Forum Ekonomiczne w Karpaczu. "Dysponujemy całą gamą rozwiązań technologicznych, które możemy dziś zaoferować naszym klientom, aby im pomóc w przeprowadzeniu w sposób niemal idealny transformacji energetycznej" - powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Xavier Pontone, prezesem firmy Air Liquide Polska.

Jesteśmy w Polsce już od wielu lat. Nasza działalność koncentruje się wokół przemysłu i dotyczy grupy ważnych klientów, których obsługujemy: KGHM Grupa Azoty czy ArcelorMittal Polska. Łącznie, w sferze przemysłu, mamy ok. 5 tys. klientów rozsianych na całym terytorium Polski. Odgrywamy również w Polsce rolę, gdy chodzi o wkład w funkcjonowanie opieki zdrowotnej. Mamy też biuro inżynieryjno-badawcze w Krakowie zatrudniające blisko 350 osób. Jesteśmy światowym graczem, jeśli chodzi o produkcję gazów przemysłowych, który obecnie zabiega o przeprofilowanie swojej działalności w stronę transformacji energetycznej - powiedział Xavier Pontone.

Dysponujemy bowiem całą gamą rozwiązań technologicznych, które możemy dziś zaoferować naszym klientom, aby im pomóc w przeprowadzeniu w sposób niemal idealny transformacji energetycznej, z którą wiążą się dziś najpoważniejsze wyzwania - dodał.