Talaga: Zielona energia jak Czerwony Kapturek. To bajka i to bajka

autor: Andrzej Talaga14.04.2011, 03:00

Świat cierpi na brak surowców. Politycy nie mają pomysłu, jak zmierzyć się z problemem. Kierują uwagę społeczną na energię alternatywną. Ta nie zapewni światu liczby kilodżuli wystarczającej, by się rozwijał.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

 • bas(2011-04-14 05:50) Zgłoś naruszenie 00

  A kto mówi, że cała energia ma być z zielonych źródeł. Chodzi tylko o to, że im więcej, tym lepiej dla nas wszystkich (no, może z wyjatkiem producentów "brudzącej" energii).

  Odpowiedz
 • gość(2011-04-14 07:10) Zgłoś naruszenie 00

  Innym problemem jest koncentracja produkcji energii i zamknięty krąg producentów. W Polsce dochodzi jeszcze prawo, które utrzymuje monopol energetyczny.

  Odpowiedz
 • Ojcec Rydzyk wskazał nam drogę(2011-04-14 08:59) Zgłoś naruszenie 00

  By jak Niemcy, Austriacy i Włosi iść w niewyczerpaną energię geotermalną.

  Ewentualnie przy gazportach budować elektrownie gazowe jak USA. Bo imoprtowany tankowcami gaz jest tani jak barszcz.
  Dlatego Nordstream chce zniweczyć polskie plany importu. Bo chcemy im stworzyć konkurencję. A na to zgody nie będzie.

  Tak więc pozostaje energia Rydzykowa - kontra obecny monopol energetyczny.

  Ale jak zwykle takimi bzdetami jest zainteresowana wyłącznie prasa i nikt więccej. Czyli pozostaje po staremu.

  Odpowiedz
 • m(2011-04-14 19:31) Zgłoś naruszenie 00

  Gdyby pojawił sie mądry koordynator świata powinien zahamować wyścig produkcyjny. Komu zależy na stałym zwiekszaniu liczby samochodów kiedyś mieli nieliczni i ludzie byli szczęsliwi. Poza mieć interesowało ich jeszcze być.Nie zatruci, nie wystarszeni że zginą w mękach zatrutego środowiska ,wybuchów elektrowni .Tylko producenci i banki nakrecaja ludziki na kupno ciagle nowych,kosztownych zabawek trucicieli.Przyzwoity kryzys może zmusiłlby ludzi do myslenia

  Odpowiedz
 • tik(2011-04-14 20:33) Zgłoś naruszenie 00

  Popieram 4: m
  Kto powiedział, że bez przerwy musi być wzrost PKB? Mnie się wydaje, że sensowne jest jego zmniejszanie, czyli ograniczanie spożycia wszelkich dóbr. To przecież oszczędność powinna być podstawą ekonomii. Sztuczności, giga giełdy, gdzie banki handlują żywnością i robią na tym kokosowe interesy należy zlikwidować. Należałoby uprościć wymianę towarową. Przecież jak jest nas mniej, to mniej nam wszystkiego potrzeba, czyli chleba, mięsa, mleka itp... Zlikwidować zbędne urzędy i skomplikowane procedury. Przecież wystarczyłby dla wszystkich jeden podatek zastępujący wszelkie ubezpieczenia...

  Odpowiedz
 • Ch(2011-06-22 09:00) Zgłoś naruszenie 00

  Duzo mocnych slow Panie Talaga. Szkoda tylko ze bez zadnego pokrycia i argumentacji. Fajnie tak sobie opluwac wszystko niewiele majac pojecia o temacie. Nie wiem kim jest pan z wyksztalcenia ale z branza energetyczna mial Pan raczej niewiele do czynienia

  Odpowiedz
 • Jacek Głuchowski(2011-12-22 14:00) Zgłoś naruszenie 00

  Pan Talaga jest politykiem, a na pewno ignorantem.
  Trzeba brać odpowiedzialność za słowa.Z przykrością przyznaję, że zdecydowana większość publicystów, to nieudacznicy, którzy potrafią sklecić tekst w miarę poprawnie stylistycznie i bez błędów ortograficznych.
  Niestety mają też siłę opiniotwórczą, co jest ich afrodyzjakiem i utwierdza ich w przeświadczeniu o posiadaniu racji absolutnej.
  Są oczywiście wyjątki-to ci, którym się udało.Czasem tylko na chwilkę, aż będą musieli poszukać nowego chlebodawcy.Będą głosić słuszność kolejnych racji.
  To się może nazywać cyklem koniunkturalnym!!!
  Czerwony Kapturek to piękna bajeczka.Ignoranci i narcyze przy władzy to niestety rzeczywistośc.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane