Czy mogę wziąć kredyt z narzeczoną

Razem z narzeczoną postanowiliśmy zaciągnąć kredyt na wspólne mieszkanie w Krakowie. Czy możemy skorzystać z dopłat do odsetek?

Czy mogę dostać kredyt na rozbudowę

W przyszłym roku planuję rozbudowę domu. Chcę podnieść go o jedną kondygnację. Czy taka inwestycja może również zostać sfinansowana kredytem z państwowymi dopłatami do odsetek?

Czy muszę odrzucić otrzymany spadek

Mój mąż dostał mieszkanie w spadku po babci. Czy jeżeli stanie się jego właścicielem, to będziemy musieli zwrócić dopłatę do odsetek do kredytu preferencyjnego, który zaciągnęliśmy w zeszłym roku w PKO?

Czy mogę wziąć kredyt w każdym banku

Jestem matką samotnie wychowującą dziecko i zamierzam kupić mieszkanie na rynku wtórnym. Z tego, co się orientuję, będę spełniała wszystkie warunki niezbędne do skorzystania z kredytu preferencyjnego. Czy mogę zaciągnąć taki kredyt w dowolnie wybranym banku?

Czy do ceny zostanie doliczony grunt

Chcę kupić mieszkanie od dewelopera. Do ceny wliczono także udział w gruncie. Czy cena tego udziału będzie brana pod uwagę przy udzielaniu kredytu?

Czy muszę rozwiązać umowę najmu

Wynajmuję mieszkanie komunalne od gminy. Czy jeżeli wezmę mieszkanie na kredyt z dopłatą, to będę musiał rozwiązać umowę najmu?

Czy są ograniczenia w dopłatach

Chcę kupić mieszkanie w małym mieście na Lubelszczyźnie. Wiem, że chcąc zaciągnąć kredyt z obniżonymi odsetkami, muszę patrzeć na cenę. Ale takie ograniczenia występują chyba tylko w dużych miastach?

Czy mogę sfinansować przekształcenie

Zamierzam wykupić mieszkanie lokatorskie w spółdzielni. Czy mogę dostać na to kredyt z dopłatą do odsetek?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak uzyskać dopłatę do kredytu na pierwsze mieszkanie.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.