Afera jajeczna dotarła do Polski. Skażone jajka dostarczono do trzech województw

11.08.2017, 09:18; Aktualizacja: 11.08.2017, 10:49
jaja, jajka

"Z otrzymanych dotychczas wyników kontroli wynika, że jaja zostały zablokowane w obrocie i nie będą użyte do dalszego przetwórstwa. Jaja te nie trafiły do konsumentów i zostaną zutylizowane lub zwrócone do niemieckiego dostawcy w całości (ok. 40 tys. szt.)" - zaznaczył.źródło: ShutterStock

W Polsce wykryto jajka potencjalnie zanieczyszczone fipronilem, ale nie trafiły one do konsumentów - poinformował w piątek PAP Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Dodał, że jajka - ok. 40 tys. sztuk - zostaną zutylizowane lub zwrócone do niemieckiego dostawcy.

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (15)

  • pieniądz leży na ulicy(2017-08-11 11:00) Zgłoś naruszenie 177

    Ciekawe ile jaj w międzyczasie sprowadzili polscy przemytnicy i wprowadzili do obrotu jako jaja krajowe? Wątpię aby katoliccy przemytnicy mieli jakieś skrupuły w tym zakresie. Liczy się mamona !!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Natan(2017-08-11 12:00) Zgłoś naruszenie 172

    W Brukseli jak i całej UE wiedzieli już o zatrutych jajach w Listopadzie 2016 roku i co zrobili w tej skandalicznej kwestii ??? A no ani Juncker ani Tusk nie zrobili kompletnie nic a Timmermans zajął się KORNIKIEM w Polsce a nie zdrowiem milionów ludzi w tym dzieci bo miliony tych zatrutych jaj używa się także do produkcji ciastek jak odżywek dla dzieci !!! Skandal , UE powinna zapłacić miliardy euro odszkodowania !!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mocherowy(2017-08-11 14:18) Zgłoś naruszenie 42

    Bzdura były w kazdym Aldi w całej POlsce

    Odpowiedz
  • nieważne(2017-08-11 17:15) Zgłoś naruszenie 40

    W EU robią z tego aferę. Polak by takie jajka posypał solą drogową, zjadł ze smakiem i się cieszył, że zdrowe, bo polskie. Na przykład, powołany przez rząd PO Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim nie widzi nic złego w składowaniu uznanych w EU za niebezpieczne silnie rakotwórczych odpadów na publicznych drogach. Jest to sprzeczne z prawem polskim i europejskim, oraz powoduje wzrost zachorowalności na raka. Lekarze w województwie lubuskim teraz łamią sobie głowę, skąd w tak zdrowym województwie, gdzie tyle lasów i jezior, nagły wzrost zachorowalności na raka? To są dopiero jaja.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • KE(2017-08-11 18:01) Zgłoś naruszenie 41

    Co tam trucie ludzi , chrońmy korniki

    Odpowiedz
  • Pan Murzyński - Filipiński(2017-08-11 19:09) Zgłoś naruszenie 71

    Oj tam, od razu od razu trujące. Za czasów koalicji nieboszczki Państwowa Inspekcja Sanitarna, po przebadaniu próbek uznała, że sól wypadowa nie jest szkodliwa i zamiast na drogi można ją sypać do jedzenia. Niemcy pomyśleli, że u nas można jeść wszystko, i fipronil. Ja bym poczekał na opinię za sanepidu może okazać się, że mają rację.

    Odpowiedz
  • bb1313(2017-08-11 20:34) Zgłoś naruszenie 30

    Mega skandal! przecież Polska jest eksporterem jajek więc nie ma potrzeby importować no ale wszyscy decydenci z Unii wiedzą,że gdzie jak gdzie ale do Polski można najgorszy syf wysłać a dobry wyeksportować!b

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • oszukiwany(2017-08-11 22:51) Zgłoś naruszenie 00

    Tak tak,kombinatorzy z zachodniej Polski,robią dosłownie fortuny na jajach niewiadomego pochodzenia,handel ,kwitnie w najlepsze poza legalnym opodatkowaniem,czy innymi daninami dla skarbu państwa.W lubuskim o tym wszyscy wiedzą ,tylko są na to głusi i ślepi?

    Odpowiedz
  • Lubię Jajka(2017-08-13 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    40.000 sztuk to 4 palety jajek- redaktor pomyślałby zanim coś napisze albo zanim da sie zbyć nic nie wartą informacja... kto by przywoził 4palety jajek z Niemiec?!? 300.000 jajek to 1 TIR...

    Odpowiedz