Niższy ZUS i obniżka CIT do 9 procent. Oto plany gospodarcze rządu

14.04.2018, 13:15; Aktualizacja: 14.04.2018, 14:07
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawieckiźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Obniżamy CIT z 15 do 9 proc. dla małych i średnich firm; wspieramy małą i średnią polską przedsiębiorczość - poinformował w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (38)

  • siema(2018-04-21 08:44) Zgłoś naruszenie 00

    Ale dziwne te komentarze powyżej.

    Odpowiedz
  • gość(2018-04-17 08:32) Zgłoś naruszenie 20

    Emeryci, którzy nie mieli szczęścia być poinformowani,że przejście na emerturę w miesiącu czerwcu da im niższą emeryturę od emerytur naliczanych w pozostałych 11 miesiącach CZEKAJĄ na rozwiązanie tego problemu już od kilku lat. Dlaczego emerytura czerwcowa była i pozostaje bez WALORYZACJI. To są sprawy, które powinny być załatwione w pierwszej kolejności. Jest to jawna krzywda dla tych emerytów!!!

    Odpowiedz
  • dsc(2018-04-15 23:16) Zgłoś naruszenie 00

    POPULIZM i SOCJALIZM (PiS)............. w rozkwicie. Kosztem również CIEMNEGO LUDA...... ale wszystko się kiedyś kończy.

    Odpowiedz
  • Jano(2018-04-15 15:21) Zgłoś naruszenie 32

    "...Aby uczynić z ludzi niewolników, należy dać im pieniądze, których nie zarobili..." - James Cook

    Odpowiedz
  • x(2018-04-15 14:25) Zgłoś naruszenie 00

    A mnie się wydaje że donald i tak był lepszy. Proszę posłuchać: https://www.youtube.com/watch?v=7G3uDFkEPjw

    Odpowiedz
  • nk(2018-04-15 09:19) Zgłoś naruszenie 412

    Prognoza: Ku frustracji wielu tu komentujących PiS będzie rządził przynajmniej jeszcze jedną kadencję a być może uzyska nawet większość konieczną do zmiany Konstytucji.

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-04-15 09:13) Zgłoś naruszenie 124

    Program typu: Kosmos +, Odlot +. Się uchwali... a potem się będzie myślało, jak tu "uszczelnić system" (podnieść podatki, złupić ludzi), by zwiększenie rozdawnictwa pieniędzy miało pokrycie.

    Odpowiedz
  • realista(2018-04-15 08:48) Zgłoś naruszenie 112

    Przestraszyli się sondażu to idą w populizm i obiecują........A krew na rękach mają wciąż , 38 ofiar niewinnych ludzi i polityczna policję / Stachowiak/ -mówi wam to coś!!!!!!!!!!!!!Reżim walczy o pozostanie przy władzy , uważa ludzi za ciemny naród. Polacy powstańcie i z godnością popatrzcie im w złodziejskie oczy......./ premie i spółki skarbu państwa / . Was czas dyktatorski się kończy ..................

    Odpowiedz
  • kaja(2018-04-15 07:07) Zgłoś naruszenie 82

    Jaka to obniżka zus, mi wychodzi, że to będzie podwyżka dla działalności jednoosobowej. Niech rząd nie wymysla nowych bzdurnych ustaw, bo i tak wszystko jest pogmatwane a miało być lepiej.

    Odpowiedz
  • Kangur (2018-04-15 05:31) Zgłoś naruszenie 59

    Nie podoba się jak widzę zmniejszanie podatków to czego wy chcecie?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Voxveritas(2018-04-14 21:15) Zgłoś naruszenie 461

    Dzisiaj miałem taki sen, że w końcu Polska ma uczciwych rządzących i przyzwoitą klasę polityczną, która w Polsce zrealizowałaby taki oto plan: - radykalnie uproszczenie prawa podatkowego, tworzenie pro obywatelskiego systemu podatkowego, Gdzie płacenie niskich i niezakamuflowanych podatków stanowiłoby obywatelski honor a nie absurdalnie penalizowanym systemem dla hołoty - reforma ZUS likwidacja wszystkich przywilejów emerytalnych, likwidacja Krus bo kosztują nas od 50- 60 miliardów rocznie, wprowadzenie jednej równej składki (np. 1000 zł – 500 emeryt + 500 zdrowotna) dla wszystkich płaconą przez 40 lat, wszyscy płacący nabyliby prawo do Podstawowej Emerytury Państwowej w wysokości 2,5 tys zł m-sc. - rzeczywistą reformę zdrowia, po przez wyeliminowanie pośredników i podział środków wpływających ze składek zdrowotnych przez samorządy zakładów leczniczych na szczeblu województwa - obniżenie pracodawcom kosztów płacowych i pozapłacowych w postaci jednej składki zus co otworzy rynek pracy, płacy zatrzyma pracowników napływowych w polsce - wprowadzenie kwoty wolnej od podatków w wysokości np. 24 tysięcy w roku, co np. uwolni nisko uposażonych pracujących oraz emerytów i rencistów od płacenia podatków, bo pobieranie od nich takich danin to patologia - likwidację wojewódzkich urzędów; pracy , wojewódzkich zusów, wszelkich absurdalnych urzędów itd., czyli ograniczenie ilości urzędników, likwidację Urzędów dublujących kompetencje samorządów oraz wojewodów - likwidację większości oraz ograniczenie wydatków Organów Administracji Rządowej - Obniżenie zrównanie podatków typu PIT, CIT, i od prywatnych najmów nieruch. Do 15 % - powrót do rzeczywistego trójpodziału władzy; likwidacja senatu, wszelkiej maści trybunałów i w końcu wprowadzenie władzy prezydenckiej z likwidacją stanowiska premiera Ale to chyba tylko sen!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • xxx(2018-04-14 17:12) Zgłoś naruszenie 309

