Ile nie ma ojciec Rydzyk. W sprawozdaniach można znaleźć ciekawe liczby

autor: Łukasz Wilkowicz09.08.2018, 20:00; Aktualizacja: 10.08.2018, 08:20
Ojciec Tadeusz Rydzyk

Ojciec Tadeusz Rydzykźródło: PAP Archiwum
autor zdjęcia: Tytus Żmijewski

O. Tadeusz Rydzyk zaczynał praktycznie od zera. Dziś 10 podmiotów związanych z Radiem Maryja dysponuje kapitałem, który zbliża się do 200 mln zł. „Imperium medialne”? Wyniki finansowe raczej na to nie wskazują. W sprawozdaniach można za to znaleźć ciekawe liczby.

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (61)

  • ANTYKLER POLSKI(2018-08-12 16:06) Zgłoś naruszenie 00

    JEDNYM SŁOWEM MAFIA, A RYDZYK TO DON TADEUSZ!!!!COŚ TAKIEGO NIE MIEŚCI SIĘ W STANDARDACH PAŃSTWA PONOĆ PRAWA I DEMOKRACJI!!!"ZWYKŁY BIZNESMEN"ZA COŚ TAKIEGO DAWNO SIEDZIAŁ BY W CIUPIE, A MAJĄTEK PRZEJĄŁBY FISKUS!!ZŁODZIEJSKI KONKORDAT,DAŁ MAFII W SUKNIACH NIESMAWIETE POLE DO NADURZYĆ I ZWYKŁYCH OSZUSTW!!!

    Odpowiedz
  • Waldek.Kecki(2018-08-11 18:33) Zgłoś naruszenie 00

    Pieniądze z dotacji państwowych poszły na cele na które były przyznane np. na konferencje, szkolenia, wystawy itp. Pieniądze z dotacji nie stanowią dochodu Fundacji i wyraźnie widać to czytając powyższy tekst. Większość pieniędzy Fundacji Lux Veritatis to datki ludzi.

    Odpowiedz
  • ZbigniewKlinek(2018-08-11 15:16) Zgłoś naruszenie 00

    Fundacja jak każda inna. To że ma zyski to nic dziwnego.

    Odpowiedz
  • Mieszkaniec(2018-08-11 12:22) Zgłoś naruszenie 00

    Tekst ten pokazuje ewidentnie że wszelkie pogłoski o wielkich kokosach Fundacji Lux Veritatis i zyskach z dotacji państwa to nieprawda !

    Odpowiedz
  • Judasz von rydzynungen(2018-08-11 10:20) Zgłoś naruszenie 00

    My tu sobie hejtu hejtu A drużyna wielkiego mistrza ojca dyrektora imperatora tadeusza von rydzynungena już się rozgrzewa do meczu rewanżowego pod Grunwaldem

    Odpowiedz
  • hipokryta(2018-08-10 22:41) Zgłoś naruszenie 02

    rydzyk nie zaczynał od zera...ukradł pieniądze, które ludzie wpłacali na ratowanie stoczni!

    Odpowiedz
  • A Brychcy(2018-08-10 21:48) Zgłoś naruszenie 13

    Niech wszyscy odwala sie od Ojca Dyrektora. To wspanialy czlowiek , a krytykuja Go ci ktorzy zazdroszcza Mu boskiej kariery.

    Odpowiedz
  • Magdatatarczyk(2018-08-10 19:46) Zgłoś naruszenie 12

    To jest normalna rzecz, że jak się coś robi to obroty pieniędzmi są. Fundacja dostawała pieniądze na projekty, to i jej kapitał rósł. Nie rozumiem tych co się czepiają nie wiadomo czego

    Odpowiedz
  • fytr(2018-08-10 18:56) Zgłoś naruszenie 00

    owsiki i rydzyki to cwaniaki.

