koncesyjnych - jaki to jest nadawca spoleczny ktorego oglada 2% narodu?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • uszi(2018-08-10 09:09) Zgłoś naruszenie 827

    Co to za tytuł Tego nie ma Ojciec Rydzyk tylko społeczeństwo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Sceptyk(2018-08-10 09:26) Zgłoś naruszenie 149

    Ktoś z Torunia powinien napisać."Czy to prawda żę dzięki Geotermii o.Rydzyka toruninaie mogą mieć niższe opłaty za" ciepłą wodę w kranach",bo wybudowana na żlość O.Rydzykowi ciepłownia gazowa spowodowała znaczną podwyżkę opłat dla mieszkańców.

    Odpowiedz
  • Gogo (2018-08-10 09:50) Zgłoś naruszenie 418

    Księgowy do nagrody Nobla!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Poddany(2018-08-10 10:00) Zgłoś naruszenie 5413

    Kler ma Boga chwalic nie biznes krecic.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Waldek.Kecki(2018-08-10 10:11) Zgłoś naruszenie 1437

    No i gdzie są te dziesiątki milionów co to niby Rydzyk dostał od Państwa ? Nie ma, bo ich nie dostał. Pieniądze z dotacji poszły na cele na które były przyznane np. na konferencje, szkolenia, wystawy itp. Pieniądze z dotacji nie stanowią dochodu Fundacji i wyraźnie widać to czytając powyższy tekst. Wiekszość pieniędzy Fundacji to datki ludzi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ubo(2018-08-10 10:15) Zgłoś naruszenie 2310

    To wszystko rozmija sie z prawda.

    Odpowiedz
  • jjm(2018-08-10 11:28) Zgłoś naruszenie 1823

    Ciekawa sprawa - Rydzyk zbiera z darowizn 30 mln zł rocznie i ma jakieś imperium. Owsiak - ponad 100 mln zł rocznie - brak w GW i TVN tekstów o imperium. Fundacja TVN 12-20 mln zł rocznie - brak imperium. Jakie są kryteria?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • KATOLIK(2018-08-10 11:35) Zgłoś naruszenie 2910

    CO TU KOMENTOWAĆ ZŁODZIEJ ZAWSZE BĘDZIE ZŁODZIEJEM I NACIĄGACZEM

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gośc(2018-08-10 12:17) Zgłoś naruszenie 1425

    To samo można zarzucić owsiakowi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • artur(2018-08-10 12:33) Zgłoś naruszenie 1719

    Ja tam nie we wszystkim się z o. dyrektorem zgadzam, ale mówienie o "majątku Rydzyka", to zwykłe łajdactwo. Jeśli patrzymy takimi kategoriami, to każda fundacja jest majątkiem jej założyciela, więc majątek WOŚP (chociażby nieruchomości) byłby majątkiem Jurka Owsiaka. A że duża część wpływów to darowizny- no chyba nie będziemy ludziom zabraniać dawania pieniędzy na cele, na które chcą dawać? To, co robi fundacja o. Rydzyka, jest ważne dla słuchaczy Radia ******* dlatego to wspierają i należy to uszanować.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mieszkaniec(2018-08-10 12:41) Zgłoś naruszenie 1316

    Fundacja Lux Veritatis jak pokazuje sprawozdanie ma pieniądze z datków ludzi i z prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej a nie jak niektórzy wielokrotnie pisali doi kasę pod Państwa. Bardzo dobrze, że redaktorzy napisali taki tekst, bo pokazuje prawdę i kładzie kłam dla fałszywych pomówień, bo liczą się fakty a nie domysły, a fakty są takie, że Fundacja ma pieniądze z datków ludzi i z prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej.

    Odpowiedz
  • Marian(2018-08-10 12:59) Zgłoś naruszenie 15

    Ja proponuje dokładnie przejrzeć te sprawozdania i poszukać tych ogromnych sum o których tak wspominają media. Sytuacja finansowa jest poprawna jak na taka fundacje

    Odpowiedz
  • Andreas(2018-08-10 13:05) Zgłoś naruszenie 1730

    Lubie i oglądam TV TRWAM i RADIO ******* To wielkie dzieło Ojca Dyrektora Tadeusza.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz