Prezydent: podpiszę nowelizację ustawy ws. Bankowego Funduszu Gwarancyjnego

22.11.2008, 14:57; Aktualizacja: 22.11.2008, 15:08

Prezydent Lech Kaczyński poinformował w sobotę dziennikarzy, że podpisze nowelizację ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, która podwyższa do 50 tys. euro gwarancje dla depozytów bankowych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (24)

  • tomek(2008-11-22 15:25) Zgłoś naruszenie 00

    Rychło wczas... Wielka łaska Panie Prezydencie!

    Odpowiedz
  • Kuba(2008-11-22 15:33) Zgłoś naruszenie 00

    Uważam ,że to jest oczywisty błąd;
    po 1. Banki są już nie Polskie -zostały skutecznie wysprzedane.
    po 2. Niewidzialna ręka ekonomistów LIBERAŁÓW w NOCNIKU- Oto Fałszywi LiBERAŁOWIE-na pomoc dla rodzin nie mają ale jak BANKI prywatne miały by zbankrutować to bez nowelizacji budżetu kasę dla nich wytrzepali!
    I w ten sposób udowodnili że niewidzialną rękę rynku to mają ale w nocniku!a przecież zgodnie z Wasza teza Państwo nie powinno pomagać -one powinny zbankrutować! czyli sa dwie miary ,inna dla siebie ,inna dla reszty!

    Odpowiedz
  • magda(2008-11-22 17:10) Zgłoś naruszenie 00

    A co?Znowu ta mlaskająca twarzyczka miała coś przeciw?

    Odpowiedz
  • do 19 a po co ma podpisywać(2008-11-24 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    kup se obligacje skarbu państwa!

    Odpowiedz
  • do8 ,12 ,i13(2008-11-23 17:12) Zgłoś naruszenie 00

    Ciemnoty!Gwarancje nie zabezpieczają banków przed upadłością.Jak mają upaść to upadną.Zabezpieczają tylko oszczędności ludzi,a składki na BFG banki muszą płacić ze swojego zysku lub niższych oprocentowań depozytów a nie z budżetu państwa.

    Odpowiedz
  • czy zlodzieje maja samoograniczenia??(2008-11-23 14:12) Zgłoś naruszenie 00

    „Klein: Kapitalizm nie przetrwa tego kryzysu Obecny kryzys finansowy jest dla doktryny neoliberalnej tym, czym dla komunizmu był upadek muru berlińskiego - powiedziała Naomi Klein, która starła się z Janem Krzysztofem Bieleckim w emocjonującej debacie. Klein, autorka bestsellerów "No Logo" i "Doktryna szoku", światowa ikona walki z neoliberalizmem, zapowiedziała narodziny nowej epoki. "To wielka przesada" - odpowiadał jej Bielecki. Zdaniem kanadyjskiej publicystki i pisarki jesteśmy dopiero w pierwszej fazie kryzysu, a najgorsze dopiero przed nami. To zagrożenie dostrzega na szczęście - w opinii Klein - nowo wybrany prezydent USA. "Obama zaczął wygrywać wtedy, gdy głównym punktem programu uczynił walkę z kapitalizmem finansowym" - powiedziała wczoraj do warszawskich słuchaczy. Jej zdaniem daje to nadzieję na odejście od zgubnej doktryny neoliberalizmu. Wypełniona po brzegi sala i setki ludzi zgromadzonych na korytarzach dały się ponieść tej fenomenalnie uzdolnionej mówczyni..."

    Odpowiedz
  • c.d czy zlodzieje maja samoograniczenia??(2008-11-23 14:13) Zgłoś naruszenie 00

    ..."Jej wypowiedziom towarzyszyły nieustanne oklaski. Drugi gość debaty,prezes Pekao SA, były premier Jan Krzysztof Bielecki nie zgadzał się z tezami Klein. "Wszystko, co pani mówi, to wielka przesada. Taka walka z kapitalizmem przypomina mi człowieka, który chce zlikwidować samochody, ponieważ jakiś pijak wpadł na drzewo". "W żadnym razie nie można porównywać, tak jak to pani robi, Polski i Chile. Dla mnie to prostu wielkie świństwo". Klein w odpowiedzi wykazała się znajomością polskich realiów: "Jeśli tak bardzo zależy panu na demokracji i prawach człowieka, to powinien wspomóc pan ludzi, którzy sprzeciwiali się prywatyzacji stoczni"(…)

    Odpowiedz
  • Zaniepokojony(2008-11-24 08:51) Zgłoś naruszenie 00

    Kurna, nie gadaj pan, tylko podpisz wreszcie!

    Odpowiedz
  • no i widzisz 17 sa ludzie którzy sie z Toba nie zgadzają(2008-11-23 19:15) Zgłoś naruszenie 00

    a wydawało Ci się ,że masz patent na jedyną mądrość - inni to widza inaczej i to jest DEMOKRACJA.

    Odpowiedz
  • Tu 21(2008-11-24 09:44) Zgłoś naruszenie 00

    oj to był by CUDowny sen Donalda ,ale raczej pomyślałem że 10 zł za 1$.

    Odpowiedz
  • jan(2008-11-22 15:34) Zgłoś naruszenie 00

    łaskawca się znalazł

    Odpowiedz
  • zdegustowany(2008-11-22 18:11) Zgłoś naruszenie 00

    Jak można wypisywać takie kretyństwa jak to robi Kuba!To ciemnota i debilizm.Tylko jakiś obszczymór może coś takiego pisać.Gwarancje mają dotyczyć naszych oszczędności złożonych w bankach .Z tych pieniędzy banki udzielają kredytów innym potrzebującym i będą płacić składki na BFG a nie budżet państwa.Ale komu ja to tłumaczę.