    Odpowiedz
  • Arek(2018-08-10 18:03) Zgłoś naruszenie 12

    Rydzyk ma swoje wady ale takiego gn...ju jaki naorobił on środowisku liberalnemu ,nie narobił nikt.W strasznych latach 90 tych,gdy nie było internetu,nie byłożadnej wymiany opinii w Polsce,jego media to była jedyna możliwość wypowiedzi ludzi skrzywdzonych planemm balcerowicza.Wiadomo,że to drobny hohsztapler ,ale w poruwnaniu z graczami na Polskim rynku to mała płotka,a tych pieniędzy wiadomo,że dla siebie nie gromadzi.

    Odpowiedz
  • MówiJakJest(2018-08-10 17:32) Zgłoś naruszenie 10

    A może p.red. Wilkowicz napisałby podobny artykuł przykładowo na temat Agory lub spółek p.Owsiaka, do których często odwołują się w komentarzach czytelnicy ?

    Odpowiedz
  • Waldek.Kecki(2018-08-10 16:32) Zgłoś naruszenie 12

    Pieniądze z dotacji poszły na cele na które były przyznane np. na konferencje, szkolenia, wystawy itp. Pieniądze z dotacji nie stanowią dochodu Fundacji i wyraźnie widać to czytając powyższy tekst. Wiekszość pieniędzy Fundacji to datki ludzi.

    Odpowiedz
  • Ryszard/1945(2018-08-10 15:29) Zgłoś naruszenie 167

    A ja prosty obywatel płacący podatki i będący pod ciągłą kontrolą Urzędu skarbowego pytam czy w/w Urząd może skontrolować w/w fundacje i ma wgląd do tych sprawozdań czy łyko to co największy ojciec habitowy łaskawie poda udostępni w/g swojego uznania.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ojciec dyrektor(2018-08-10 14:12) Zgłoś naruszenie 2110

    CO tu dużo gadać - to zaden ojciecdyrektor to normalny ZŁODZIEJ którego broni obecna wladza

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Andreas(2018-08-10 13:05) Zgłoś naruszenie 1427

    Lubie i oglądam TV TRWAM i RADIO ******* To wielkie dzieło Ojca Dyrektora Tadeusza.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marian(2018-08-10 12:59) Zgłoś naruszenie 15

    Ja proponuje dokładnie przejrzeć te sprawozdania i poszukać tych ogromnych sum o których tak wspominają media. Sytuacja finansowa jest poprawna jak na taka fundacje

    Odpowiedz
  • Mieszkaniec(2018-08-10 12:41) Zgłoś naruszenie 1215

    Fundacja Lux Veritatis jak pokazuje sprawozdanie ma pieniądze z datków ludzi i z prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej a nie jak niektórzy wielokrotnie pisali doi kasę pod Państwa. Bardzo dobrze, że redaktorzy napisali taki tekst, bo pokazuje prawdę i kładzie kłam dla fałszywych pomówień, bo liczą się fakty a nie domysły, a fakty są takie, że Fundacja ma pieniądze z datków ludzi i z prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej.

    Odpowiedz
  • artur(2018-08-10 12:33) Zgłoś naruszenie 1517

    Ja tam nie we wszystkim się z o. dyrektorem zgadzam, ale mówienie o "majątku Rydzyka", to zwykłe łajdactwo. Jeśli patrzymy takimi kategoriami, to każda fundacja jest majątkiem jej założyciela, więc majątek WOŚP (chociażby nieruchomości) byłby majątkiem Jurka Owsiaka. A że duża część wpływów to darowizny- no chyba nie będziemy ludziom zabraniać dawania pieniędzy na cele, na które chcą dawać? To, co robi fundacja o. Rydzyka, jest ważne dla słuchaczy Radia ******* dlatego to wspierają i należy to uszanować.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gośc(2018-08-10 12:17) Zgłoś naruszenie 1123

    To samo można zarzucić owsiakowi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • KATOLIK(2018-08-10 11:35) Zgłoś naruszenie 269

    CO TU KOMENTOWAĆ ZŁODZIEJ ZAWSZE BĘDZIE ZŁODZIEJEM I NACIĄGACZEM

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz