Weto prezydenta do nowelizacji ustawy o ochronie gruntów rolnych

25.11.2008, 12:22; Aktualizacja: 25.11.2008, 16:55

Prezydent Lech Kaczyński zawetował nowelizację ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych, przewidującą odrolnienie wszystkich gruntów rolnych w miastach.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (24)

  • int50(2008-11-28 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    MĄDRY PREZYDENT!
    Nie przepadam za nim i za PiS, ale tu akurat wykazuje się dalekowzrocznością, a Platforma nic nie rozumie. W prymitywnym rozumieniu odrolnienie gruntów w gminach miejskich jest dobre. Ale po głębszym przestudiowaniu ustawy widać, że jest to ZAMACH na tereny zielone w mieście podobny do zacienienia Parku Świetokrzyskiego przez wieżowce w centrum W-wy. Zamiast parków i lasków w mieście (vide Szczecin, genialny architekt) będziemy mieć Nowy York lub Chicago najpodlejszej kategorii. Brawo Towarzystwo Urbanistów Polskich oraz Związek Gmin Wiejskich. Wolna deweloperka zaciera ręce, tylko na to czeka! tym bardziej że mamy kryzys. Dostaną wszelkie ułatwienia do robienia kasy na 1/ łaknącym mieszkań 2/ rolnikach 3/ głupcach. Którzy myślą, że to będzie cholerny postęp i cywilizacja. Prymitywizm myślenia, że L.Kaczyński wkłada patyk w szprychy postępu, jest oczywisty. Dotychczasowy korupcjogenny związek samorządów z deweloperami, uzyska błogosławieństwo ustawy. Zrozumcie.

    Odpowiedz
  • Pozostało Ci 245 znaków(2008-11-26 10:36) Zgłoś naruszenie 00

    Cenne ekosystemy w miastach powinny pozostać zachowane na zawsze.
    Jak odrolni się wszystko, będziemy mieszkać w betonowym lesie.
    Rozwój miast powinien być zrównaważony.
    Zanim odrolni się wszystkie grunty orne, w każdym mieście powinny zostać wytyczone obszary rolne i leśne, na których nigdy nie będzie można dokonywać żadnych inwestycji (strefy EKO).
    Chronimy zabytki, to chrońmy również szczątkowy już, krajobraz miejskiej zieleni.
    Nie tylko z myślą o sobie, ale również z myślą o następnych pokoleniach.
    Roli w mieście nikt nie uprawia, to fakt, ale nic by się złego nie stało, gdyby gminy miejskie przeznaczyły środki na zalesienie części gruntów ornych z godziwą rekompensatą dla dotychczasowych "rolników".
    Ja gotów jestem, jako podatnik lokalny, dorzucić się do tego "interesu".

    Odpowiedz
  • olek(2008-11-25 18:51) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli odrolnią grunty ustawowo ,to nie będzie afer ani podejrzeń o łapuwę i to najbardziej boli pisiorów.

    Odpowiedz
  • olek(2008-11-25 18:43) Zgłoś naruszenie 00

    W najbliższych wyborach to ja będę wetował ale pisiorów.

    Odpowiedz
  • Mohamet(2008-11-25 18:12) Zgłoś naruszenie 00

    Teraz rozumiem, czemu ten karzełek jest nielubiany! Po tym jego wecie ma u mnie dużego --- (minusa)

    Odpowiedz
  • hehe(2008-11-25 17:12) Zgłoś naruszenie 00

    dziad to weto będzie odrzucone :)

    Odpowiedz
  • dziad(2008-11-25 17:06) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo w końcu mądre posunięcie!Działacze Po uaktywnili się-cha,cha
    Precz z dzikim odralnianiem.Co z biednymi działkowcami?Ziemia dla bogatych?Precz od mojej działki.A w ostateczności chcę mieć pierwszeństwo wykupu, a nie tylko znajomi królika!

    Odpowiedz
  • JKM(2008-11-25 16:50) Zgłoś naruszenie 00

    do 16: jeśli znowu głosowałoby 416 posłów, to 250 musiałoby głosować za odrzuceniem weta. Czyli szansa jest.

    Odpowiedz
  • hehe(2008-11-25 15:58) Zgłoś naruszenie 00

    10 października głosowanie wyglądało tak

    Głosowało - 416 Za - 248 Przeciw - 158 Wstrzymało się - 10 Nie głosowało - 44

    żeby odrzucić weto trzeba 277 głosów(licze że cały sejm będzie w komplecie czyli 460 posłów)

    ciekawe czy w tym roku będzie to głosowanie

    Odpowiedz
  • jan(2008-11-25 15:37) Zgłoś naruszenie 00

    do 13 w głosowaniu w sejmie część SLD była przeciwko tak więc może im zabraknąc głosów

    Odpowiedz
  • do 11(2008-11-25 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    Zmien plyte bo potwarzasz bzdury po propagandyscie Karpinuku, ktory chlapie co mu slina na jezyk przyniesie...

    Poprosze fakty!!

    Odpowiedz
  • hehe(2008-11-25 14:45) Zgłoś naruszenie 00

    SLD pomoze odrzucic to weto tak powiedzial Olejniczak przed chwilą więc ta ustawa wejdzie w życie :)

    Odpowiedz
  • hehe(2008-11-25 14:30) Zgłoś naruszenie 00

    JAKIE JEST ZDANIE SLD W TEJ SPRAWIE BO PRZECIEZ WETO MOZNA ODRZUCIC W SEJMIE ! NIECH KTOS ODPOWIE !

    Odpowiedz
  • JKM(2008-11-25 14:25) Zgłoś naruszenie 00

    Stało się najgorsze: Prezydent wpadł w szał wetowania. Podobno jutro zawetuje też reformę służby zdrowia. To jest po prostu maniak, który z nienawiści do obecnie rządzących jest gotów szkodzić własnemu państwu, własnemu Narodowi.

    Odpowiedz
  • Załamany(2008-11-25 14:08) Zgłoś naruszenie 00

    po prostu brak słów. Kryzys na świecie, a Prezydent robi wszystko żeby pomóc Polsce stoczyć się na dno.

    Najpierw za wszelką cenę dąży do konfliktu zbrojnego z Rosją, teraz to, czyli dążenie do zubożenia części społeczeństwa i do całkowitego zahamowania rozwoju.

    Może Prezydent Kaczyński stwierdził że ubogie i głodne społeczeństwo łatwiej skierować w kierunku jakiegoś konfliktu.
    Jemu się wojna marzy.

    Odpowiedz
  • popieram(2008-11-25 13:57) Zgłoś naruszenie 00

    "Jak podkreślił prezydent, według ekspertów, wejście w życie ustawy w proponowanym przez parlament kształcie, przy nieskutecznym systemie planowania przestrzennego, może doprowadzić m.in. do dewastacji cennych przyrodniczo fragmentów krajobrazu, wzrostu ruchu samochodowego i niekontrolowanego rozwoju budownictwa."

    Brawo! popieram decyzje, dla knotow "prawnych" palikotowych tylko weto...

    Odpowiedz
  • ROLNIK(2008-11-25 13:52) Zgłoś naruszenie 00

    MA MOJE VETO ===JAK W BANKU

    Odpowiedz
  • Konrad(2008-11-25 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    Jedna z nielicznych dobrych ustaw zablokowana przez prezydenta!!!. Lepiej byłoby gdyby wyemigrował na stałe do Gruzji.

    Odpowiedz
  • miro(2008-11-25 13:15) Zgłoś naruszenie 00

    po co on wracał z tej Gruzji, panie prezydecie Polacy maja pana juz dość zrozum to pan

    Odpowiedz