Ile nie ma ojciec Rydzyk. W sprawozdaniach można znaleźć ciekawe liczby

autor: Łukasz Wilkowicz09.08.2018, 20:00; Aktualizacja: 10.08.2018, 08:20
Ojciec Tadeusz Rydzyk

Ojciec Tadeusz Rydzykźródło: PAP Archiwum
autor zdjęcia: Tytus Żmijewski

O. Tadeusz Rydzyk zaczynał praktycznie od zera. Dziś 10 podmiotów związanych z Radiem Maryja dysponuje kapitałem, który zbliża się do 200 mln zł. „Imperium medialne”? Wyniki finansowe raczej na to nie wskazują. W sprawozdaniach można za to znaleźć ciekawe liczby.

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (63)

  • Kpiarz (2018-09-14 18:44) Zgłoś naruszenie 00

    Maybachem chciałoby się pojeździć......... Taż ja też dziecię boże i majątku tak jak o. Rydzyk - nie posiadam... 😁

    Odpowiedz
  • Jerzy(2018-09-05 12:38) Zgłoś naruszenie 10

    Ta cała nagonka na O. Rydzyka to wyraz naszych polskich kompleksów. Realizowane przez O. Rydzyka przedsięwzięcia zasługują na pełne uznanie bowiem to co człowiek ten robi służy wielu ludziom. Oczywiście ta nasza często wrodzona zawiść nie pozwala dostrzec wielkich wartości jakie jego dzieła niosą. Dla mnie O. Rydzyk zasługuje na ogromną pochwałę i wielkie wsparcie a nie zawistne krytyki ze strony ludzi o niskich wartościach, ludzi dla których nie liczy się to co wynika z działalności O. Rydzyka .

    Odpowiedz
  • ANTYKLER POLSKI(2018-08-12 16:06) Zgłoś naruszenie 01

    JEDNYM SŁOWEM MAFIA, A RYDZYK TO DON TADEUSZ!!!!COŚ TAKIEGO NIE MIEŚCI SIĘ W STANDARDACH PAŃSTWA PONOĆ PRAWA I DEMOKRACJI!!!"ZWYKŁY BIZNESMEN"ZA COŚ TAKIEGO DAWNO SIEDZIAŁ BY W CIUPIE, A MAJĄTEK PRZEJĄŁBY FISKUS!!ZŁODZIEJSKI KONKORDAT,DAŁ MAFII W SUKNIACH NIESMAWIETE POLE DO NADURZYĆ I ZWYKŁYCH OSZUSTW!!!

    Odpowiedz
  • Waldek.Kecki(2018-08-11 18:33) Zgłoś naruszenie 10

    Pieniądze z dotacji państwowych poszły na cele na które były przyznane np. na konferencje, szkolenia, wystawy itp. Pieniądze z dotacji nie stanowią dochodu Fundacji i wyraźnie widać to czytając powyższy tekst. Większość pieniędzy Fundacji Lux Veritatis to datki ludzi.

    Odpowiedz
  • ZbigniewKlinek(2018-08-11 15:16) Zgłoś naruszenie 10

    Fundacja jak każda inna. To że ma zyski to nic dziwnego.

    Odpowiedz
  • Mieszkaniec(2018-08-11 12:22) Zgłoś naruszenie 10

    Tekst ten pokazuje ewidentnie że wszelkie pogłoski o wielkich kokosach Fundacji Lux Veritatis i zyskach z dotacji państwa to nieprawda !

    Odpowiedz
  • Judasz von rydzynungen(2018-08-11 10:20) Zgłoś naruszenie 01

    My tu sobie hejtu hejtu A drużyna wielkiego mistrza ojca dyrektora imperatora tadeusza von rydzynungena już się rozgrzewa do meczu rewanżowego pod Grunwaldem

    Odpowiedz
  • hipokryta(2018-08-10 22:41) Zgłoś naruszenie 03

    rydzyk nie zaczynał od zera...ukradł pieniądze, które ludzie wpłacali na ratowanie stoczni!

    Odpowiedz
  • A Brychcy(2018-08-10 21:48) Zgłoś naruszenie 23

    Niech wszyscy odwala sie od Ojca Dyrektora. To wspanialy czlowiek , a krytykuja Go ci ktorzy zazdroszcza Mu boskiej kariery.