    Nie ma żadnego programu gospodarczego jest tylko program jak się utrzymać przy korycie i komu zabrać żeby kupić sobie elektorat.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Wredna miernota(2018-04-14 17:09) Zgłoś naruszenie 184

    Liczę, liczę... I wychodzi mi PODWYŻKA ZUS dla wszystkich przedsiębiorców, którzy nie są mikroprzedsiębiorcami... Ten rząd, jak zawsze, kompletnie niewiarygodny. Co gorsza, nieprzewidywalny.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jan Jakubiak(2018-04-14 17:00) Zgłoś naruszenie 131

    Nizszy ZUS dla małych, a pozostały proporcjonalny, aż do 2,5 krotności średniej pensji... Toż to przecież taki sam ZUS jest płacony przez pracowników !!! Czytaj: będzie kolejne (już chyba trzecie lub czwarte) podejście do obciążenia jednoosobowych przedsiębiorców pełnym ZUSem pracowniczym.

    Odpowiedz
  • Kos(2018-04-14 16:52) Zgłoś naruszenie 193

    "...Jak władza zaczyna mówić dużo o patriotyzmie, to znaczy, że będą kraść..." - M. Sałtykow-Szczedrin

    Odpowiedz
  • Kris(2018-04-14 16:48) Zgłoś naruszenie 235

    "Bujać - to my, panowie szlachta!" - Julian Tuwim "Do prostego człowieka" Historia opowiadana przez PiS jest równie prawdziwa jak to, co robi partia używająca tej nazwy.

    Odpowiedz
  • zmniejszyc stawki akcyzy na papierosy i alkohol!!(2018-04-14 15:59) Zgłoś naruszenie 212

    Dzięki obniżeniu podatków min CIT-u wpływy absurdalnie się zwiekszają a jeśli sie je podwyższy do granic absurdu przykład podwyżka akcyzy dokonana przez słynnego Jacka Kapicę nie dość ,że nie przyniosła do budżetu więcej pieniędzy ale wręcz odwrotnie budżet stracił setki milionów tzł jesli tylko w jednym roku ponieważ rozwinął się przemyt i 1/3 papierosów,alkoholu itp zaczęła pochodzić z nielegalnych źródeł. Panie Morawiecki prosimy o obniżenie tak horrendalnej wysokiej stawiki akcyzy na papierosy i alkohol. Wystarczy ,że ja obniżymy a wpływy do budżetu diametralnie wzrosną!!Nie tylko to bo legalnie działające firmy w tych branżach odczują duzy wzrost zysków co przełozy się na wzrost zatrudnienia wpłaty do zus pit itp. Niemcy będa przyjeżdżać do Polski kupować alkoholi i paierosy zyska na tym cała gospodarka..

    Odpowiedz
  • fryzierka(2018-04-14 15:55) Zgłoś naruszenie 825

    WRESZCIE ktoś pomyslał o obniżeniu ZUS-u dla małych firm jak małe sklepiki zakłady fryzjerskie.Nikt nigdy o tym nie pomyślał no i najwazniejsze obniżka CIT-u do 9% rewelacja. Niepodobaja mi się programy typu 500 plus ponieważ uważam ,że trzeba pomóc głównie ludziom godnie zarabiać a wtedy nie będą potrzebne żadne programy społeczne.Rozkręcic gospodarkę obniżąć podatki dla przediębiorczych ludzi.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • stary pracownik(2018-04-14 15:43) Zgłoś naruszenie 438

    O prawie przejścia na emerytury dla pracowników z 45 letnim stażem ani słowa.Tylko o rozdawnictwie brawo!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Olga(2018-04-14 15:36) Zgłoś naruszenie 313

    morawiecki wspiera to zagraniczne korporacja majace CIT na poziomie 0% w strefach i jeszcze im płaci: Ponad 251 mln zł rządowych grantów zostało przyznane zagranicznym korporacjom. Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz15 opublikował na Facebooku odpowiedź rządu na swoją interpelację poselską. - W czyim interesie obecny rząd sprawuje władzę? - pyta polityk. "Dostałem dziś odpowiedź na interpelację ws. rządowych grantów dla zagranicznych korporacji. Rząd PiS przyznał im lekką ręką 250 milionów złotych z Waszych kieszeni" - napisał Tyszka. Na liście znajduje się 28 beneficjentów, którzy dostali od kilkuset tysięcy do kilkudziesięciu milionów złotych. Rekordzistą jest Mercedes-Benz, który dostał 82 mln zł na budowę fabryki silników w Jaworze.

    Odpowiedz