Ryszard Petru: Trwa recydywa socjalizmu

autor: Ryszard Petru12.04.2011, 03:00

Gdy szalał kryzys finansowy, padały banki, a państwo musiało je ratować, można było zrozumieć powracające co jakiś czas pytania o koniec kapitalizmu. Odpowiedź na nie przyszła znacznie wcześniej, niż się większość spodziewała.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

 • tik(2011-04-12 07:45) Zgłoś naruszenie 00

  Komuna wiąże się zawsze z pojęciem i istnieniem państwowości. To jest struktura, która wiąże się z walką o koryto i nic więcej. Utrzymanie się przy korycie, zdobycie nieopłaconych świadczeń do końca życia i odszkodowań o walkę o koryto i ewentualnie pomniki, ze było się przy korycie. Tak samo struktury takie jak UE, czy ONZ i inne, to wszystko są tylko i wyłącznie koryta, a najmniej służą zwykłym szarym obywatelom.

  Odpowiedz
 • anty(2011-04-12 15:13) Zgłoś naruszenie 00

  No, ciekawe, kto sie odważy zabrać przywileje Gustlikom. Do tego potrzeba polityka formatu M. Thatcher, a u nas raczej takich się nie znajdzie; wszyscy od prawa do lewa boją się "marszów na Warszawę" i górniczych kilofów, a płacimy za te przywileje my wszyscy, także ci, którzy o zarobkach górniczych mogą tylko marzyć. To jest chore!

  Odpowiedz
 • Bert(2011-04-12 20:09) Zgłoś naruszenie 00

  Polskie media rzeczywiście są "wolnorynowe"- bo kasę dostają od bogatych, a nie od biednych. Zaś dziennikarze z 50% kosztami uzysku za utwory - baniluki na politryczne zamówienie, mają w d... resztę tzw. swiata pracy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane