Rybiński: Noworoczna szopka robi krok do przodu, czyli jaki był rok 2012

autor: Krzysztof Rybiński26.12.2011, 23:25; Aktualizacja: 27.12.2011, 13:20

Wybierzmy się w podróż w czasie. Jest grudzień 2012 roku, w Warszawie zalega dwumetrowa warstwa śniegu, drogowcy i kolejarze po raz kolejny dali się zaskoczyć zimie. Do Zalesia Górnego wraca się z centrum trzy godziny, pociąg z Warszawy do Gdańska jechał trzy dni. Podróżni mają dużo czasu, żeby zastanowić się nad tym, jaki był rok 2012.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (20)

  • i co z tego(2011-12-27 15:45) Zgłoś naruszenie 00

    prof.Rybiński jest jednym z nielicznych ,który nie boi sie mówić prawdy bez względu na to jaka ona by nie była.Podziwiam.Takich już brak.

    Odpowiedz
  • ebiqs(2011-12-27 17:46) Zgłoś naruszenie 00

    Krzysztof Rybiński aspiruje do roli jasnowidza aczkolwiek jeszcze żadna z jego przepowiedni nie sprawdziła się

    Odpowiedz
  • kamil(2011-12-27 18:39) Zgłoś naruszenie 00

    z tekstu wynika że należy inwestować w złoto?

    Odpowiedz
  • 23d23d(2011-12-27 18:49) Zgłoś naruszenie 00

    ebiqs, bzdury gadasz, wejdz na bloga profesora, poczytaj posty sprzed roku i posty podsumowujące prognozy, ale przede wszystkim wyłącz tvn.

    Odpowiedz
  • Tonny12(2011-12-27 20:14) Zgłoś naruszenie 00

    Doskonały tekst...

    Odpowiedz
  • Pit(2011-12-27 21:26) Zgłoś naruszenie 00

    Myślę, że profesor trochę przesadza, ale tylko trochę.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2011-12-27 21:47) Zgłoś naruszenie 00

    Mam nadzieję, że profesor przesadza...
    Ale strach jest ;)

    Odpowiedz
  • 113mateo(2011-12-27 22:09) Zgłoś naruszenie 00

    prof. Rybiński może i troszkę zbyt dramatycznie przewiduje skutki kryzysu ale lepiej tak niż poddawać się wielkiemu optymizmowi rządu. Polska kraj prawie tak silny jak USA takie przesłanie niesie pan Tusk

    Odpowiedz
  • p74(2011-12-27 22:33) Zgłoś naruszenie 00

    Dzieki ze mnie Pan postraszył przed spaniem, mam male dziecko na utrzymaniu i ogromne rozwolnienie po przeczytaniu tegu. Dobrze ze nie mam kredytów i troche kasy na czarna godzinę, ale widze ze to bedzie czarny cały rok. Mam nadzieje ze sie Pan mocno pomyli, ..do chol..y to jest niemozliwe !!! ale i tak mam wklepane zlecenie na otwarcie shortów !!! Ale Pan ostro pojechał jak na pracownika naukowego. Mi zwykłej magisterzyne w głowie sie to nie miesci !!!

    Odpowiedz
  • aleryk(2011-12-27 22:51) Zgłoś naruszenie 00

    siewcy hurra-optymizmu na wagę złota,
    trzeźwi i realnie oceniający sytuację obserwatorzy - wróg establishmentu.
    taki będzie 2012.

    Odpowiedz
  • jojo(2011-12-28 00:21) Zgłoś naruszenie 00

    Science Fiction szczegolnie na temat prognoz meterologicznych ... idziemy w kierunku maliny roku :)

    Warto uwypuklic ale bez pomylek w zawodach. P Rybinski jest ekonomisto a nie pisarzem.

    Odpowiedz
  • Ooops(2011-12-28 00:49) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Profesorze,
    Gratuluje ciekawego artykulu w UwazamRze oraz tego ze wreszcie pojawia sie Pan w GP i programie Blizej(widzialbym jednak Pana w roli uczestnikow na zywo). Proponuje dalszy krok: Rozmowy niedokonczone w RM lub TvTrwam. Powaznie! Czy wyznawcy tvn i gw sa tolerancyjni? Czy myslenie ma przyszlosc? Niech Pan 3ma fason:) pozdrawiam

    Odpowiedz
  • Nic takiego nie będzie(2011-12-28 08:24) Zgłoś naruszenie 00

    Po prostu zacznie się dodrukowywać waluty i zasilać nimi po cichu Banki i Budżety Państw.

