Założyciele zapewniają, że to pierwsza w Polsce firma specjalizująca się w tego typu inwestycjach. Uczestnictwo w inwestycji możliwe jest poprzez nabycie udziałów w spółce, a zgromadzony w ten sposób kapitał przeznaczany będzie na zakup dzieł młodych polskich artystów. Na początek wartość środków przeznaczanych na inwestycje wyniesie 1,5 mln zł, które będą stopniowo inwestowane w obrazy. Wartość spółki będzie zmieniała się w zależności od wyceny dzieł przez nią nabywanych.

- Minimalną kwotę wejścia w inwestycje chcemy ustalić na poziomie 50-100 tys. zł. Optymalną stopę zwrotu inwestorzy powinni uzyskać po pięciu latach, a w naszej ocenie trzy lata są minimalnym horyzontem inwestycyjnym - mówi GP Mateusz Walczak, prezes New World Holding.

Zachętą dla inwestorów może być fakt, iż kierowana przez prezesa New World Art Collectors galeria Fundacji Sztuki Polskiej ING w ciągu czterech lat podwoiła swoją wartość, a w radzie nadzorczej nowej firmy zasiadają m.in. były minister finansów Mirosław Gronicki i były wiceprezes NBP Krzysztof Rybiński.