    Odpowiedz
  • Magdatatarczyk(2018-08-10 19:46) Zgłoś naruszenie 22

    To jest normalna rzecz, że jak się coś robi to obroty pieniędzmi są. Fundacja dostawała pieniądze na projekty, to i jej kapitał rósł. Nie rozumiem tych co się czepiają nie wiadomo czego

    Odpowiedz
  • fytr(2018-08-10 18:56) Zgłoś naruszenie 01

    owsiki i rydzyki to cwaniaki.

    Odpowiedz
  • Arek(2018-08-10 18:03) Zgłoś naruszenie 12

    Rydzyk ma swoje wady ale takiego gn...ju jaki naorobił on środowisku liberalnemu ,nie narobił nikt.W strasznych latach 90 tych,gdy nie było internetu,nie byłożadnej wymiany opinii w Polsce,jego media to była jedyna możliwość wypowiedzi ludzi skrzywdzonych planemm balcerowicza.Wiadomo,że to drobny hohsztapler ,ale w poruwnaniu z graczami na Polskim rynku to mała płotka,a tych pieniędzy wiadomo,że dla siebie nie gromadzi.

    Odpowiedz
  • MówiJakJest(2018-08-10 17:32) Zgłoś naruszenie 20

    A może p.red. Wilkowicz napisałby podobny artykuł przykładowo na temat Agory lub spółek p.Owsiaka, do których często odwołują się w komentarzach czytelnicy ?

    Odpowiedz
  • Waldek.Kecki(2018-08-10 16:32) Zgłoś naruszenie 12

    Pieniądze z dotacji poszły na cele na które były przyznane np. na konferencje, szkolenia, wystawy itp. Pieniądze z dotacji nie stanowią dochodu Fundacji i wyraźnie widać to czytając powyższy tekst. Wiekszość pieniędzy Fundacji to datki ludzi.

    Odpowiedz
  • Ryszard/1945(2018-08-10 15:29) Zgłoś naruszenie 189

    A ja prosty obywatel płacący podatki i będący pod ciągłą kontrolą Urzędu skarbowego pytam czy w/w Urząd może skontrolować w/w fundacje i ma wgląd do tych sprawozdań czy łyko to co największy ojciec habitowy łaskawie poda udostępni w/g swojego uznania.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ojciec dyrektor(2018-08-10 14:12) Zgłoś naruszenie 2412

    CO tu dużo gadać - to zaden ojciecdyrektor to normalny ZŁODZIEJ którego broni obecna wladza

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Andreas(2018-08-10 13:05) Zgłoś naruszenie 1730

    Lubie i oglądam TV TRWAM i RADIO ******* To wielkie dzieło Ojca Dyrektora Tadeusza.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marian(2018-08-10 12:59) Zgłoś naruszenie 15

    Ja proponuje dokładnie przejrzeć te sprawozdania i poszukać tych ogromnych sum o których tak wspominają media. Sytuacja finansowa jest poprawna jak na taka fundacje

    Odpowiedz
  • Mieszkaniec(2018-08-10 12:41) Zgłoś naruszenie 1316

    Fundacja Lux Veritatis jak pokazuje sprawozdanie ma pieniądze z datków ludzi i z prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej a nie jak niektórzy wielokrotnie pisali doi kasę pod Państwa. Bardzo dobrze, że redaktorzy napisali taki tekst, bo pokazuje prawdę i kładzie kłam dla fałszywych pomówień, bo liczą się fakty a nie domysły, a fakty są takie, że Fundacja ma pieniądze z datków ludzi i z prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej.

    Odpowiedz
  • artur(2018-08-10 12:33) Zgłoś naruszenie 1719

    Ja tam nie we wszystkim się z o. dyrektorem zgadzam, ale mówienie o "majątku Rydzyka", to zwykłe łajdactwo. Jeśli patrzymy takimi kategoriami, to każda fundacja jest majątkiem jej założyciela, więc majątek WOŚP (chociażby nieruchomości) byłby majątkiem Jurka Owsiaka. A że duża część wpływów to darowizny- no chyba nie będziemy ludziom zabraniać dawania pieniędzy na cele, na które chcą dawać? To, co robi fundacja o. Rydzyka, jest ważne dla słuchaczy Radia ******* dlatego to wspierają i należy to uszanować.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz