statystyki

Jaką taryfę za prąd powinny stosować przedsiębiorstwa energetyczne? W szczególnych przypadkach prezes URE sam ją ustali

autor: Emilia Świętochowska11.01.2018, 07:54

Reklama


ENERGETYKA

Nie będzie już wątpliwości co do tego, jaką taryfę za prąd powinny stosować przedsiębiorstwa energetyczne w sytuacji, gdy stara przestała obowiązywać, a nowa jeszcze nie została formalnie zatwierdzona. Usuną je nowe regulacje prawa energetycznego (t.j. Dz.U. 2017 r. poz. 220) zaproponowane właśnie przez posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Zgodnie z ustawą szef Urzędu Regulacji Energetyki na wniosek operatora zatwierdza ceny i stawki za energię na okres nie dłuższy niż trzy lata (nie mogą one być wyższe niż ceny i stawki opłat obowiązujących dotąd, jeśli warunki zewnętrzne nie uległy zmianie). Jeśli jednak odmówi zatwierdzenia nowej taryfy, uznając, że powinna być niższa niż proponowana, to ta dotychczasowa nie będzie miała już zastosowania. Zamiast tego prezes urzędu sam ustali w drodze postanowienia wysokość opłat, które będą obowiązywać dane przedsiębiorstwo energetyczne aż do czasu wejścia w życie nowego cennika.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane

Reklama