    Odpowiedz
  • Jeszcze raz do 17 -- Kuba(2008-11-24 11:20) Zgłoś naruszenie 00

    Dzisiejsz wirtualna pisze :Na zwiększeniu gwarancji depozytów skorzystają nieliczni"00:40 24.11.2008
    poniedziałek

    Zdaniem eksperta Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową Marcina Peterlika zwiększenie wysokości gwarantowanych depozytów bankowych to rozwiązanie, z którego skorzystają nieliczni.
    --- Cóz tu dodać a myslałeś ze zjadłeś rozum.

    Odpowiedz
  • neoliberaly, aferaly(2008-11-22 19:09) Zgłoś naruszenie 00

    "Ja tę ustawę pewnie podpiszę, ale będę miał odrębne wystąpienie w tej sprawie, ponieważ tutaj w sposób zręczny połączono rzeczy konieczne - czyli podwyższenie gwarancji - z rzeczami bardzo kontrowersyjnymi, czyli kolejnym ograniczeniem uprawnień NBP" - mówił Lech Kaczyński.'

    Czy ktos sobie wyobraza oganiczenie uprawnien NBP za rzadow Balcerowicza? Jak rzadzil PiS, to ile bylo krzyku POlszewikow o niezaleznosci NBP nawet samego Balcerowicza. Dzisiaj jak prezesem NBP jest Skrzypek, to okazuje sie , ze POkemony wszystko moga, cwanie, rude,klamliwe neoliberaly, nawet wsadzic ow przepis i pomieszac z innymi...gwarancjami, ich machloje, ktore obecnie jak sie okazuje nie sa juz ograniczaniem niezaleznego NBP...??
    Za rzadow PiS byly ataki , Za rzadow POlszewikow juz nie ma atakow na niezaleznosc?? tylko podsuwanie zakamuflowanych w inne ustawy, zapisy??
    Prezydent musi kretaczy pilnowac, bo oni chca ow ustawy swoim cwaniactwem, oklamujac narod po cichu przechytrzyc...

    Odpowiedz
  • tomek(2008-11-22 19:31) Zgłoś naruszenie 00

    do 4

    tak Magda, miała! Nie do wiary, mlaskał 3 tygodnie zanim zdecydował się na podpis. Bo skrzypunio straci jeden głos czy przedstawiciela w jakiejś radzie! A im szybciej podpisze tym szybciej ustawa się znajdzie w dzienniku ustaw i wejdzie w życie.

    Odpowiedz
  • do 5 - to Ty berdzisz(2008-11-22 20:23) Zgłoś naruszenie 00

    nie zasłaniaj się gwarancjami oszczędności . Zdecydowanie większa część społeczeństwa ma dotychczasowe gwarancje w formie minimalnie dostatecznej! Problem raczej w tym ,że bez gwarancji zbankrutują głównie Bankierzy a więc zaplecze liberałów. Dlatego piszę o dwóch miarkach ,gdyż większości społeczeństwa wciskacie rzekomą niewidzialną rękę rynku ,ze jak żle zainwestują to maja stracić a nawet zbankrutować ,że to jest normalką w gospodarczo wolnym kraju a gdy ona i Was dopadła to zapomnieliście o tej zasadzie. Banki sa równoprawnymi podmiotami gospodarczymi i powinny podlegać tym samym prawom które głosicie jako Liberałowie społeczeństwu. Przeinwestowały OK -to się zdarza !, mają straty, OK też .No to niech teraz bankrutują ,niech ich dyrekcje ,właściciele tracą, powstaną za to inne lepiej działające,rynek uzupełni luki -tylko ,że jak wykazałem wy macie dwie miary -sami jako Bogata część społeczeństwa chce lepsze prawa a głosi inne. Zostaliście przyłapani z ręka w nocniku!!!i

    Odpowiedz
  • vega(2008-11-22 23:50) Zgłoś naruszenie 00

    Byle by zdążyli zanim ludzie się wściekną z powodu tej opieszałości, bo jak na razie zajmują się ( rządzący) przewrotem na planecie X a nie tym czym powinni , czyli krachem, którego u nas podobno nie ma.

    Odpowiedz
  • zuza(2008-11-22 23:47) Zgłoś naruszenie 00

    Podpisanie tej ustawy nie jest łaską ale koniecznością ponieważ brak podwyższenia gwarancji mógł by spowodować ucieczkę depozytów do państw dających wyższe gwarancje, o czym nasi milusińscy w rzadzie zdaja się nie wiedzieć. Cóz może nie maja o tym pojęcia NO no ...

    Odpowiedz
  • rydzykant(2008-11-23 06:23) Zgłoś naruszenie 00

    Do 8>Kuba: słuchaj debilu-próbował Ci gość wyjaśnić ale do Ciebie nic nie dotarło.Właśnie o to chodzi,że banki mogą upaść ale oszczędności tych,co je trzymają w banku będą gwarantowane przez BFG/i Państwo/ tzn :bank upadnie a ty swoje pieniądze po iluś tam miesiącach otrzymasz.

    Odpowiedz
  • Do 11(2008-11-23 11:06) Zgłoś naruszenie 00

    Idioto - fundusz gwarancyjny juz dziś większości obywateli dostatecznie zabezpiecza lokaty- tez próbowalem Ci wyjaśnić bo o tym pisałem ale Ty nie rozumiesz bo nie chcesz ,ze tu tak naprawde nie chodzi o oszczedności a o właścicieli ktorzy nie chca zbankrutować!-ale do Ciebie nic nie dotarło

    Odpowiedz