Weto prezydenta do nowelizacji ustawy o ochronie gruntów rolnych

25.11.2008, 12:22; Aktualizacja: 25.11.2008, 16:55

Prezydent Lech Kaczyński zawetował nowelizację ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych, przewidującą odrolnienie wszystkich gruntów rolnych w miastach.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (24)

  • jan(2008-11-25 12:53) Zgłoś naruszenie 00

    brawo prezydent! nikt nie kupi teraz naszej ziemi za bezcen!

    Odpowiedz
  • anna(2008-11-25 12:58) Zgłoś naruszenie 00

    czyli prezydent popiera wysokie ceny gruntów i mieszkań - czy on zwariował?

    Odpowiedz
  • kuba(2008-11-25 13:00) Zgłoś naruszenie 00

    Kaczyńskiemu przeszkadza rozwój budowanictwa, ludzie ten człowiek szkodzi Polsce i jej rozwojowi a robi to dla własnych celów politycznych. Im gorzej dla Polski tym lepiej dla PiSu

    Odpowiedz
  • hehe(2008-11-25 13:06) Zgłoś naruszenie 00

    a co na to SLD bo przecież weto można odrzucić kuba za 2 lata my powiemy weto dla niego :)

    Odpowiedz
  • Po prostu brak słów(2008-11-25 13:11) Zgłoś naruszenie 00

    Gratulacje. Kryzys na rynku nieruchomości, a zamiast ułatić ludziom budowę własnych domów , to trzeba jeszcze utrudnić. Palikot na prezydenta!!! to może wreszcie ustawy byłyby dla ludzi, a nie przeciwko

    Odpowiedz
  • miro(2008-11-25 13:15) Zgłoś naruszenie 00

    po co on wracał z tej Gruzji, panie prezydecie Polacy maja pana juz dość zrozum to pan

    Odpowiedz
  • Konrad(2008-11-25 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    Jedna z nielicznych dobrych ustaw zablokowana przez prezydenta!!!. Lepiej byłoby gdyby wyemigrował na stałe do Gruzji.

    Odpowiedz
  • ROLNIK(2008-11-25 13:52) Zgłoś naruszenie 00

    MA MOJE VETO ===JAK W BANKU

    Odpowiedz
  • popieram(2008-11-25 13:57) Zgłoś naruszenie 00

    "Jak podkreślił prezydent, według ekspertów, wejście w życie ustawy w proponowanym przez parlament kształcie, przy nieskutecznym systemie planowania przestrzennego, może doprowadzić m.in. do dewastacji cennych przyrodniczo fragmentów krajobrazu, wzrostu ruchu samochodowego i niekontrolowanego rozwoju budownictwa."

    Brawo! popieram decyzje, dla knotow "prawnych" palikotowych tylko weto...

    Odpowiedz
  • Załamany(2008-11-25 14:08) Zgłoś naruszenie 00

    po prostu brak słów. Kryzys na świecie, a Prezydent robi wszystko żeby pomóc Polsce stoczyć się na dno.

    Najpierw za wszelką cenę dąży do konfliktu zbrojnego z Rosją, teraz to, czyli dążenie do zubożenia części społeczeństwa i do całkowitego zahamowania rozwoju.

    Może Prezydent Kaczyński stwierdził że ubogie i głodne społeczeństwo łatwiej skierować w kierunku jakiegoś konfliktu.
    Jemu się wojna marzy.

    Odpowiedz
  • JKM(2008-11-25 14:25) Zgłoś naruszenie 00

    Stało się najgorsze: Prezydent wpadł w szał wetowania. Podobno jutro zawetuje też reformę służby zdrowia. To jest po prostu maniak, który z nienawiści do obecnie rządzących jest gotów szkodzić własnemu państwu, własnemu Narodowi.

    Odpowiedz
  • hehe(2008-11-25 14:30) Zgłoś naruszenie 00

    JAKIE JEST ZDANIE SLD W TEJ SPRAWIE BO PRZECIEZ WETO MOZNA ODRZUCIC W SEJMIE ! NIECH KTOS ODPOWIE !

    Odpowiedz
  • hehe(2008-11-25 14:45) Zgłoś naruszenie 00

    SLD pomoze odrzucic to weto tak powiedzial Olejniczak przed chwilą więc ta ustawa wejdzie w życie :)

    Odpowiedz
  • do 11(2008-11-25 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    Zmien plyte bo potwarzasz bzdury po propagandyscie Karpinuku, ktory chlapie co mu slina na jezyk przyniesie...

    Poprosze fakty!!

    Odpowiedz
  • jan(2008-11-25 15:37) Zgłoś naruszenie 00

    do 13 w głosowaniu w sejmie część SLD była przeciwko tak więc może im zabraknąc głosów

    Odpowiedz
  • hehe(2008-11-25 15:58) Zgłoś naruszenie 00

    10 października głosowanie wyglądało tak

    Głosowało - 416 Za - 248 Przeciw - 158 Wstrzymało się - 10 Nie głosowało - 44

    żeby odrzucić weto trzeba 277 głosów(licze że cały sejm będzie w komplecie czyli 460 posłów)

    ciekawe czy w tym roku będzie to głosowanie

    Odpowiedz
  • JKM(2008-11-25 16:50) Zgłoś naruszenie 00

    do 16: jeśli znowu głosowałoby 416 posłów, to 250 musiałoby głosować za odrzuceniem weta. Czyli szansa jest.

    Odpowiedz
  • dziad(2008-11-25 17:06) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo w końcu mądre posunięcie!Działacze Po uaktywnili się-cha,cha
    Precz z dzikim odralnianiem.Co z biednymi działkowcami?Ziemia dla bogatych?Precz od mojej działki.A w ostateczności chcę mieć pierwszeństwo wykupu, a nie tylko znajomi królika!

    Odpowiedz
  • hehe(2008-11-25 17:12) Zgłoś naruszenie 00

    dziad to weto będzie odrzucone :)

    Odpowiedz
  • Mohamet(2008-11-25 18:12) Zgłoś naruszenie 00

    Teraz rozumiem, czemu ten karzełek jest nielubiany! Po tym jego wecie ma u mnie dużego --- (minusa)

    Odpowiedz