    W ten sposób w równym stopniu rozłoży sie koszty na całe społeczeństwo.

    A może znajdzie si Wybawca...Wielkie Komunistyczne Chiny kupia Europejskie Banki i 3/4 Europejskich Firm.

    Bo juz teraz Chińczycy przenosza produkcję do Aryki... A przecież taniej będą pracować zabiedzeni Europejczycy... co 20 lat temu przenieśli całą prawie produkcje do Chin...bo idiotom wydawało się, że w ten sposób osiągna sukces.
    Że mozna żyć na kredyt, a Państwa będa bezkarnie emitować Obligacje, które skupią albo głupie Banki albo jeszcze głupsze OFE.


    No i osiągneli

    Odpowiedz
  • Wojciech Cejrowski ma rację(2011-12-28 08:32) Zgłoś naruszenie 00

    Zachód przegnił na wskroś i opiera się tylko na przekrętach.

    Ostatni film "Chciwość" przedstawia w sposób wierny jak Banki robią Wała z Nas wszystkich.

    Wspólczesna Bankowość to czysta spekulacja i nic więcej.

    Odpowiedz
  • cfgvfdg(2011-12-28 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    boję się tego

    Odpowiedz
  • takowy(2011-12-28 13:09) Zgłoś naruszenie 00

    E tam przesadza..
    Obiera Epicki styl ciekawego opowiadania, w które wplátuje swoje spostrzeznia i obawy, w jego szczerym interesie jest by trafic do przecietnego zjadacza chleba. Stad taka forma artykulu. Dla mnie bomba, kto sie chce bac wyimaginowanych aczkolwiek nie az tak nieprawdopodobnych rokowan niech sie boi, ale calosc sluzy ostrzezeniu, ze cos sie dzieje, ze w tej calej gospodarce i pseudoekonomi cos sie mocno burzy...

    Odpowiedz
  • Leszek(2011-12-28 20:56) Zgłoś naruszenie 00

    Zapomniał wspomnieć o komecie, która na koniec spadnie i zgładzi ludzkość. A na poważnie, straciłem do człowieka cały szacunek. Zamiast posługiwać się takimi pojęciami jak ryzyko, zaczął operować na bazookach, eurogedonach i smokach wodnych. A do tego praktycznie nie pozostawia miejsca na wątpliwości. Wydaje mi się, że wszystko co mówi, jest nastawione na zdobycie rozgłosu. Jeżeli kryzys zaufania rzeczywiście się zaostrzy, media okrzykną go polskim Roubinim. Za to jeżeli katastrofy nie będzie, nietrafioną prognozę będzie można obronić mówiąc, że politycy tylko odwlekli w czasie to, co nieuniknione. Według jego zeszłorocznych prognoz rok 2011 miał straszyć bankructwem Hiszpanii - kraju, którego średni koszt obsługi długu w stosunku do PKB pozostał na poziomie z czasów snucia tej prognozy i jest istotnie niższy niż u nas. Ani słowa o Włoszech - głównym bohaterze kryzysu, za to zbankrutować miała Irlandia. Większość swoich prognoz Rybiński ocenił jako trafne, niezależnie od tego, czy się sprawdziły, czy nie. To, co w moich oczach zyskał broniąc OFE, stracił na wieszczeniu tych końców świata.

    Odpowiedz
  • erwu(2011-12-29 05:34) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Leszku! Rybiński pomylił się w sprawie Hiszpanii, ale stało się Gorzej,a nie lepiej, bo w rzeczywistej historii miejsce Hiszpanii zajęły Włochy.

    Odpowiedz
  • maciek001002(2011-12-31 12:07) Zgłoś naruszenie 00

    prof. Rybiński jest czarnowidzem, ale politycy i ekonomiści, którzy mówią, że wszystko będzie dobrze, są ślepi.

    Odpowiedz
  • sss(2012-12-06 13:13) Zgłoś naruszenie 00

    Grudzień 2012
    Francja sprzedała obligacje 15-letnie za 900 mln EUR z rekordową średnią rentownością 2,56 proc.
    No comment

    Odpowiedz