Jest porozumienie rząd-związki ws. restrukturyzacji stoczni Gdynia i Szczecin

29.11.2008, 15:37; Aktualizacja: 29.11.2008, 19:58

Po prawie czterech godzinach rozmów podpisane zostało porozumienie między rządem i związkami stoczni Gdynia i Szczecin w sprawie restrukturyzacji zakładów. Pracownicy ze stażem pracy do pięciu lat dostaną odszkodowania od 20 tys. zł, a nie jak zakładano wcześniej od 15 tys. zł.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

  • ja(2008-12-04 17:10) Zgłoś naruszenie 00

    dajcie kase biednym stoczniowcom

    Odpowiedz
  • gabi(2008-12-01 15:40) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli ktoś pracował mniej jak 5 lat ,to chyba jest na tyle młody i zdrowy że nie będzie miał problemu ze znalezieniem nowej pracy,a 20 tysięcy piechotą nie chodzi ,ja bym tak chciała.

    Odpowiedz
  • jacht(2008-12-01 12:59) Zgłoś naruszenie 00

    Jezeli za 5 lat -20 tys.zł.to za 25 lat x 20 tys.zł =125,00tys.zł.Ale Was ogłupili,ha,ha,ha.

    Odpowiedz
  • oburzony(2008-12-01 12:57) Zgłoś naruszenie 00

    Ale was przerobili 5 lat pracy -20 tys.odszkodowania a 25 lat - 60 tys.odszkodowania co to za pieniądze.Aby pozbyć sie brudu tak ocenia pracowników polskich premier TUSK.Szczecinianie gdzie wy pójdziecie do pracy.SKANDAL.Zwiazki nie pozwólcie na takie manipulacje.Sprzedawczyki.Co to za rozwiązanie,pieniądze jak woda...a żyć dalej trzeba.

    Odpowiedz
  • ja(2008-11-30 23:06) Zgłoś naruszenie 00

    a ja zawsze jestem ciekawy kto na tych upadłościach zarobi krocie?i tym samym zwiększy się liczba milionerów w Polsce z czego oczywiście wszyscy będziemy dumni.

    Odpowiedz
  • v1(2008-11-30 19:21) Zgłoś naruszenie 00

    Krew zalewa!!! 20 lat utrzymywania trupa a teraz kosztowny pochówek. Pół miliarda!!! Brak słów...

    Odpowiedz
  • gabi(2008-11-30 17:03) Zgłoś naruszenie 00

    Nauczyciele,stoczniowcy,nie chcę nawet myśleć kto jeszcze,ale rząd doprowadza do tego że ludzie nie obwiniają rząd za ich bezmyślne decyzje,tylko niedługo ludzie będą właśnie ludzi pracujących w tych zawodach wyzywać od złodziei,a rząd będzie niewinny.Nie bronię nikogo a jestem poszkodowana,ponieważ w 1999 roku właśnie mi odebrano prawo do wcześniejszych emerytur z tytułu wychowywania niepełnosprawnego dziecka,a proszę mi wierzyć że nie jest łatwo zajmować się dzieckiem,które samodzielnie nie jest w stanie nic zrobić .Mam po prostu pecha że urodziłam się w złych latach,a ci dzisiejsi pracownicy mają szczęście w nieszczęściu i nie zazdrośćmy im.

    Odpowiedz
  • bis(2008-11-30 12:03) Zgłoś naruszenie 00

    Sukces rządu na całej linii!!!wprost nieprawdopodobne rząd i związkowcy mają się z czego cieszyć a i odchodzący też w końcu parę tyś do przodu. ale już chyba zapomnieli dodać, że mieli WSZYSTKO zrobić żeby stocznie nie upadły!!!a tu proszę upadły i każdy zadowolony bo dotsanie troszkę więcej niż zapowiadano.dla mnie masakra i kpina co to teraz wyprawiają.może wmówią ludziom w tv jeszcze że to kolejny "sukces" rządu?

    Odpowiedz
  • Ted(2008-11-29 20:43) Zgłoś naruszenie 00

    Wyszarpali kasę podatników!!! Trzeba im bylo dac tyle samo ,co pracownikom innych firm(np.likwidowanych PGR-ów).Wtedy byloby sprawiedliwie.

    Odpowiedz
  • Mały Szwejk(2008-11-29 19:03) Zgłoś naruszenie 00

    Do 2 - Zorro
    1/Kup za gotówkę za przedpłatą z 10 statków, to nie będzie prblemu z polskimi stoczniami.Jeśli nie, to przestań mędrkować na koszt innych !!!
    2/Warto pokusić się o wycenę ile Skarb Państwa ( t.j. Polacy) dopłacił do stoczni od 1989r.Nie chce denerwować cyfrą Stoczniowców, bo to nie Ich wina.Winne są Związki Zawodowe i Rządy, że do tego doprowadziły.
    3/Jak byś zobaczył cyfrę, to by Ci nie tylko maska spadła, ale i gacie.

    Odpowiedz
  • julka z bialogardu(2008-11-29 18:44) Zgłoś naruszenie 00

    pierwszy komentarz nie zotal przyjety. niech nikt nie wierzy w bajki z tytulu wyplacenia jakigos tam odszkodowania dla stoczniowcow. bo jest kolejna sprawa. do dnia dzisiejszego rzad nie wyplacil nie licznej grupie odszkodowan za mienie pozostawione w rosji.

    Odpowiedz
  • zbulwersowany(2008-11-29 16:48) Zgłoś naruszenie 00

    przepracowałem 40 lat mam wypowiedzenie do 31.12.2008 i mi nawet nie przysługuje odprawa bo właściciel z 40 pracowników tak kombinowal ,ze zostało tylko18 a odprawa należy sie gdy jest 20 a ci stoczniowcy to są pasozyty bo zwiazki robia im wode z muzgu i walczą o swoje ciepłe posadki

    Odpowiedz