Bielecki: Polska i Ukraina – dwa kraje, dwa światy

autor: Jędrzej Bielecki03.04.2012, 09:55; Aktualizacja: 03.04.2012, 12:13

Dwa kwiaty, jeden błękitno-żółty, drugi biało-czerwony w logo rozpoczynających się za 66 dni piłkarskich mistrzostw Europy symbolizują wspólne wysiłki Ukrainy i Polski w organizacji największej, po mundialu i olimpiadzie, rozgrywki sportowej na świecie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

 • BOBAS(2012-04-04 15:42) Zgłoś naruszenie 00

  Autor pisze o sypiących się kamienicach i dziurawych drogach we Lwowie. Zapraszam do Łodzi - środek Polski - też dziurawe drogi i prawie całe śródmiescie zdewastowane, pełno sypiących się kamienic, z pomocy PEAD (pomoc żywnościowa w ramach unii europejskiej) korzysta około 12 tysięcy osób - to znaczy, że sa to osoby wytypowane przez MOPS - znajdują się za progiem biedy. Ukraina oczywiście jest biedniejszym krajem, byłerm widziałem, mam tam dużo znajomych i nawet rodzinę, bogaty Kijów, luksusowe samochody posłów z Rady Najwyższej i biedna prowincja. Ale ludzie jakos sobie radzą, zresztą nie wiem, jak będzie, liczba Ukraińców się zmniejsza, a także Polaków.

  Odpowiedz
 • kw(2012-04-04 10:28) Zgłoś naruszenie 00

  Byłem na ukraińskiej wsi, i na polskiej wsi (120km od Warszawy) , i nie ma żadnej różnicy, straszliwa bieda jest i tu, i tam. Pieprzenie więc o lepszej sytuacji Polaków dotyczy więc tylko dużych miast, i ich pobliża, a daleko od dużych miast sytuacja jest identyczna, a właściwie prawie identyczna, bo Ukraińcy jeszcze mają jakieś złudne nadzieje na poprawę w dalekiej przyszłości, a Polacy pozbyli się już złudzeń, wiedzą, że będzie coraz gorzej.

  Odpowiedz
 • Te kwiaty(2012-04-03 15:24) Zgłoś naruszenie 00

  czy one nie symbolizują tego o czym pisze 1

  Odpowiedz
 • Temat poruszany często przez filmy(2012-04-03 13:57) Zgłoś naruszenie 00

  Tematyka postępującej w zastraszającym tempie zapaści prowincji i bogactwa tzw. nowogogackich w miastach wystepuje w filmach ze wschodu.
  Skala rozpiętości rozwarstwienia społecznego jest niewyobrazalna juz dla nas, a dla ludzi z Zachodu moze to być za duży szok.
  Jak to się stało że do tego doszło cięzko zrozumieć. Kiedyś część dochodów Państwa ukraińskiego trafiała na prowincje - teraz trafiają już tylko dobre rady w stylu - radźcie sobie sami.
  Generalnie wszyscy płacą cene globalizacji i przekazania całej produkcji Azji

  Odpowiedz
 • Duma narodowa(2012-04-03 11:05) Zgłoś naruszenie 00

  Zapewne podobnie piszą wszystkie zeitungi i timesy o cudzie gospodarczym nad Wisłą - "Słuchajcie ludziska za moją przeciętną pensję mogę zaliczyć i z 50 polskich panienek". Chętnych w czasie Euro nie zabraknie. Bez obaw.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane