Weto prezydenta do nowelizacji ustawy o ochronie gruntów rolnych

25.11.2008, 12:22; Aktualizacja: 25.11.2008, 16:55

Prezydent Lech Kaczyński zawetował nowelizację ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych, przewidującą odrolnienie wszystkich gruntów rolnych w miastach.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (24)

  • miro(2008-11-25 13:15) Zgłoś naruszenie 00

    po co on wracał z tej Gruzji, panie prezydecie Polacy maja pana juz dość zrozum to pan

    Odpowiedz
  • hehe(2008-11-25 14:30) Zgłoś naruszenie 00

    JAKIE JEST ZDANIE SLD W TEJ SPRAWIE BO PRZECIEZ WETO MOZNA ODRZUCIC W SEJMIE ! NIECH KTOS ODPOWIE !

    Odpowiedz
  • ROLNIK(2008-11-25 13:52) Zgłoś naruszenie 00

    MA MOJE VETO ===JAK W BANKU

    Odpowiedz
  • anna(2008-11-25 12:58) Zgłoś naruszenie 00

    czyli prezydent popiera wysokie ceny gruntów i mieszkań - czy on zwariował?

    Odpowiedz
  • jan(2008-11-25 12:53) Zgłoś naruszenie 00

    brawo prezydent! nikt nie kupi teraz naszej ziemi za bezcen!

    Odpowiedz
  • hehe(2008-11-25 13:06) Zgłoś naruszenie 00

    a co na to SLD bo przecież weto można odrzucić kuba za 2 lata my powiemy weto dla niego :)

    Odpowiedz
  • Po prostu brak słów(2008-11-25 13:11) Zgłoś naruszenie 00

    Gratulacje. Kryzys na rynku nieruchomości, a zamiast ułatić ludziom budowę własnych domów , to trzeba jeszcze utrudnić. Palikot na prezydenta!!! to może wreszcie ustawy byłyby dla ludzi, a nie przeciwko

    Odpowiedz
  • kuba(2008-11-25 13:00) Zgłoś naruszenie 00

    Kaczyńskiemu przeszkadza rozwój budowanictwa, ludzie ten człowiek szkodzi Polsce i jej rozwojowi a robi to dla własnych celów politycznych. Im gorzej dla Polski tym lepiej dla PiSu

    Odpowiedz
  • popieram(2008-11-25 13:57) Zgłoś naruszenie 00

    "Jak podkreślił prezydent, według ekspertów, wejście w życie ustawy w proponowanym przez parlament kształcie, przy nieskutecznym systemie planowania przestrzennego, może doprowadzić m.in. do dewastacji cennych przyrodniczo fragmentów krajobrazu, wzrostu ruchu samochodowego i niekontrolowanego rozwoju budownictwa."

    Brawo! popieram decyzje, dla knotow "prawnych" palikotowych tylko weto...

    Odpowiedz
  • Załamany(2008-11-25 14:08) Zgłoś naruszenie 00

    po prostu brak słów. Kryzys na świecie, a Prezydent robi wszystko żeby pomóc Polsce stoczyć się na dno.

    Najpierw za wszelką cenę dąży do konfliktu zbrojnego z Rosją, teraz to, czyli dążenie do zubożenia części społeczeństwa i do całkowitego zahamowania rozwoju.

    Może Prezydent Kaczyński stwierdził że ubogie i głodne społeczeństwo łatwiej skierować w kierunku jakiegoś konfliktu.
    Jemu się wojna marzy.

    Odpowiedz
  • JKM(2008-11-25 14:25) Zgłoś naruszenie 00

    Stało się najgorsze: Prezydent wpadł w szał wetowania. Podobno jutro zawetuje też reformę służby zdrowia. To jest po prostu maniak, który z nienawiści do obecnie rządzących jest gotów szkodzić własnemu państwu, własnemu Narodowi.

    Odpowiedz
  • hehe(2008-11-25 14:45) Zgłoś naruszenie 00

    SLD pomoze odrzucic to weto tak powiedzial Olejniczak przed chwilą więc ta ustawa wejdzie w życie :)

    Odpowiedz
  • int50(2008-11-28 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    MĄDRY PREZYDENT!
    Nie przepadam za nim i za PiS, ale tu akurat wykazuje się dalekowzrocznością, a Platforma nic nie rozumie. W prymitywnym rozumieniu odrolnienie gruntów w gminach miejskich jest dobre. Ale po głębszym przestudiowaniu ustawy widać, że jest to ZAMACH na tereny zielone w mieście podobny do zacienienia Parku Świetokrzyskiego przez wieżowce w centrum W-wy. Zamiast parków i lasków w mieście (vide Szczecin, genialny architekt) będziemy mieć Nowy York lub Chicago najpodlejszej kategorii. Brawo Towarzystwo Urbanistów Polskich oraz Związek Gmin Wiejskich. Wolna deweloperka zaciera ręce, tylko na to czeka! tym bardziej że mamy kryzys. Dostaną wszelkie ułatwienia do robienia kasy na 1/ łaknącym mieszkań 2/ rolnikach 3/ głupcach. Którzy myślą, że to będzie cholerny postęp i cywilizacja. Prymitywizm myślenia, że L.Kaczyński wkłada patyk w szprychy postępu, jest oczywisty. Dotychczasowy korupcjogenny związek samorządów z deweloperami, uzyska błogosławieństwo ustawy. Zrozumcie.

    Odpowiedz
  • do 11(2008-11-25 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    Zmien plyte bo potwarzasz bzdury po propagandyscie Karpinuku, ktory chlapie co mu slina na jezyk przyniesie...

    Poprosze fakty!!

    Odpowiedz
  • hehe(2008-11-25 15:58) Zgłoś naruszenie 00

    10 października głosowanie wyglądało tak

    Głosowało - 416 Za - 248 Przeciw - 158 Wstrzymało się - 10 Nie głosowało - 44

    żeby odrzucić weto trzeba 277 głosów(licze że cały sejm będzie w komplecie czyli 460 posłów)

    ciekawe czy w tym roku będzie to głosowanie

    Odpowiedz
  • JKM(2008-11-25 16:50) Zgłoś naruszenie 00

    do 16: jeśli znowu głosowałoby 416 posłów, to 250 musiałoby głosować za odrzuceniem weta. Czyli szansa jest.

    Odpowiedz
  • dziad(2008-11-25 17:06) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo w końcu mądre posunięcie!Działacze Po uaktywnili się-cha,cha
    Precz z dzikim odralnianiem.Co z biednymi działkowcami?Ziemia dla bogatych?Precz od mojej działki.A w ostateczności chcę mieć pierwszeństwo wykupu, a nie tylko znajomi królika!

    Odpowiedz
  • hehe(2008-11-25 17:12) Zgłoś naruszenie 00

    dziad to weto będzie odrzucone :)

    Odpowiedz
  • Mohamet(2008-11-25 18:12) Zgłoś naruszenie 00

    Teraz rozumiem, czemu ten karzełek jest nielubiany! Po tym jego wecie ma u mnie dużego --- (minusa)

    Odpowiedz
  • olek(2008-11-25 18:43) Zgłoś naruszenie 00

    W najbliższych wyborach to ja będę wetował ale pisiorów.

    Odpowiedz